Ligy mládeže

1. liga mládeže: 100% start ústeckých a Litoměřic, v tabulce na skóre za Novým Borem

Slavoj Litoměřice vytvořil moc hezké podmínky pro 12 družstev 1. ligy mládeže. Sjelo se všech 12 týmů na 4 kola a účastníci si pochvalovali ubytování i obědy. Hrací místnost byla oddělená od té odpočinkové a stravovací. Poděkování Jardovi Vydrovi s kolektivem a rozhodčímu Josefu Láchovi.

Na jaře (i často předtím) druzí, ústečtí, začali bez zaváhání, porazili i vloni extraligový Buštěhrad A. Domácí Slavoj také na plný plyn, v krajském derby zvítězil po dramatickém zápase s teplickými a i ostatní (mezikrajské) zápasy se mu povedly. ŠK Teplicím se tolik nedařilo, jediná výhra; Ovšem mají skvělé články od Lenky Stránské. Rezerva ústeckých, nováček, sbíral zkušenosti a jeden bod s Buštěhradem B.

Liga pokračuje na třech místech 25.11. Šlágr 5.kola bude v Ústí n.L. mezi vedoucím týmem a domácími.  

Tabulka, výsledky, podrobnosti

Foto: ''Tyhle dáme'', porada před zápasem.

1. liga mládeže: Spartak Ústí těsně druhý

O víkendu 22. a 23. dubna 2017 se konal v Teplicích poslední sraz 1. ligy mládeže 2016/2017. Tuto soutěž letos hrála 4 družstva z našeho kraje: Spartak Ústí, Slavoj Litoměřice a ŠK Teplice A a B.

O jediný bod za vítězem skončil na 2. místě Spartak Ústí, který o postup do Extraligy mládeže přišel v posledním kole nejtěsnější prohrou 2,5:3.5 s ŠK Karlovy Vary, který nakonec 1. ligu vyhrál. Druhý nejúspěšnější celek Ústeckého kraje se jmenuje Slavoj Litoměřice a patří mu 5. příčka. Teplické áčko skončilo na 1. příčce dolní poloviny tabulky, tedy na 7. Bohužel béčko stejného oddílu ze soutěže sestupuje. Číst dál »

1.liga mládeže: O extraligu neporažení Ústí a K.Vary?

V 1. lize mládeže zbývá poslední trojkolo hrané koncem dubna v Teplicích-Srbicích.  Až v úplně posledním, 11., kole se střetnou mladí hráči Spartaku Ústí a K. Var, kteří zatím neokusili porážku, oba týmy ztratily jedinou remízu při 7 výhrách. Svým soupeřům se utrhly o 4 body, ústečtí po vysokých výhrách 5,5:0,5 a 5:1 s "B" a "A" Teplic stáhli ztrátu 1,5 bodu na skore a naopak nyní stejným rozdílem tabulku před K.Vary vedou. To zatím však nic neznamená, otazník v titulku nad bojem o postup je pro případ zaváhání, kdy "v závětří" čekají litoměřičtí, kteří mají karlovarské hned v úvodním kole trojkola (9. kole celkem).

Slavoj Litoměřice se totiž po dvou výhrách s Plzní "ŠK64" a "Petřín-Plzeň" 4:2 a 5,5:0,5 vyšivihl na bronzovou příčku. "Jakákoliv medaile by byla krásným historickým úspěchem litoměřických", řekl trenér týmu Jaroslav Vydra.

Nedařilo se oběma týmům Teplic. Velmi mladé béčko sbírá zkušnosti a je dobře, že ligu po postupu hraje, šance na záchranu jsou však v oblasti teorie. Áčko o zachování klidných středních vod tabulky nad "čarou ponoru" se jistě v domácím prostředí 8.-11.kola úspěšně pobije.

Tabulka, výsledky . Fota od Jiřího Šťastného  Foto v záhlaví: S Vladimírem Hadrabou se Pavol Kufel (na smímku) postarali parádně o sraz.

1. liga mládeže: Ústečtí porážejí vedoucí tým Litoměřic a jsou o skóre druzí

Po 4 kolech na plzeňsku měli 100% 12 zápasových bodů litoměřičtí. A tak šlágrem 2. srazu byl jejich zápas v derby se Spartakem Ústí (11 bodů). Ústečtí bez nemocného Kadlece neponechali nic náhodě a vyhráli 5:1. Litoměřickým vybojoval čestný úspěch Gusta Brejník s Bertikem Pavelkou na první desce.

Ústečtí porazili i Smíchov, litoměřičtí nestačili na Nový Bor. V Karlových Varech tepličtí byli úspěšní na 50%, porazili Chodov, nesupěli s "novým vedoucím" tabulky, K. Vary. Nadějní žáci rezervy Teplic se snažili, získávali zkušnosti.

S tříbodovým náskokem před ostatními vedou Karlovy Vary o skore před Sp. Ústí. Utkají se v posledním 11.kole v Litoměřicích, ovšem do té doby chybí ještě dalších 5 kol ve kterých se může mnohé stát.

Tabulka, výsledky, statistiky

Relax mezi koly dobytím kóty nad N.Borem ústeckými, foto..viz číst dále  Číst dál »

1. liga mládeže: Litoměřičtí na čele!

Do Nepomuku u Plzně pozval domácí nováček ligy ŠK Dvorec všech 12 týmů k úvodním 4 kolům. Pěkný velký sál, vedle restaurace s chutnými obědy a ubytování všichni cenili, byť jsme byli na třech místech.

Vloni se těsně zachránil, letos zahájil impozantně; Slavoj Litoměřice vyhrál všechny 4 zápasy. Na boj o prvenství má zálusk i ŠK Spartak Ústí n.L, ale mladíci SK Dvorce ukázali, že elo nerozhoduje a kdyby vedli rychle 3:1 s ústeckými, nikdo by se dle partií nedivil. Ústeckým se podařilo třetí bod uzmout pro sebe, ale poslední slovo stejně měli domácí. Oba týmy tak dělí zápasovými body 2.-4.místo s K.Vary se ztrátou jedné remízové "kytičky" na vedoucí tým. K.Vary nejlepší skore, Ústí třetí před domácími. Mladíci ŠK Teplice po velkém boji podlehli v derby litoměřickým, pak se pustili do domácích a byli blízko úspěchu. Pád praporku v remízové věžovce a nevyužití kvality v koncovce znamenal obrat a trošku mrzutou prohru po statečném boji. I takový je sport. Tepličtí však další dva soupeře deklasovali a drží pátou příčku. Rezervě Teplic je samotná účast úspěchem, mladší získávají velké zkušenosti.

Suma, sumárum, tři naší zástupci se úspěšně rvou s nejlepšími, béčko má v lize málokdo, ale hlavně dlouhých těžkých 7 kol je před námi.

Foto od J.Šťastného   Výsledky

Foto: Kapitán týmu Gusta Brejník (na fotu vlevo) a trenér Jaroslav Vydra z polabského královského města, po úvodní rozjížďce zakotvili svoji loď na průběžném prvním místě. Číst dál »

Mládež: Konec extraligy u nás v severních Čechách, Ústí prvoligové stříbro, Teplice bronz

Mnoho let úspěšně bojovaly mladé týmy Chess Mostu v extralize mládeže. Po dva roky jim sekundovali tepličtí a pak několik sezón Údličtí. Nyní se mostečtí rvali do posledního tahu závěrečného kola, ale soutěž již nezachránili.

V 1.lize byl letos bezkonkurenční ex-extraligový Buštěhrad, získal 100%. Ústečtí, kteří 7 kol drželi krok, se na něj chystali, ale jejich "hrad" nedobyli, byť na prvních dvou deskách vyhráli (2:4). V posledních třech kolech na pěkně uspořádaném srazu v Litoměřicích již Buštěhrad jen stvrdil postup. Sp. Ústí (na fotce od J.Štastného) získal stříbro s velkým náskokem 7 bodů před "pelotonem". Na jeho čelo vyspurtovali tepličtí za bronzem. Domácí Litoměřice se zachránily výhrou s Chodovem těsně nad čarou ponoru, devátí. To se nepodařilo posledním (12.) Lounům. Dramata se však odehrávala, fotky, čtěte dál... Číst dál »

Extraliga a 1. liga mládeže: Dařilo se Spartaku Ústí i ŠK Teplice

O víkendu v sobotu 28. listopadu 2015 pokračovaly dlouhodobé soutěže mládežnických družstev druhými srazy.

V Extralize mládeže nastoupili hráči Chess Most k utkání se Sokolem Praha-Kobylisy a prohráli 2,5 : 3,5. V tabulce po 5 odehraných kolech je jediný zástupce Ústeckého kraje v extraligové skupině západ na 7. místě s 3 body.

Prvoligový sraz v Ústí nad Labem nabídl konfrontaci 4 oddílů našeho kraje. V obou odehraných kolech slavili vítězství hráči Spartaku Ústí a ŠK Teplice, když poraženými byly celky Slavoj Litoměřice a Union Louny. Spartak Ústí tak stále drží svou neporazitelnost a již na příštím srazu se utká se svým největším soupeřem Sokolem Buštěhrad A. Tabulka 1. ligy a kompletní výsledky jsou zde. Na snímku Pavel Králik (ŠK Teplice) před vyhranou partií s Michalem Patkoló z Unionu Louny. Číst dál »

Extraliga a 1. liga mládeže: Spartak Ústí s plným počtem

Ve dnech 3. a 4. října 2015 se začaly hrát ligové soutěže mládeže - Extraliga a 1. liga.

1. liga mládeže měla první sraz v Karlových Varech. Skvělý start do sezóny tam předvedl tým Spartak Ústí, který v sestavě Jan Hubert Pavelka, Hung Do, Pavel Šmíd, Aleš Zahradník, Daniel Balín a Werner Hong Quan Dan vyhrál všechny 4 zápasy a ocitl se na 2. místě za Sokolem Buštěhrad A.

Střídavě úspěšně se dařilo dalším dvěma zástupcům našeho kraje v 1. lize. Slavoj Litoměřice vyhrál 2x a ŠK Teplice 1x. Nedařilo se Unionu Louny, který jako nováček zůstal bez bodového zisku. Na snímku Martin Vydra hájící barvy Slavoje Litoměřice.

V Extralize mládeže hraje Chess Most. Na prvním srazu slavil jedinou výhru s KŠ Říčany. Číst dál »

Extraliga a 1. liga mládeže: Ústečtí těsně za medailí

O víkendu 25. a 26. dubna 2015 vyvrcholily ligové mládežnické soutěže posledními srazy.

V Extralize mládeže hrající Chess Most se blýskl dvěma výhrami a 6. místem ve finále A. Kompletní výsledky zde.

V 1. lize mládeže nejlepší umístění z našeho kraje vybojoval Spartak Ústí, který dvě výhry v posledních kolech přetavil do 4. místa, pouhé dva body za medailí. Další krajská družstva ŠK Teplice, Slavoj Litoměřice a Chess Most B se seřadila těsně za polovinou závěrečné tabulky na 7., 8. a 9. místo. Kompletní výsledky zde. Na snímku vlevo Martin Krutský (ŠK Teplice), který v sezóně svému týmu přinesl 9,5 bodu z 11 možných. Číst dál »

Extraliga a 1. liga mládeže: ŠK Teplice a Spartak Ústí vezou dvě výhry

V sobotu 24. ledna 2015 se konalo dvoukolo dlouhodobých soutěží mládeže - Extraligy a 1. ligy.

V Extralize družstvo Mostu se i přes dvě porážky dostalo do extraligového finále A.

V 1. lize mládeže si po dvou vítězstvích připsala družstva ŠK Teplice a Spartak Ústí. Slavoj Litoměřice si připsal jednu výhru a Chess Most B skončil tentokrát bez bodu. V utkání 7. kola 1. ligy mládeže na sebe narazily týmy Spartak Ústí a Chess Most B a na 5. šachovnici tohoto utkání proti sobě nastoupily dvě dívky, ústecká Eliška Kalinová remizovla s mosteckou Ladou Semovou (obě na snímku vlevo). Číst dál »

Syndikovat obsah