Mistrovství ČR mládeže

MČR v Jeseníkách: Dobojováno, náš čtyřlístek nezklamal

V Jeseníkách skončilo Mistrovství ČR mládeže, kde se představili i čtyři chlapci z našeho kraje, kteří si sem vybojovali účast. Letos medaile sice necinkla, avšak 3 přešli do starší kategorie a jako mladší ročník to měli pochopitelně náročnější, všichni byli nasazeni ve druhé polovině startovního pole.

Dan Hong Werner po loňském stříbru v H10 přešel do H12. Začal impozantně, měl 4 body z 5. Po prohře s vítězem bylo klíčové 7. a 8.kolo, kde mu závěry dramatických partií nevyšly. V posledním kole dosáhl pátého bodu a protože hrál s prvními pěti nasazenými a všemi medailisty, obsadil 8.místo. Důležitější je, že skončil na třetím místě mezi mladší ročníkem 2007 a tím má přímý postup na příští rok do stejné kategorie H12, ze které ročník 2006 odroste.

Honza Václavík (foto) ve stejné kategorii H12 začal vlažněji. Pak se však zvedl a dofinišoval na 5 bodů, 12.místo. Závěr korunoval hezkou partií s krásnou kombinací. Při pravidelném tréninku si může vybojovat účas i příští rok, byť jako jediný přechází výše, do H14, potenciál určitě má.

Pro Pavla Šmída v kategorii H16 byl velký úspěch postup na toto finálové MČR. To se zdařilo především v nejstarší žákovské kategorii u mladšího ročníku v historii jen našim největším krajským talentům. I tady hodně chtěl, nakonec 17.místo za 4 body.

Vláďa Veverka jsem jel hlavně sbírat zkušenosti, jako mladší ročník v H10 postoupil z podzimního MČech. Začátek i s přemírou snahy, kdy se dostával do vrcholných časovek (nebývá u H10 obvyklé) mu nevyšel, pak však zafinišoval a dosáhl 4 bodů a 19.místa. Zkušenosti jistě zúročí ve stejné kategorii i příští postupový cyklus.

Těžké boje na finálovém MČR: V Jeseníkách zatím v popředí Dan Hong Werner

V Koutech nad Desnou se turnaj přehoupl do druhé poloviny a tak i čtyřlístek našich krajských reprezentantů, kteří se sem probili, má za sebou 5 kol.

Dan Hong Werner ze Spartaku Ústí (foto), ktrerý je nejmladší v kategorii, se nelekl prvního nasazeného Štěpána Hrbka, který má dle svazu patřit k velkým nadějí ČR a černými ho porazil. Po prohře v kole druhém třikrát zavěsil a se čtyřmi body atakuje přední místa. Ovšem teď přijdou velmi silní soupeři.

Pavel Šmíd ze Sp. Ústí, mladší ročník v H16 po výhře a dvou remízách je s 2 bodfy z 5 těsně pod polovinou.

Nejmladší z výpravy Vašek Veverka z ŠK Most poprvé v 5.kole vyhrál a s 1,5 bodem sbírá zkušenosti jako mladěí ročník v H10

Honza Václavík z ŠK Teplice, starší ročník v H12, na první výhru teprve čeká, 1 bod za 2 remízy

O všecch kategoriích z nss článek

On-line denně od 9.hodin a všechny partie turnaje

Výsledky, nasazení

Finálové MČR Kouty nad Desnou: Čtyřlístek našich mladých šachistů

Aktualizováno: 1.kolo 14:00 sobota: 4x černé pro naše barvy :), online partie plus všechny partie po kole.

Nejvíce postupujících na finálový republikový šampionát od roku 2012 bude mít letos náš kraj nyní v Koutech nad Desnou.  Nasazeni jsou sice ve druhé polovině startovek (24 finalistů v kategorii), tři přešli do starší kategorie a jsou tedy z mladších ročníků v turnaji, přesto jedou s velkým odhodláním bojovat se špičkovou konkurencí ve své věkové kategorii. Fanděme, sledujme na on-linu (odkaz bude ZDE doplněn), výsledcích, náš čtyřlístek mladých krajských reprezentantů .

Dan Hong Werner (do 12 let) ze Spartaku Ústí n.L., vloni stříbrný s účastí na ME Mamaia, letos nejmladší (prosinec 2007) ve dvanáctkách. 13.nasazený, bude hrát nejspíš na první stole s prvním nasazeným Š. Hrbkem přes 2000 elo v úvodním kole.

Jan Václavík (také do 12 let) z ŠK Teplice, roč. 2006. Předloni si již finále zkusil v desítkách, nyní postoupil z podzimního Harrachova. Jako 17.nasazený

Pavel Šmíd (do 16 let) z ŠK Spartaku Ústí n.L., roč 2003. Vloni skončil ve ''14'' třináctý, letos jako mladší ročník v ''16'' z Harrachova postoupil z 5.místa. 18.nasazený bude mít v prvním kole hráče 2100.

Vláďa Veverka (do 10 let) z ŠK Most. Poprvé na MČR, mladší ročník desítek (roč,2009) si vybojoval účast v Harachově. 18.nasazený.

Odkazy: Startovky, výsledky (přepínání kategorií na stránce)

Polofinále MČR juniorů: Proběhlo v Kovářské

V Kovářské v Krušných horách u Chomutova se ve dnech 12. - 18. listopadu 2017 konalo polofinále MČR juniorů.

Z našeho kraje se zúčastnili 2 hráči. Martin Krutský (ŠK Teplice, 4. nasazený) skončil se ziskem 5 bodů z 9 kol na 22. místě. Gustav Brejník (Slavoj Litoměřice, 29. nasazený, na snímku vlevo) byl s padesátiprocentním bodovým ziskem 30.

Celkem v soutěži hrálo 66 účastníků a bojovali o postup do finále MČR juniorů, do kterého má přímý postup Jan Vykouk z Mostu.

Stránka turnaje s výsledky a dalšími informacemi.

MČR družstev st. žáků - ''55. Zaječice'': Dva týmy Spartaku Ústí, áčko 15.

Nyní v Chrudimi, v turnaji založeném a hraném do konce století v Zaječicích u Chrudimi se mezi 60 týmy představila i naše 2 družstva z Ústí n.L.  Áčko bojovalo druhý den ráno v 7. kole z 9 o přední umístění, po 2 prohrách však spadlo do druhé desítky. Je dobře, že členové týmu měli větší ambice, mohu za rok, nikdo věkově kategorii nepřesáhne. B-tým byl na zkušenou, obsadil 47.příčku. Z áčka se blýsknul na první desce proti nejsilnějším soupeřům Adam Luboš Polanský 7 bodů z 9, Dan Werner uhrál 7,5 a Dan Balín 7 (na 5 resp. 4. šachovnici). V B-týmu byl tahounem Honza Toman (5,5 bodu z 8). V áčku hostoval Kuba Šťastný z Kadaně, v béčku z Teplic Lada Semová.

Natáčela TV, 2x (v přehledu a v šotu) v záběru Dan Hong Werner a Anička Losenická.

Finále MČR mládeže v šachu: Čtyřlístek našich jde do bojů s republikovou špičkou

Do nádherného horského prostředí, jesenických Koutů nad Desnou se v žákovských kategoriích probojovali 3 naši žáci. Pavel Šmíd (H14), Adam Luboš Polanský (H14) a Dan Hong Werner (H10), všichni ŠK Spartak Ústí n.L. Po dnešní cestě zítra (v sobotu) otevírají 9kolový týdenní turnaj, kde v každé kategorii startuje 24 hráčů, postupivších přes krajské přebory a polofinále republiky.

Juniory hraje velký talent z Mostu Honza Vykouk, vyrůstal v Mostě, kde studuje, účastní se pravidelně krajských kempů a tak ho bereme (i s jeho zájmem) stále za "svého", byť kvůli startům v dospělácké extralize má barvy AD Jičín. Ve 12 členém poli H18+H20 je první nasazený a začne hrát již dnes (pátek).

On-line (90 šachovnic/kolo), výsledky, fotky, program, vše na stránce pořadatele by mělo být na webu pořadatele (snad dnes, zítra):
Podrobnosti na svazových stránkách: Žáci junioři

O-line přenos - viz číst dál.... Číst dál »

MČRDMŽ: V Hradci Králové hrálo družstvo Šachy Povrly

V Mistrovství České republiky družstev mladších žáků, které se konalo 11. a 12. června 2016 v Hradci Králové, startovalo z našeho kraje jediné družstvo: Šachy Povrly. Sestava Adam Hrubec, Marek Šíp, Eliška Jirotová, Dan Oláh, Nikola Hampl a Matěj Hladík tam obsadila 26. místo.

Další informace o akci zde.

Na snímku Eliška Jirotová, která za tým Šachy Povrly hostovala.

MČR žákovských družstev na Seči: 54. ročník legendárních Zaječic

Turnaj pořádaný od roku 1963 na hřišti v Zaječicích, s obdrženým puncem Mistrovství ČR začátkem 90. let, přemístěný do sportovního přírodního areálu Železných Hor u Sečské přehrady v tomto století, měl své 54. pokračování. Na startu se sešla kvalitní a početná konkurence 60 6člených týmů, včetně většiny z extraligových. K tomu 45 dvojiček mladších žáků do 9 let a stejný počet jednotlivců v opnu dospělých.

Náš kraj reprezentovaly pouze týmy ŠK Spartaku Ústí n.L. Áčko po odchodu 4 hráčů loňské úspěšné sestavy, která dosáhla tehdy 6.místa, mělo i v mladším složení ambice na přední pozice. Ovšem více zkušeností chybělo, k tomu pár nevyužitých šancí či chybek. 12.místo je slušný průměr pro tento klub, dobře pro další trénink, že žáci chtěli více. Reprezentovali: Jan Hubert Pavelka (4 z 9), Adam Luboš Polanský (7,5), Pavel Šmíd (6), Daniel Balín (4), Eliška Mrišová (5), Jan Toman (6). B-družstvo obsadilo 47.místo.

Ve dvojičkách ovšem se předvedli skvěle Dan Werner Hong a Karel Bureš 8.místem... Číst dál »

MČR dětí do 8 let: Do Mostu přijelo 127 účastníků

V Mostě se 7. a 8. května 2016 hrálo Mistrovství České republiky dětí do 8 let. Sjelo se rekordních 96 chlapců a 31 dívek, aby se v devítikolovém turnaji utkali o tituly mistrů republiky.

Z našeho kraje mezi dívkami v kategorii D8 nejlepšího umístění dosáhla Marie Capová z TJ Klášterec nad Ohří svým 13. místem a ziskem 5 bodů. Mezi chlapci v kategorii H8 se nejvíce z Ústeckého kraje dařilo Janu Součkovi (na snímku vlevo při partii 8. kola) ze Sokola Údlice, který skočil 33. a získal též 5 bodů.

Kompletní výsledky turnaje jsou na jeho stránce zde.

Mistrovství ČR juniorů a mládeže: Jan Vykouk mistrem v H18 a H20

Jan Vykouk (na snímku vlevo) z oddílu Chess Most se stal dvojnásobným mistrem České republiky a to v juniorských kategoriích chlapců do 18 a 20 let. V Koutech nad Desnou získal prvenství po 6 výhrách a 5 remízách, tedy ziskem osmi a půl bodu. Turnaj se hrál od 4. do 12. března 2016 systémem každý s každým a starovalo v něm 12 nejlepších juniorů.

V Mistrovství České republiky mládeže, které se konalo na stejném místě (pouze začínalo o den později) měl náš kraj dva zástupce. V kategorii do 10 let Jan Václavík (ŠK Teplice) ziskem 4 bodů z 9 obsadil 14. místo. Jan Hubert Pavelka (Spartak Ústí) byl v kategorii do 16 let 22.

Velkého úspěchu dosáhl v souběžně hraném Národním Openu Michael Pospíchal (Slavoj Litoměřice), který ho suverénně ovládl a na 1. místě měl 7,5 bodu z 9 kol. Číst dál »