Ostatní turnaje

Velká cena Euroregionu: Velikonoční turnaje v Ústí nad Labem

Aktualizováno: Přiblížil se termín přihlášek.

Na turnaje ve vážných partiích jste zváni do Ústí nad Labem od čtvrtečního večera do neděle Velikonoc.

FIDE Open pro dospělé a zkušenější žáky

Žákovský turnaj do národního ela.

Možnost dojíždění či levného ubytování v Dome dětí a mládeže (nebo v IH Bohemia).

Propozice přílohou.

Velikonoční turnaj 2018

Vážení přátelé, dovolte mi Vás jménem pořadatelů co nejsrdečněji pozvat na velikonoční šachový turnaj pod názvem "O pohár Mistra Jana", s možnou mezinárodní účastí, který se bude konat od 29. března do 1. dubna 2018 v sále hotelu Lužnice v Plané nad Lužnicí. Turnaj je rozdělen na min. 2 výkonnostní skupiny - 1. skupina hráči s elem 1700 - 2200, 2. skupina s elem do 1699. Pokud bude více hráčů s elem do 1200, bude pro ně samostatná skupina. Hlavní turnaje jdou na zápočet FIDE Ela. Hraje se na 7 kol s tempem 2 x 60 minut + 30 s /tah. Proč si brát dovolenou, když je možno využít delšího volna. V pátek je dokonce státní svátek, což je pro turnaj výhodou.Oproti předcházejícím ročníkům se zvedl finanční i cenový fond. Věříme, že využijete této nabídky a přijedete na turnaj. Kousek od Plané je historické město Tábor, kde je pro Vás řada zajímavostí.Více zde.

Vánoční turnaje v Ústí n.L.: Vítězí Jan Mikeš a Daniel Mašek

Bývalý hráč pořádajícího Spartaku Ústí n.L. Jan Mikeš v barvách jihomoravského (studuje, hraje i žije tam) Podl. Prušánky a děčínský Daniel Mašek se stali vítězi Vánočních turnajů v Ústí n.L. Bleskový turnaj na 15 kol o 16 účastnících každý s každým vyhrál Honza Mikeš suveréně, ztratil půlbody dvakrát jen s Jardou Říhou, a to oběma, otcem i synem. Stříbrný skončil domácí kapitán áčka Jakub Přibyl před liboucheckým Jardou Říhou sen. (viz foto, vítěz uprostřed).

Stačeně bojovali i bodovali mladší žáci v turnaji dospělých, ústecký Dan Hong Werner i teplický Honza Václavík získali 7 bodů a obdželi cenu za 1. resp. druhé místo mladé kategorie. Zajímavostí je, že mnohakolový turnaj vydrželi a naopak získali 5 z posledních 6 kol resp. 7 z posledních deseti partií. Nejlepším seniorem byl Jiří Jirásek, který přijel z Jirkova.

V žákovském rapid turnaji Vánoční stromeček  byl stoprocentní vítěz Daniel Mašek z SK Děčín, druhé místo obsadil Nikola Hampl z Povrlů a třetí domácí František Sysel.  Jindra Hanč byl nejlepším z neregistrovaných (ZŠ Vojnovičova Ústí nL).

Pohodové Vánoční turnaje měly spád, začaly v 14:15 a skončily po 15 kolech blesku resp. 7 kolech rapidu v 17:25. S poděkováním kolektivu, který se se mnou postaral, Michalu Slivovi, Michalu Machovi a dorostencům Jirkovi Jírkovi, Jirkovi Rojtovi a s poděkováním všem účastníkům za bezproblémový průběh, autor zprávy.

Výsledky.

Krásnodvorský tah pěšcem: 7. ročník turnaje

9. prosince 2017 se koná v Krásném Dvoře v zasedací místnosti tamního Obecního úřadu turnaj v rapid šachu Krásnodvoský tah pěšcem. Presence začíná v 8:30, konec turnaje je naplánován na 17:00.

Ředitelem turnaje a rozhodčím bude Luboš Drahotský, dalšími rozhodčími budou Petr Balog a Petr Kučera a hlavními pořadateli Eduard Filek a Jaroslav Kastl. Oběd je zajištěn v restauraci Myslivna.

Proposice jsou v příloze. Číst dál »

Memoriál Rudolfa Kotlana: Pošesté

V sobotu 9. prosince 2017 pořádá šachový klub při DDM Postoloprty šestý ročník Memoriálu Rudolfa Kotlana. Turnaj v rapid šachu, věnovaný vzpomínce na jednoho ze zakladatelů (na snímku) místního klubu, proběhne opět v restauraci Koruna. Zváni jsou registrovaní i neregistrovaní šachisté každého věku.

Hrát se bude na sedm kol o pohár, diplomy a věcné ceny. Zvlášť bude vyhlášena kategorie mládeže do 15 let. Přihlášky zasílejte do 5. prosince 2017 na email ulrychr@seznam.cz.

Radek Ulrych

Chomutovský král podzimní: Vítězí Jan Kovář

Jan Kovář (na snímku vlevo) z domácího oddílu Sokol Údlice zvítězil v 5. ročníku turnaje Chomutovský král (podzimní). Na 2 .místě skončil Jan Šlampa a 3. byl Jiří Horák z Jirkova.

Akce se konala v restauraci Hřebíkárna, zúčastnilo se jí 66 hráčů a jejím vyvrcholením byl slavnostní oběd - svíčková. Po svíčkové následovalo vyhlášení výsledků, na které měl pořadatel Josef Koblasa připraveny ceny pro všechny zúčastněné.

Kompletní pořadí, výsledky a fotky jsou na stránce turnaje zde.

Na rozjezdu sezóny: Kvalifikace olympiády 23.9. a listina talentů k 1.9.

Aktualizace: Na sudý počet obdržel DK v kat. 2004-06 David Nguyen 2005.

Aktualizováno - příloha - ''17 - kvalifilkace olympiáda doplň''. (z 18.9.): Seznam a podrobnosti

K 1.9. byla vydána listina talentů a nadějí. Účastníci jsou zváni na kempy, soustředění, mají nějaké výhopdy, zároveň se očekává spolupráce - viz zásady v příloze (3 lišty exelu - žáci, junioři, zásady).

Trenéři, kluby i mladí talenti obdrželi v srpnu pozvánku na kvalifikaci olympiády. Olympiáda je velice pěkným sportovním podnikem, bude hrána v Pardubicích koncem ledna a v propozicích naleznete i motivační video z minulé olympiády se stříbrem Adama Luboše Polanského (v záhlaví foto).

Kvalifikace proběhne 23.9. a jak byla zasílána informace, přihlášky z řad listin talentů a nadějí odpovídajících ročníků zasílejte do 12.9. výhradně na adresu olympiada@sachyusti.cz

Hraje se pouze o 1.místo v kategoriích, žádné další ceny se nedávají, jen první hodnotnou cenou je nominace na olympiádu.

Odkaz na rozpis kvalifikace: ZDE

Příloha: Listina talentů a nadějí.

Šachový turnaj Mládí cup 2017

Vážení přátelé,dovolte mi Vás pozvat na turnaj pořádaný pod názvem "Mládí cup 2017", který se bude hrát ve dnech 28. - 30. září 2017 v Hotelu Lužnice Planá nad Lužnicí. Turnaj je pro všechny bez rozdílu věku. Vše v přiložených propozicích.

Srbický rapid: Pohoda, klídek, gulášek

Šachové prázdniny se překulily do druhé poloviny a nová sezóna už je za dveřmi. No a nejlépe se můžete rozehrát hned v sobotu 2. září 2017. ŠK Teplice pořádá 2. ročník turnaje Srbický rapid. Z názvu je jasně patrné, kde a jakým tempem se bude hrát, ale obě informace ještě upřesním.

Akce se uskuteční v Srbicích u Teplic, oblíbené šachové lokalitě posledních let. K šachovým stolům se opět bude usedat v Kulturním domě Srbice, hned vedle Hospody u Babky, naproti Obchodnému centru Olympia. Tempo je stanoveno na 2 x 15 minut + 5 vteřin za provedený tah. Kdo by snad měl obavu, že mu hned po prázdninách klesne ELO, může být tentokrát klidný, turnaj se naštěstí nikam nezapočítává.

Na snímku medailisté z loňského ročníku (zlato Michal Horák uprostřed, stříbro Karel Nudčenko vlevo, bronz Ivan Žahour vpravo). Číst dál »

Open Kadaň: 8. ročník začátkem září

Od první zářijové neděle do druhé zářijové soboty se bude v Kadani na Střelnici hrát 8. ročník šachového turnaje - Open Kadaň.

Pořadatelé letos akci zkrátili na 7 kol. Cenový fond je 16.800 Kč. Ubytování si můžete objednat do 25. 8. 2017.

Proposice a další informace jsou na stránkách pořadatelů. Na nich se dozvíte, co lze v Kadani dělat, když zrovna nebudete šachy hrát. Dále tam naleznete startovní listinu s již přihlášenými hráči, případně si můžete prohlédnout historii předchozích sedmi ročníků.