Ve Spartaku se vyhodnocoval rok 2010: Jak ústečtí dobývali Evropu i svět!

Vicemistryně světa v korespondečním šachu, postup na ME a MEU žáků, to vše i mnohé další se zdařilo v klubu ŠK Spartak Ústí n.L. v letošním roce 2010.

V kategorii dospělých jednotlivců byl vyhodnocen obrovský úspěch Marie Bažantové (na snímku), která se letos stala vicemistryní světa v korespondenční šachu.

V kategorii žáků jednotlivců byl odměněn úspěch Vaška Soukupa, který se v kategorii do 10 let stal vicemistrem republiky a reprezentoval na ME v Gruzii. Kategorii dívek ovládla Eliška Kalinová, která se v deseti letech kvalifiovala na MEU do Rakouského Murecku. V kategorii dospělých družstev bylo vyhlášeno družstvo Lucie Jínová (host), Marie Bažantová, Františka Čechová za účast v extralize žen. V kategorii žáků družstev bylo vyhodnoceno 6.místo  žákovského týmu z Mistrovství ČR družstev (48.ročník "Zaječic" za účasti 53 týmů) ve složení: Jan Mikeš, Martin Vlasák, Jarda Říha, Vašek Soukup, Karel Maršálek, Verča Valterová a Eliška Kalinová.

Ocenění získal dlouholetý člen klubu, bývalý hráč (nyní trenér) Jiří Dufek, který byl pozván do čtyřčlenného týmu sekundantů V.Topalova pro souboj o mistra světa s Ánandem. Předtím dokázal s Veselinem Topalovem v Linares v partii se zkráceným časem remízovat.

Všichni obdrželi pamětní plakety a diplomy jako poděkování za skvělou reprezentaci klubu.

To vše se událo v pátek 10.12., kdy se ve své klubovně sešli členové klubu i rodiče žáků, aby vyhodnotili nejlepší reprezentanty/ky klubu za končící rok.

Na snímku Vašek Soukup, který se dostal až do Gruzie na ME za stříbro na M-ČR do 10 let.

Prologem bylo finále  3měsíčního klubovního přeboru a po vyhodnocení následoval bleskový turnaj.

Před samotným vyhodnocením (výše uvedeným) předcházelo vyhlášení výsledků otevřeného přeboru klubu (září-prosinec), kde byli odměněni v kategorii žen Marie Bažantová, juniorů Jan Mikeš, veteránů a zároveň ela do 1900 Ivan Hrabal a v konečném pořadí se stal klubovním přeborníkem Pavel Chrz (vyhrál při shodném počtu bodů "rozstřel" 2,5:1,5 tempem 5min.+3vt s Petrem Němcem) před Petrem Němcem a Marií Bažantovou.

Večer zakončil bleskový turnaj, kde vítězství vybojoval  nový člen klubu Pavel Makievich z Běloruska, bydlící v Ústí n.L.