Memoriál Antonína Drvoty: Hraje se XXII. ročník

V sobotu 12. 5. 2012 se v Domě kultury v Teplicích uskuteční Memoriál Antonína Drvoty. Turnaj se hraje zároveň jako Krajský přebor v rapid šachu v kategoriích mužů, žen a mládeže v kategoriích H20, D20, H18 a D18. Startovní listinu najdete zde.

Mezi přihlášenými vedou co do počtu hráči našeho Ústeckého kraje. Památku výborného šachisty Tondy Drvoty přijedou uctít i hráči z Prahy, středních Čech a z Vysočiny. Prvním nasazeným je Marcel Bednář z ŠK Holdia DP Praha. Rekordní je letos zájem juniorek, pro které jsou opět připravené oblíbené květiny. Cenu získá i nejmladší a nejstarší účastník turnaje. Oceněný bude i hráč, který se umístí na 22. místě. Proč asi? Odpověď najdete v propozicích zde.

Na fotografii z loňského ročníku jsou společně na pódiu nejmladší a nejstarší účastník, věkový rozdíl mezi nimi je 73 let.

Pro fotbalové fanoušky z řad šachistů mají pořadatelé v Teplicích připravený i doprovodný program. Po skončení turnaje následuje na Stínadlech prvoligový zápas, v posledním kole přivítají tepličtí ostravacky Banik.

Lenka Stránská