Letní soustředění: Výlet do sklárny Ajeto

Neděle 20. 8. byla zakončena na letním soustředění připomínkou na tragickou historickou událost roku 1968 – invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

Pondělí 21. 8. – proběhl dopolední trénink. Po obědě a poledním klidu se uskutečnil crossový běh a pokračoval 2. kolem turnaj ve fotbalu. Pěkné počasí bylo využito a ve zbytku volného času do večeře se sportovalo v libovolných disciplínách – petangu, ringu, líném tenisu, fotbalu, přehazované, létajícím talíři, válení se v trávě, chytání lučních koníků, hledání zajímavých kamínků. Skupinka se chystala tréninkem na pinčesový turnaj. Na večer byly v plánu piškvorky. Na žádost kapitána Berta, zda nevyměníme křížky a kolečka za blicku, proběhlo referendum účastníků soustředění. Vyhrály figurky. Po turnaji jdou všichni brzy spát, protože další den čekal hned ráno pěší výlet do sklárny Ajeto v Lindavě.

Úterý 22. 8. je ráno pošmourné. Proto do baťůžku se kromě mikin balí i pláštěnky. Co kdyby… Vyráží se hned po snídani, prohlídka sklárny je na desátou hodinu. Kromě prohlídky je možnost si vyfouknout vázičku, nebo půllitr (na snímku fouká Andrej Dunda). Mnozí toho využili. Zpátky do areálu se doráží na oběd s pětiminutovým zpožděním. Po odpolední klidu jsou však ve 14 hodin všichni nastoupeni k tréninku.

Před večeří a po večeři před 3. - 5. kolem rapidu většina sportuje, samozřejmostí se stává fotbal.

Usínáme se vzpomínkami na výlet a s myšlenkami, co bude zítra.

Ivana Šlampová

Stránka soustředění