Mistrovství ČR v bleskovém šachu: Krajští hráči v Praze, Helena Grussová poráží vítězku

V Praze se den před koncem roku uskutečnilo otevřené mistrovství ČR za účasti 213 mužů a 37 žen na 15 kol. Helena Grussová z Klášterce si odváží 16. místo za 8 bodů, začala velmi odvážně, ve druhém kole porazila pozdější vítězku Olgu Sikorovou. Míša Šaffová z Litvínova skončila se stejným počtem bodů osmnáctá.

V mužích obsadil Jan Rubeš z ŠK Teplice s 10 body úspěšné 20.místo (na fotu v partii s Gustou Brejníkem - foto autor článku). Lukáš Hula skončil s 9 body 51. a do stovky se vešel ještě 78. Petr Hoke za 8 bodů.

Dalším našim se nedařilo a skočili až ve druhé stovce, ať to byl děčínský 130. Michal Babička, trochu zdravotně indisponovaný litoměřický Gusta Brejník 162. a všichni dosplělí ústečtí 166. Jarda Říha (Libouchec) se synem 122. Jardou jun. Ve třetí stovce 206. Michal Sliva a daleko za svým nasazený skončil autor zprávy 176. Pavel Chrz.

A tak překvapivě velkého úspěchu dosáhl ústecký desetiletý Dan Hong Werner za 7,5 bodů, pátý z našeho kraje,  115. celkově, čtyři místa za čtvrtým z kraje 111. litoměřickým Milošem Kozákem (také 7,5).

Žáků jsme měli více, jedenáctiletý Jan Václavík uhrál velmi pěkných 6. bodů, Pavel Šmíd 5,5 bodu, fantastických 5 bodů teprve sedmiletý Vojta Gorej z SK Děčína, osmiletý Veverka z ŠK Mostu 2,5 bodu a desetiletý ústecký Michal Mrkvan, alespoň jednou vyhrál a jednou remízoval.

Mistry republiky se stali: Olga Sikorová a Miloš Jírovský.  Akce to byla parádní, krásné prostředí, většina účastníků společensky oděna. Natáčela ČT sport, 6.1. bude v TV hodinový speciál o akci.