Mostecký rapid: Grand Prix poprvé v Mostě

V sobotu 10. února 2018 se poprvé pořádal turnaj v rapid šachu Grand Prix Most s názvem "Mostecký rapid 2018", který je čtvrtým turnajem seriálu. Hrálo se v prostorách hotelu Cascade ve velkém sále, malý sál byl jako zázemí pro doprovod. Během turnaje bylo možno i sledovat v kavárně televizní přenos z olympijských her a dopřát si malé občerstvení.

Turnaje se účastnilo celkem 89 hráčů a hráček z Ústeckého kraje. V kategorii mladších vyhrál Marek Šíp (Šachy Povrly), na druhém místě se umístil Jindřich Jusko (SK Děčín) a na třetím Karel Bureš (Spartak Ústí). V kategorii starších byl na prvním místě Jakub Šťastný (TJ Klášterec), na druhém místě Daniel Balín (Spartak Ústí) a na třetím Martin Habenicht (1. Novoborský ŠK). V dorostu byl nejlepší Gustav Brejník (Slavoj Litoměřice) před Danielem Maškem (SK Děčín) a Michaelem Pospíchalem (Slavoj Litoměřice). Nejlepší tři dorostenci na snímku u článku vlevo.

Nejlepší dívka v mladší kategorii byla Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec) a ve starších byla nejlepší dívkou Semová Lada (ŠK Teplice).