Olympiáda dětí a mládeže: Šachisté opět u toho v Olympijském domě

Aktualizováno: Doplněn 29.1. odkaz na on-line vždy od 9:30 a 14h, níže

V Pardubické aréně byly právě zahájeny VIII. Hry zimní olympiády dětí a mládeže. Šachy, stejně jako na minulé zimní 2016 konané v našem kraji, nechybí. Z náročné krajské kvalifikace si v září vybojovali účast: Lada Semová (dívky - ŠK Teplice), Adam Luboš Polanský (st. žáci - Sp. Ústí n.L.), Jakub Šťastný (ml. žáci - Klášterec), Dan Hong Werner (nejmladší žáci - Sp. Ústí n.L.). V roli trenéra je zde autor článku.

Hraje se ve 4 turnajích o olympijské medaile. Stejně tak o medaile bojují krajské týmy, kdy se po skončení turnajů vyhodnotí pořadí týmů.

Z Pardubic po slavnostním zahájení se zapálením olympijského ohně a dalšími událostmi olympijského protokolu se výpravy přesouvají krajskými autobusy do míst konání. Útočiště tak šachisté společně s tanečníky, rychlo a krasobruslařema naleznou v Litomyšli.  V nově opraveném zámku bude nejen šachová  a taneční soutěž, ale i ''srdce olympiády'' - Olympijský dům.

Naši sice nepatří mezi favority, jedou však zkusit sežehnout papírové předpoklady.  Nikdo není v první polovině startovky, Dan je 8.nasazený, Kuba s Adamem 12. a Lada 13. čtrnáctičlenných polí. Adam v mladších minule v domácím prostředí vybojoval senzační stříbro.