KP mládeže

Krajský přebor mládeže: Máme pět nových krajských přeborníků

Za rekordně nízké účasti 25 hráčů a hráček se v sobotu 19. 6. 2021 a v neděli 20. 6. 2021 hrál v chomutovském Domečku krajský přebor mládeže. Bojovalo se v pěti kategoriích o tituly krajských přeborníků a o postupová místa na Mistrovství Čech mládeže, které se bude konat na podzim.

Krajskými přeborníky se stali Tymofiy Bytko (ŠK Teplice) v kategorii H10, Ondřej Stibor (Šachy Chlumec) v kategorii H12, Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec) v kategorii D14, Aleš Krupka (ŠK Louny) v kategorii H14 a Jan Václavík (ŠK Teplice) v kategorii H16.

Na snímku nejlepší pětka kategorie H14: vítězný Aleš Krupka (ŠK Louny), stříbrný Lukáš Novák (Šachy Chlumec), bronzový Jakub Jindra (TJ Klášterec), čtvrtý Filip Vítek (ŠK Louny) a pátý Lukáš Běla (Sokol Údlice).

Kompletní výsledky jsou na stránce turnaje zde. Tamtéž bude i seznam postupujících do Mistrovství Čech mládeže 2021 včetně náhradníků ve všech kategoriích. Dívky mají Mistrovství Čech otevřené pro všechny registrované.

Krajský přebor mládeže: Nový termín konečně znám

Krajský přebor mládeže původně naplánován letos na květen nakonec našel termín konání o víkendu 19. a 20. června 2021. Místem konání je chomutovské SVČ Domeček.

Opět se na něm bude bojovat o tituly krajských přeborníků a přebornic a o postupová místa do Mistrovství Čech mládeže 2021. Zúčastnit se mohou všichni registrovaní hráči a hráčky pro rok 2021 odpovídající věkem do vypsaných kategorií.

Na stránce turnaje právě vyšly proposice. Stejně jako v minulém roce nebude možno v místě turnaje přenocovat.

Na snímku u článku loňský krajský přeborník v kategorii H12 Lukáš Novák (Šachy Chlumec). Jak se mu bude dařit letos v kategorii H14? Uvidíme již brzy.

Krajský přebor mužů, žen, juniorů a juniorek: Hraje se komplet na onlinech

Nejvýznamnější krajská šachová akce letošního léta krajský přebor mužů, žen, juniorů a juniorek se bude hrát kompletně na online šachovnicích.

Turnaj začíná 22. července 2020 odpoledne a do neděle 26. ho lze sledovat na tomto odkazu , mobilním telefonem také přes FollowChess zde.

Přihlášeno je 16 hráčů a ve hře budou 4 tituly krajských přeborníků, cenový fond a poháry.

Další informace, rozlosování, pořadí a proposice jsou na stránce turnaje zde.

Krajský přebor mužů, žen, juniorů a juniorek: V Teplicích vše připraveno

Krajský přebor mužů, žen, juniorů a juniorek v lázeňském městě Teplice je připraven. Oproti minulým létům se letos bude hrát jako samostatný turnaj pouze pro hráče z našeho kraje a jeho doba se zkrátila na pouhých 5 dní. Ve všedních dnech se bude hrát jen odpolední kolo a na sobotu a neděli jsou naplánována dvojkola.

Proposice turnaje vyšly na jeho stránce zde již ve druhé polovině června. Termínem přihlášek je 17. červenec 2020. Prvním hracím dnem je pak 22. červenec. Nejvyšší čas se přihlásit. Startovní listina je ke kouknutí na stejné stránce jako proposice.

V turnaji jsou vypsány dvě hlavní kategorie, muži a ženy. Dále pak dvě juniorské kategorie. Junioři v turnaji budou bojovat o postupy do podzimního polofinále Mistrovství České republiky juniorů, které se bude hrát v listopadu 2020 ve Špindlerově Mlýně. Juniorky zde budou hrát dokonce o postupy přímo do jejich finálového MČR. Poslední kategorií je seniorská pro hráče ročníku 1960 a starší. Dobré pro vyhlašování výsledků je, že souběh cen bude možný. Číst dál »

Krajský přebor mužů, žen, juniorů a juniorek: V červenci v Teplicích

Krajský přebor v praktickém šachu Ústeckého kraje pro rok 2020, který byl součástí mezinárodního šachového turnaje Teplice Open 2020, byl z důvodu pandemie COVID-19 zrušen. Díky uvolnění krizových opatření přichází původní pořadatel Šachový klub Teplice po dohodě s VV, STK a KM ÚKŠS s náhradním termínem 22. - 26. července 2020.

Hrát se bude v kategoriích mužů, žen, juniorů, juniorek a seniorů. Turnaj se bude konat v Hotelu Panorama v Teplicích (na snímku vlevo) a bude hrán na 7 kol se zápočtem na FIDE ELO i LOK ČR.

Pořadatelé připravili také online na 8 šachovnicích s plošnou projekcí v hracím sále a ve foyeru hotelu. 

Přihlášky zasílejte nejpozději do 20. července 2020 na emailovou adresu uvedenou v proposicích. Na základě přihlášky vám pořadatel zašle k proplacení fakturu za startovné (upřednostňuje se bezhotovostní platební styk). Kapacita hracího sálu je omezena na 32 hráčů. Číst dál »

Krajský přebor mládeže: Šestice nových krajských přeborníků

V sobotu 6. 6. 2020 a v neděli 7. 6. 2020 se hrál v chomutovském Domečku krajský přebor mládeže. 34 hráčů a hráček bojovalo v šesti kategoriích o tituly krajských přeborníků a o postupová místa na Mistrovství Čech mládeže, které se bude konat na podzim.

Krajskými přeborníky se stali Martin Michael Mikulka (Spartak Ústí) v kategorii H10, Lukáš Novák (Šachy Chlumec) v kategorii H12, Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec) v kategorii D14, František Mrkvan (Spartak Ústí, na snímku vlevo) v kategorii H14, Lada Semová (ŠK Teplice) v kategorii D16 a Miroslav Jirásko (Chess Most) v kategorii H16.

Kompletní výsledky jsou na stránce turnaje zde. Tamtéž je i seznam postupujících do Mistrovství Čech mládeže 2020 včetně náhradníků ve všech kategoriích. Dívky mají Mistrovství Čech otevřené pro všechny registrované.

Krajský přebor mládeže: Vyšly upravené proposice

Již skoro 11 měsíců je na 6. a 7. června 2020 naplánován krajský přebor mládeže. Jako každoročně se na něm bude bojovat o tituly krajských přeborníků a o postupy do Mistrovství Čech mládeže.

K turnaji právě vyšly upravené proposice na jeho stránce zde.

V proposicích jsou oproti původní verzi změněny informace o občerstvení a ubytování. Začátek nedělního kola byl posunut o 15 minut na 8:45.

Na konci proposic jsou ještě doplněny podmínky účasti na turnaji pro hráče, trenéry a vedoucí výprav. Důležité pro každého bude mít s sebou roušku a čestné prohlášení. Více informací naleznete v proposicích turnaje.

Krajský přebor mládeže: Pětice nových krajských přeborníků

Sobota 8. a neděle 9. června 2019 se v chomutovském Domečku hrál krajský přebor mládeže. 36 hráčů a hráček bojovalo v pěti kategoriích o tituly krajských přeborníků a o postupová místa na Mistrovství Čech mládeže, které se bude konat na podzim.

Krajskými přeborníky se stali Martin Michael Mikulka (Spartak Ústí) v kategorii H10, Ondřej David (Spartak Ústí) v kategorii H12, Eliška Jirotová (KŠ Štětí) v kategorii D14, Miroslav Jirásko (Chess Most, na snímku vlevo) v kategorii H14 a Jakub Šťastný (TJ Klášterec) v kategorii H16.

Kompletní výsledky turnaje jsou na jeho stránce zde. Tamtéž je i seznam postupujících do Mistrovství Čech 2019 včetně přípaných náhradníků.

Krajský přebor mládeže: 8. a 9. června v Chomutově

Finále krajské mládežnické sezóny se odehraje 8. a 9. června 2019 v Chomutově. Uskuteční se tam krajský přebor mládeže.

Bojovat se bude v 8 kategoriích o tituly krajských přeborníků a přebornic a zároveň o postupy do podzimního Mistrovství Čech mládeže.

Na stránce soutěže již vyšly proposice. Krajského přeboru se letos budou moci zúčastnit všichni chlapci a dívky z oddílů ÚKŠS narozeni v roce 2004 a mladší, kteří mají aktivní registraci u ŠSČR.

Na snímku loňský krajský přeborník v kategorii H14 Šimon Peroutka (Sokol Údlice), který letos již bude hrát v kategorii H16.

Teplice open se blíží: S kým si můžeme zahrát, koho uvidíme?

Patnáct velmistrů  a tři mezinárodní mistři celkem z devítí zemí. To je čelo startovní listiny XIV. ročníku mezinárodního šachového turnaje Teplice Open 2019 necelé tři měsíce před začátkem turnaje 15. června. Průměrné ELO prvních patnácti hráčů je nyní 2592. Na startovní listině jsou opět velmistři zvučných jmen a mezi nimi i dva vítězové předchozích ročníků. Za organizátory z Šachového klubu Teplice, což je ředitel turnaje Milan Maščák, Jiří Škapa a já, mohu říci, že jsme rádi, že z českých velmistrů se v Teplicích poprvé představí Zbyněk Hráček (2578). Další čeští velmistři Igors Rausis (2657), Jiří Štoček ( 2592) a Vlastimil Babula (2551) byli již na teplickém turnaji několikrát. GM Anton Demchcenko (2678), GM Evgeny Romanov (2612) který vyhrál loňský turnaj, GM Sergej Movsesian (2627) vítěz z roku 2016 a GM Igors Rausis (2657) jsou velcí favorité na vítězství. Poprvé se v Teplicích představí GM Tiviakov (2605) hrající pod nizozemskou vlajkou, dále pak španělský velmistr Santos Latasa (2582), Izraelec GM Greenfeld (2516) a mladý indický velmistr Ankit (2462). Ozdobou turnaje bude nejlepší česká velmistryně Joanna Worek. Zájemců s titulem GM zahrát si v Teplicích je tolik, že je bohužel nemůžeme všechny přijmout. Samostatné první místo bude odměněno částkou 55.000 Kč. Číst dál »

Syndikovat obsah