KP mládeže v rapid šachu

Krajský přebor mládeže a juniorů v rapid šachu: Nový termín je prázdninový

Krajský přebor mládeže a juniorů v rapid šachu má nový termín - 24. červenec 2021. Stejně jako vloni se bude hrát ve čtrnácti kategoriích. Jejich seznam je na stránce turnaje zdeTamtéž právě vyšly aktualizované proposice turnaje.

Bohužel v místě turnaje nebude fungovat občerstvení. Účastních budou tedy odkázáni na blízkou prodejnu JIP (dopoledne) a bar Domino (odpoledne).

Na snímku z krajského přeboru mládeže v rapid šachu před rokem v Chomutově Šimon Peroutka (Sokol Údlice) a Lada Semová (ŠK Teplice), oba trojnásobní krajští přeborníci. Obhájí letos trojnásobné vítězství?

Krajský přebor mládeže a juniorů v rapid šachu: V původním termínu nebude

Krajský přebor mládeže a juniorů v rapid šachu, který se měl konat v sobotu 27. března 2021 se v tomto termínu hrát nebude. Důvodem jsou nařízení vlády České republiky v souvislosti s nemocí Covid-19.

Komise mládeže ÚKŠS bude hledat, až to bude situace s nemocí Covid-19 umožňovat, nový vhodný termín pro sehrání tohoto turnaje.

Pokud se podaří nový termín najít, vyjde informace a proposice akce na těchto stránkách ÚKŠS.

Smutná to doba.

Krajský přebor mládeže a juniorů v rapid šachu: Bude, či nebude?

Na 27. března 2021 je naplánován krajský přebor mládeže a juniorů v rapid šachu. Proposice jsou vydány na stránce turnaje zde.

Jestli se turnaj konat bude, či nebude, se ještě uvidí. V každém případě pořadatelé jsou připraveni na obě alternativy.

Krajský přebor mládeže a juniorů v rapid šachu: Trojnásobní krajští přeborníci Lada Semová a Šimon Peroutka

18. července 2020 se hrál v chomutovském SVČ Domeček krajský přebor mládeže a juniorů v rapid šachu.

V nejstarších kategoriích zvítězili Lada Semová z ŠK Teplice (vyhrála v D16, D18 a D20) a Šimon Peroutka ze Sokola Údlice (vyhrál v H16, H18 a H20), oba na snímku u článku. Stali se tak trojnásobnými krajskými přeborníky. V nejmladších kategoriích D10 a H10 vyhráli Linda Slívová (ŠK Teplice) a Martin Michael Mikulka (Spartak Ústí). V D12 se krajskou přebornicí stala Anastázie Málková (SK Děčín), v H12 Petr Mikoláš (TJ Klášterec), v D14 Eliška Jirotová (KŠ Štětí) a v H14 Miroslav Jirásko (Chess Most). Kategorie D8 a H8 byly neobsazeny.

Kompletní výsledky turnaje jsou na jeho stránce zde. Tamtéž je i odkaz na fotogalerie. Číst dál »

Krajský přebor mládeže a juniorů v rapid šachu: Rekordních 14 kategorií

Krajský přebor mládeže v rapid šachu má nový termín - 18. červenec 2020. Zároveň bude mít nově rozšířený formát a to o juniorské kategorie. Seznam kategorií je na stránce turnaje zde. Tamtéž právě vyšly aktualizované proposice turnaje.

Bohužel na turnaji nebude fungovat občerstvení. Účastních budou tedy odkázáni na blízkou prodejnu JIP (dopoledne) a bar Domino (odpoledne).

Na snímku z krajského přeboru mládeže v rapid šachu před dvěma lety v Litoměřicích Aleš Krupka (ŠK Louny), který tenkrát v kategorii H10 skončil těsně pod stupni vítězů na bramborovém 4. místě. Jak se mu bude dařit letos v kategorii H12?

Krajský přebor mládeže v rapid šachu: Druhý jarní den v Chomutově

Krajský přebor mládeže v rapid šachu se bude hrát třetí sobotu v březnu v Chomutově. Turnaj je vypsán v deseti kategoriích.

Bojovat se bude o postupy do Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu, které se bude hrát v září tohoto roku. Postup (přímý) má z našeho kraje vybojovaný ve své kategorii H10 Vojtěch Gorej (SK Děčín). Přijede si zahrát do Chomutova kategorii vyšší?

K turnaji vyšly proposice na jeho stránce zde.

Naposledy se krajský přebor mládeže v rapid šachu v Chomutově hrál před 6 lety. Krajskou přebornicí se tehdy v kategorii D10 stala Lada Semová z Mostu (na snímku u článku).

Krajský přebor mládeže v rapid šachu: Máme devět nových krajských přeborníků

Po roční přestávce se do Postoloprt vrátil Krajský přebor mládeže v rapid šachu. Do jídelny ZŠ na Draguši přijelo v sobotu 30. března 2019 57 šachistů a šachistek ze třinácti oddílů Ústeckého kraje. Boje probíhaly v devíti kategoriích, z nichž šest (H10, D10, H12, D12, H14, D14) bylo postupových.

Hrálo se švýcarským způsobem na 7 kol. Pouze kategorie H16 byla, pro nižší počet startujících, odehrána systémem každý s každým. Turnaj začal úderem desáté hodiny a před pátou odpolední byla známa jména všech přeborníků. Zatímco v dívčích kategoriích vítězily nejvýše nasazené hráčky, v chlapeckých se to podařilo jen Martinu Michaelu Mikulkovi (Spartak Ústí), který byl nasazenou jedničkou v H8. A díky tomu, že skončil ve společně hrané kategorii H8+H10, hned za přímo postupujícími Vojtěchem Gorejem a Vladimírem Veverkou, doprovodí je na zářijové MČR mládeže v rapid šachu v H10. 

A kdo vyhrál ostatní kategorie? Číst dál »

Krajský přebor mládeže v rapid šachu: Po dvou letech opět v Postoloprtech

Krajský přebor mládeže v rapid šachu se po dvou letech vrací do Postoloprt. Proběhne tam poslední březnovou sobotu. Turnaj je vypsán v deseti kategoriích.

Bojovat se bude o postupy do Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu, které se bude hrát v září tohoto roku. Postup (přímý) mají z našeho kraje vybojovaný ve své kategorii H10 Vladimír Veverka (ŠK Most) a Vojtěch Gorej (SK Děčín). Přijedou si zahrát do Postoloprt kategorii vyšší? Uvidí se.

V průběhu turnaje pořadatelé připravili pro přítomné i oběd (brambory a řízek!). Jen je potřeba si jej objednat do 26. 3. 2019 na email hlavního rozhodčího Radka Ulrycha. Více informací v proposicíh na stránce turnaje zde.

Na snímku u článku loňské vyhlášení kategorie H14 v Litoměřicích: zleva přeborník Jakub Šťastný (TJ Klášterec), stříbrný Šimon Peroutka (Sokol Údlice), bronzový Lukáš Lieber (Chess Most), bramborový Michal Patkoló (DDM Postoloprty) a 5. Jan Toman (Spartak Ústí).

Krajský přebor mládeže v rapid šachu: Máme devět nových přeborníků

Předposlední sobotu v březnu 2018 měla v Litoměřicích dostaveníčko krajská šachová mládežnická špička - hrál se tam krajský přebor mládeže v rapid šachu.

Krajskými přeborníky se stali: v kategorii D8 Linda Slívová (ŠK Teplice), v kategorii H8 Vojtěch Gorej (SK Děčín), v kategorii D10 Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec), v kategorii H10 Vladimír Veverka (ŠK Most), v kategorii D12 Eliška Jirotová (KŠ Štětí), v kategorii H12 Jan Václavík (ŠK Teplice), v kategorii D14 Lada Semová (ŠK Teplice), v kategorii H14 Jakub Šťasný (Střelnice Kadaň) a v kategorii H16 Daniel Mašek (SK Děčín).

Na snímku Lucie Borovičková (TJ Klášterec), která se umístila na 2. místě v kategorii D14.

Kompletní výsledky jsou na stránce turnaje zde. Číst dál »

Krajský přebor mládeže v rapid šachu: V roce 2018 v Litoměřicích

O postupy do Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu se v roce 2018 bude bojovat v Litoměřicích při rapidovém krajském přeboru. Bude to dostaveníčko nejlepších hráčů kraje v deseti kategoriích, z nichž šest je postupových.

Na stránce turnaje právě vyšly proposice s termínem 24. března 2018. Hrát tuto soutěž mohou pouze registrovaní hráči a hráčky.

Na snímku vlevo krajský přeborník v rapid šachu v kategorii H14 za rok 2017 Pavel Šmíd (Spartak Ústí), kterému se tehdy podařilo vyhrát s plným ziskem 7 bodů. Podaří se mu v roce 2018 to samé o kategorii výše?

Syndikovat obsah