KP mládeže v rapid šachu

Krajský přebor mládeže v rapid šachu: Máme devět nových přeborníků

Předposlední sobotu v březnu 2018 měla v Litoměřicích dostaveníčko krajská šachová mládežnická špička - hrál se tam krajský přebor mládeže v rapid šachu.

Krajskými přeborníky se stali: v kategorii D8 Linda Slívová (ŠK Teplice), v kategorii H8 Vojtěch Gorej (SK Děčín), v kategorii D10 Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec), v kategorii H10 Vladimír Veverka (ŠK Most), v kategorii D12 Eliška Jirotová (KŠ Štětí), v kategorii H12 Jan Václavík (ŠK Teplice), v kategorii D14 Lada Semová (ŠK Teplice), v kategorii H14 Jakub Šťasný (Střelnice Kadaň) a v kategorii H16 Daniel Mašek (SK Děčín).

Na snímku Lucie Borovičková (TJ Klášterec), která se umístila na 2. místě v kategorii D14.

Kompletní výsledky jsou na stránce turnaje zde. Číst dál »

Krajský přebor mládeže v rapid šachu: V roce 2018 v Litoměřicích

O postupy do Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu se v roce 2018 bude bojovat v Litoměřicích při rapidovém krajském přeboru. Bude to dostaveníčko nejlepších hráčů kraje v deseti kategoriích, z nichž šest je postupových.

Na stránce turnaje právě vyšly proposice s termínem 24. března 2018. Hrát tuto soutěž mohou pouze registrovaní hráči a hráčky.

Na snímku vlevo krajský přeborník v rapid šachu v kategorii H14 za rok 2017 Pavel Šmíd (Spartak Ústí), kterému se tehdy podařilo vyhrát s plným ziskem 7 bodů. Podaří se mu v roce 2018 to samé o kategorii výše?

Memoriál Antonína Drvoty: Vítězná plaketa pro španělského šachistu

V sobotu 13. května 2017 se v estrádním sále Domu kultury Teplice konal již XXVII. ročník šachového turnaje Memoriál Antonína Drvoty. Akci pořádá každoročně ŠK Teplice jako vzpomínku na skvělého oddílového kolegu a přítele. Letos přijelo celkem 96 účastníků nejen z našeho regionu, ale i z Prahy, středních Čech, Karlovarska, Plzeňska, Vysočiny i Královéhradecka. Na startovní listině jsme mohli najít i dva reprezentanty zahraničních federací, Španělska a Chorvatska.

Skleněnou plaketu pro vítěze převzal španělský šachista Serrano Salvador Eduardo. Druhé místo obsadil Jan Balín z Tatranu Podbořany a bronz patřil mezinárodnímu mistrovi Petru Zvárovi z Bohemians Praha. Vítězové na snímku vlevo. Číst dál »

Krajský přebor mládeže v rapid šachu: Noví krajští přeborníci

První sobotu roku 2017 se do Postoloprt sjela krajská mládežnická šachová špička, aby sehrála krajský přebor mládeže v rapid šachu.

Hrálo se v deseti kategoriích a krajskými přeborníky se staly: Linda Slívová (ŠK Teplice) v D8, Vojtěch Gorej (SK Děčín) v H8, Marie Capová (TJ Klášterec, na snímku vlevo) v D10, Karel Bureš (Spartak Ústí) v H10, Lada Semová (ŠK Teplice) v H12, Jan Václavík (ŠK Teplice) v H12, Pavel Šmíd (Spartak Ústí) v H14, Markéta Capová (TJ Klášterec) v D16 a Patrik Vizina (SK Děčín) v H16.

Kompletní výsledky jsou na stránce turnaje zde.

Krajský přebor mládeže v rapid šachu: Opět v Postoloprtech

Prvním mládežnickým turnajem roku 2017 bude v našem kraji krajský přebor mládeže v rapid šachu. Uskuteční se 7. ledna 2017 v Postoloprtech a hrát se bude v deseti kategoriích od 8 po 16. Pořadatelé právě vydaly proposice této akce. Účastníci si mohou s přihláškou objednat oběd (kuřecí řízek s bramborem). Povinností je mít s sebou přezůvky.

Minulý krajský přebor se konal též v Postoloprtech. Na snímku je vyhlášení kategorie D10 (dívek do 10 let): 1. Eliška Jirotová ze Štětí, 2. Alexandra Gauchet z Klášterce nad Ohří a 3. Tereza Frenclová z Teplic. Číst dál »

Memoriál Antonína Drvoty: Trojnásobné vítězství Jana Vykouka

V sobotu 14. května 2016 se v Domu kultury v Teplicích konal již XXVI. ročník Memoriálu Antonína Drvoty. Zavzpomínat si na tohoto výborného teplického šachistu přišlo celkem 92 hráčů nejen z našeho kraje, ale i ze středních, západních a východních Čech i Prahy. Na startovní listině byl i jeden zástupce Španělska a jeden reprezentant Běloruska.

Slavnostního zahájení se zúčastnili vzácní hosté, sestra Antonína Drvoty paní Macková s pětiletým vnukem Martinem. Rozhodčím byl po jednadvacáté pan Danouš Pletánek. Letošní ročník přinesl změnu v tempu. Díky tomu se hrálo se na devět kol. V přísalí fungoval perfektní bufet (na snímku vlevo).

Celkovým vítězem se stal obhájce loňského zlata GM Petr Neuman. Stejný bodový zisk, ale nižší pomocné hodnocení, měl stříbrný FM Serrano Salvador Eduardo a bronz získal nejlepší zástupce z Ústeckého kraje, FM Jan Vykouk z Chess Most. Číst dál »

Memoriál Antonína Drvoty: Změna tempa

V sobotu 14. května 2016 se bude v Domě kultury v Teplicích konat v již XXVI. ročník Memoriálu Antonína Drvoty. Tento oblíbený turnaj v rapid šachu nám připomene předčasně zesnulého výborného teplického šachistu a dobrého kamaráda.

Turnaj se hraje zároveň jako přebor Ústeckého krajského šachového svazu v rapid šachu mužů, žen, juniorů (kategorie H20, H18) a juniorek (D20, D18).

Prémiové ocenění bude tradičně připraveno pro hráče, který obsadí jubilejní, letos tedy 26. příčku konečného pořadí. Odměna čeká na ty nejlepší v celkovém pořadí, v krajských kategoriích, ale i na ty, kteří mají dobrou trefu a skončí na "kulatých" místech. Bez ceny neodejde ani nejstarší a nejmladší účastník turnaje. Číst dál »

Krajský přebor mládeže v rapid šachu: Proběhl v Postoloprtech

Dva dny před prvním jarním dnem se do Postoloprt sjela krajská mládežnická šachová špička, aby sehrála krajský přebor mládeže v rapid šachu.

Hrálo se v deseti kategoriích a krajskými přeborníky se staly: Vlasta Klekerová (KŠ Štětí) v D8, Vladimír Veverka (ŠK Most) v H8, Eliška Jirotová (KŠ Štětí) v D10, Werner Hong Quan Dan (Sparta Ústí) v H10, Lada Semová (Chess Most) v H12, Jakub Šťastný (Střelnice Kadaň) v H12, Markéta Capová (TJ Klášterec) v D14, Daniel Balín (Spartak Ústí) v H14, Eliška Mrišová (ASK Lovosice) v D16 a Adam Luboš Polanský (Chess Most) v H16.

Na snímku vyhlášení nejnladší chlapecké kategorie H8: zleva 5. Matyáš Nádaský (Sokol Údlice), 4. Aleš Krupka (Union Louny), 3. Vladimír Kuželka (Spartak Ústí), 2. Petr Mikoláš (TJ Klášterec) a 1. Vladímír Veverka (ŠK Most). Číst dál »

Krajský přebor mládeže v rapidu: Poprvé v Postoloprtech

Svátek Josefa bude v roce 2016 v našem kraji zaslíben krajském přeboru mládeže v rapid šachu. Hrát se tento turnaj bude poprvé v historii v Postoloprtech. Hracím místem bude tamní základní škola a hlavním rozhodčím Ladislav Jarina.

Vyhlášeno je tradičně 10 kategorií, z toho je 6 postupových na Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu. A kolik postupových míst v jednotlivých kategoriích náš kraj má? V kategoriích H14 a H10 jsou to 2 postupová místa. V kategoriích D14, H12, D12 a D10 má náš kraj 1 postupové místo. Přímý postup má vybojován Adam Luboš Polanský z Mostu v kategorii H14.

Na snímku z krajského přeboru mládeže v rapid šachu 2014 (tedy před dvěma lety) v Chomutově vyhlášení kategorie H8: vlevo tehdejší krajský přeborník Vojtěch Kufel, uprostřed 2. Jan Václavík (oba ŠK Teplice) a vpravo bronzový Marek Hrouda (Spartak Ústí).

Krajský přebor mládeže v rapid šachu: Máme osm krajských přeborníků

Sobota 28. března 2015 byla dnem konání krajského přeboru mládeže v rapid šachu. V Litoměřicích se střetlo v této soutěži 70 hráčů a hráček z oddílů našeho Ústeckého kraje.

Krajskými přeborníky se stali: v kategorii H8 Hong Quan Werner (Spartak Ústí), v kategorii D10 Lada Semová (Chess Most), v kategorii H10 Andrej Dunda (KŠ Štětí), v kategorii H12 Adam Luboš Polanský (Chess Most), v kategorii D14 Eliška Mrišová (ASK Lovosice), v kategorii H14 Radek Škuthan (Chess Most),v kategorii D16 Eliška Kalinová (Spartak Ústí) a v kategorii H16 Hung Do (Spartak Ústí). Kompletní výsledky jsou na stránce turnaje zde.

Na snímku vlevo paní Semová před turnajem, kdy ještě netušila, že hladí budoucí krajskou přebornici v kategorii D10: svou dceru Ladu. Číst dál »

Syndikovat obsah