KPDSŽ

Krajský přebor družstev starších žáků: Vítězí a postupuje DDM Postoloprty

Dne 17. března 2018 se konal druhý sraz krajského přeboru družstev starších žáků, tentokrát v Ústí nad Labem.

Družstva se sešla včas a poslední dvě kola začala. Vše proběhlo bez problémů a po skončení 5. kola jsme mohli vyhlásit vítěze. Vítězem letošního ročníku KPDSŽ 2017/2018 se stalo družstvo DDM Postoloprty (na snímku vlevo s trenérem Radkem Ulrychem), které zvítězilo o pouhý půlbod na skóre před družstvem TJ Klášterec nad Ohří. Na třetím místě skončilo družstvo SK Děčín.

Vítězům gratulujeme k postupu do 1. ligy mládeže 2018/2019 a všem zúčastněným děkujeme za bezproblémový průběh soutěže. Číst dál »

Krajský přebor družstev starších žáků: Ve Štětí 1. sraz

Šest družstev (SK Děčín, KŠ Štětí, Spartak Ústí C, ŠK Teplice B, DDM Postoloprty a TJ Klášterec) se přihlásilo do krajského přeboru družstev starších žáků. Hrát se bude na dva srazy (1. bude 13. ledna 2018 ve Štětí a 2. se uskuteční 17. března 2018 v Ústí nad Labem).

Na stránce soutěže vyšel první zpravodaj. Pozvánka na první měření sil je umístěna na stránce srazu zde.

Vítěz KPDSŽ 2017/2018 získává právo postupu do 1. ligy mládeže 2018/2019. Na snímku krajští přeborníci sezóny 2016/2017 - Spartak Ústí B - tuto sezónu již bojují právě v 1. lize mládeže.

Krajský přebor družstev starších žáků: Přihlášky do 17. prosince

I v sezóně 2017/2018 se bude hrát krajský přebor družstev starších žáků. Rozpis soutěže právě vyšel na této stránce. O titul krajského přeborníka a o postup do 1. ligy mládeže 2018/2019 se týmy utkají 13. ledna a 17. března 2018. Soupisky se posílají současně s přihláškou, tedy do 17. prosince 2017 na email vedoucí soutěže, který je uveden v rozpisu.

Soutěž bude rozlosována do 20. prosince 2017 a tempo hry je stejné jako v minulé sezóně, tedy 45 minut + 30 sekund na tah.

Na snímku vlevo družstvo DDM Postoloprty, které se v minulé sezóně 2016/2017 umístilo v této soutěži na druhém místě za vítězným Spartakem Ústí B, který letos brázdí již vody 1. ligy mládeže.

Krajský přebor družstev starších žáků: Apríl fandil ústeckým

Na Apríla, 1. dubna 2017, se hrál v Postoloprtech druhý sraz krajského přeboru družstev starších žáků. První místo a postup do 1. ligy mládeže 2017/2018 si vybojoval tým Spartak Ústí B, který soutěží proplul s 5 vítězstvími. Druhé místo patřilo DDM Postoloprty a třetí skončil ŠK Teplice C.

Celkem se zúčastnilo 6 družstev. Další informace jsou na stránce soutěže zde.

KP žákovských družstev: Na čele Sp. Ústí n.L. "B" před Děčínem

V Domě dětí a mládeže se druhou lednovou sobotu konal první sraz krajského přeboru žákovských družstev. Letos je přihlášeno 6 týmů (vloni 5 předloni čtyři). V prvních třech kolech si nejlépe vedla domácí ligová rezerva. Ústečtí vyhráli všechna tři kola a vedou tabulku.

Zdatně však sekundoval nováček této soutěže, SK Děčín. Jejich trenér Jindřich Papay pečlivě rozebíral s hráči každou partii. A v posledním kole byl výsledek Děčína s Ústím B dlouho na vážkách, až po velkém boji podlehli děčínští domácím nejtěsněji 2,5:3,5.

O sraz se postaral Sp. Ústí n.L. v pěkných prostorách DDM (každý zápas v samostatné klubovně, jena na relax), nabídl zdarma kávu, čaj, vody. Staral se o vše odrostlý junior Richard Sliva.

Vítěz postupuje do ligy mládeže 2017-2018, před závěrem v Postoloprtech 1.4. je vše otevřené.

Foto od Jiří Šťastný: David Nguyen v domácím dresu si odbyl premiéru (2 z 3), více foto. Krajská stránka k akci   Výsledky - data na chess.cz

Krajský přebor družstev starších žáků: Přihlášky do 18. prosince

I v sezóně 2016/2017 se bude hrát krajský přebor družstev starších žáků. Rozpis soutěže právě vyšel na této stránce. O titul krajského přeborníka a o postup do 1. ligy mládeže se týmy utkají 14. ledna a 1. dubna 2017. Soupisky se posílají současně s přihláškou, tedy do 18. prosince 2016 na email vedoucí soutěže, který je uveden v rozpisu.

Soutěž bude rozlosována do 20. prosince 2016 a tempo hry je stejné jako v minulé sezóně, tedy 45 minut + 30 sekund na tah.

Na snímku vítězný tým z loňského ročníku ŠK Teplice B se svým trenérem Pavolem Kufelem. V této sezóně již brázní teplické béčko vody 1. ligy mládežespolečně se svým áčkem.

KPDSŽ: Teplické béčko s plným počtem

Postoloprty hostili po 14 dnech další významnou krajskou šachovou akci - druhý sraz krajského přeboru družstev starších žáků. Pět týmů v tamním DDM hrálo v sobotu 2. dubna 2016.

Na snímku vítězné družstvo ŠK Teplice B se svým trenérem Pavolem Kufelem. V soutěži tento tým neztratil ani bod a se skóre 18:6 si navíc vybojoval právo účasti v 1. lize mládeže 2016/2017.

Stříbrnou příčku obsadil Spartak Ústí B, třetí skončil KŠ Štětí. Kompletní výsledky včetně prvního srazu jsou na této stránce.

Krajský přebor družstev starších žáků: Utrhly se rezervy Teplic a Ústí

Pět týmů zahájilo krajský přebor družstev starších žáků 3 koly v Ústí n.L.

Ačkoliv rezervy teplických a ústeckých měly jedno kolo volno, daly ostatním již čtyřbodového "trháka", tepličtí vedou s lepším skore. Nejspíš spolu si zahrají o titul přeborníka a postup do ligy v posledním kole dvojkola v Lounech 2.dubna.

Klášterec, Louny B a Štětí si zahrají o bronz. Velmi pěkného výsledku dosáhl Tomáš Dvorný ze Štětí, získal na první desce 2 ze 2, porazil i Pavola Kufela. Soutěž je však velmi prospěšná pro všechny, kteří začínají hrát delší partie se zápisem; Trenéři/ky, kteří/é postavili tým, udělali určitě dobře.

Soutěž řídí Monika Durdisová. Sraz uspořádal ŠK Spartak Ústí n.L., Michal a Richard Sliva,  prostory půjčil DDM Ústí n.L. Výsledky se promítaly na interaktivní tabuly, na ni byl pro vedoucí a dohravší při třetím kole přenášen i TV přenos finiše biatlonu.

Výsledky na stránce k soutěži

Foto (autor článku): Andrej Dunda - Matyáš Černíček (další fota od J. Šťastného na stránce)

Krajský přebor družstev starších žáků: Přihlášky do 18. prosince

I v sezóně 2015/2016 se bude hrát krajský přebor družstev starších žáků. Rozpis soutěže se objevil na této stránce. O titul krajského přeborníka a o postup do 1. ligy mládeže se týmy utkají v lednu, případně březnu. Soupisky se posílají současně s přihláškou, tedy do 18. prosince 2015 na email vedoucí soutěže.

Tempo hry je s přidáváním 30 sekund na tah a je potřeba pečlivě hodiny před zápasy nařídit. Na snímku z loňského ročníku se nařizování chopili vedoucí družstev ŠK Teplice (Pavol Kufel) a Spartaku Ústí (jeden z bratrů Slivů).

Krajský přebor družstev starších žáků: Vyhrála rezerva Slavoje Litoměřice

V Teplicích se v sobotu 21. března 2015 odehrál krajský přebor družstev starších žáků. Vítězství a právo postupu do 1. ligy mládeže 2015/2016 si vybojovalo družstvo Slavoj Litoměřice B. Stříbrné medaile získal tým Union Louny a bronzové si odvezlo béčko Spartaku Ústí. Kompletní výsledky jsou na stránce soutěže zde.

Na snímku první 3 šachovnice při zahájení utkání ŠK Teplice B - Spartak Ústí B.

Syndikovat obsah