Ligy mládeže

Extraliga a 1. liga mládeže: Hrál jen Spartak Ústí

O víkendu 5. a 6. června se dohrávaly odložené srazy Extraligy mládeže. Jedinému zástupci našeho svazu v této soutěži Spartaku Ústí se podařilo získat první bod s Unichessem. Tím se bohužel nezdařil postup do finále A, které bude na pořadu první víkend v září. Extraligové finále B se letos hrát nebude.

1. liga mládeže, kde hrají z našeho ÚKŠS 3 družstva (ŠK Teplice, Spartak Ústí B a ŠK Louny) se nedohrávala. Soutěž byla ukončena po 4 odehraných kolech.

V dlouhodobých soutěžích družstev mládeže se v sezóně 2020/2021 nesestupovalo, ani nepostupovalo. V dalších ročníku (2021/2022) by tak mělo být stejné obsazení.

Extraliga a 1. liga mládeže: ŠK Teplice průběžně na 2. místě

Druhý víkend října byl termínem prvních srazů lig mládeže - Extraligy a 1. ligy. Z 64 družstev nakonec k bojům na šachovnicích nastoupilo 59.

V Extralize mládeže po několika sezónách a postupu Spartaku Ústí má zástupce i náš Ústecký kraj. Sobotní ani nedělní utkání se však bohužel nováčkovi soutěže nezadařila dovést k bodovému zisku. V základní části ještě na něj čekají 4 zápasy (včetně jednoho odloženého), naděje postupu do finálové skupiny tak stále žije.

1. liga mládeže skupina A nabídla na 1. srazu 4 kola. Letos má náš kraj v soutěži 3 týmy. Nejlépe se zatím dařilo družstvu ŠK Teplice, které s bilancí 3 výher a 1 prohry je aktuálně na 2. místě (vítěz postupuje do Extraligy mládeže 2021/2022). Ústecký tým B má zatím 7 bodů a drží 4. místo. ŠK Louny je zatím bez bodového zisku. Číst dál »

1.liga mládeže: Spartak Ústí postupuje do extraligy

Letos nebylo jasné, zda se soutěž dohraje, nakonec zvolený odložený termín 20.-21.6. s pořadatelem v DDM Ústí n.L. přivedl všech 12 týmů a v drtivé většině s kompletními nejsilnějšími sestavami na závěrečná 4 kola. 

Žáci ŠK Teplice celou sezónu bojovali o medaile, šlapali ústeckým na paty. A nejspíš rozhodl hned první zápas z října s vítězem skupiny, kde tepličtí vedli, ale ústečtí otočili na nejtěsnější vítězství. V boji o stříbro překonali nyní o víkendu žáci ŠK Teplice hned na úvod rezervu libereckých (brala bronz). Ke stříbru museli ještě porazit dotírající tým buštěhradských, což se jim v posledním kole podařilo.

B-tým Ústí postoupil do ligy v 30 leté historii počtvrté a poprvé se udržel a to skvělým 6.místem. I zde 2 zápasy vyhrál (celkem 6 z 11). Letos se nedařilo Slavoji Litoměřice a nebodoval v Ústí vůbec, což znamenalo pád na poslední sestupovou 12. příčku.

A nejdůležitější na závěr: Poprvé v klubové historii postupuje ŠK Spartak Ústí do extraligy. Držel si 3-4 bodový náskok, v dramatickém utkání rozhodl o postupu kolo před koncem s extraligovou rezervou Liberce. Za celou sezónu ztratil jediný bod v Buštěhradě s Áčkem, jenže tehdy hned odpoledne porazilo Á tým Buštěhradu nečekaně ústecké Béčko.

Konečné pořadí,  foto ústeckých ze záhlaví v plné vel. a s medailemi: Ústí  Teplice, článek z teplického webu, fotogalerie Jiřího Šťastného

1. liga mládeže zahájena: Po 4 kolech v Litoměřicích je vše otevřené

V Litoměřicích připravil Jaroslav Vydra s rozhodčím Josefem Láchou sraz pro všech 12 týmů 1.ligy mládeže. Mimokrajští si pochvalovali ubytování a všichni sobotní guláš s cibulkou a nedělní řízek. Stejně tak velké prostory s oddělenou jídelnou pro relax, rozbory, jídlo. Přilehlý park se využíval pro relax.

Soutěž o skore vede Buštěhrad A. Spartak Ústí A mu sekunduje také se 4 výhrami, do Buštěhradu zajíždí hned v následujícím kole. Za překvapením prvního srazu Buštěhradem B je ŠK Teplice (tým se blýskl v nových dresech, prý zásluhou paní Veverkové) po 3 výhrách na dostřel čelu tabulky. Nováček soutěže Spartak Ústí B vyhrál oba nedělní zápasy a žhaví naději udržení ligy, Litoměřice jistě přidají více bodů příště, tentokrát jediná výhra.  Vše je otevřené, o postup, záchranu i klidný střed, dalších 7 kol bude náročných.

 Nejlepší individ. výkon srazu všech týmů: Jakub Šťastný (SK Teplice) 4 ze 4 na první desce.
Super individ. výkony z týmů našeho kraje: Eliška Jirotová (4 z 4 na 5. a 6.š.), Pavel Šmíd na 2. a 1. desce (3,5 z 4), oba Ústí A. Vláďa Veverka (10 let - 3,5 z 4 na 4.š.), Teplice. Martin Mikulka (8 let - 3,5 z 4 na 6.š.) Ústí B.   

Foto: Začala už 5.hodina hry a na 5. a 6. šachovnici Ústí A - Chodov se stále bojuje za sledování diváků. Za stavu 3:1 Eliška (1) a Marek (0,5) ukončují zápas na 4,5:1,5 (plná velikost fotky) Číst dál »

1. liga mládeže: Tepličtí stříbrní, ústečtí dobyli bronz

 V Liberci se hrála poslední tři kola ligy mládeže. O vítězi a postupujícím do extraligy bylo téměř rozhodnuto, suveréně se jím stal Unichess Praha.

Mladí šachisté ŠK Teplice po celou soutěž podávali naprosto skvělé výkony a s velkým náskokem předčili zbytek startovního pole. Stříbrné medaile na fotu jim sluší. Článek o týmu.

Spartak Ústí pustil dva hráče výše a v soutěži dával šanci širší soupisce. Z posledního místa po prvním srazu (1 bod ze 4 kol) nakonec dofinišovali ke bronzovým medailím.

Slavoj Litoměřice by si také zasloužil medaili, ale závěrečný sraz sympaticky bojujícím mladým litoměřickým příliš nevyšel. Páté místo. 

Postoloprtští, nováček soutěže, urvali jednu výhru a 2 remízy a patří jim předposlední, bohužel sestupová, 11. příčka. Číst dál »

1. liga mládeže: Prvá 4 kola v Karlových Varech

První říjnový víkend začaly dlouhodobé soutěže družstev mládeže. Hrála se první 4 kola na srazu v Karlových Varech. Náš kraj má v 1. lize mládeže (ve skupině A) čtyřnásobné zastoupení.

Nejvíce se dařilo družstvu ŠK Teplice (na snímku při polední siestě), které si do tabulky za 3 výhry připsalo 9 bodů a v průběžném pořadí mu patří 4. místo. Litoměřický Slavoj zaostává za teplickými o pouhé 2 body, což ještě stačí na první polovinu tabulky.

Naopak na sestupové příčce se ocitl Spartak Ústí, který vytěžil z víkendu jen 1 bod za remízu se Sokolem Buštěhrad. O něco lépe než ústeckým se víkendová klání povedla týmu DDM Postoloprty s dvěma vybojovanými body. Číst dál »

1.liga mládeže: Nový Bor postupuje do extraligy, Ústí stříbrné.

Závěrečný sraz v ústeckém Domě dětí a mládeže obstaral domácí klub pro všech 12 družstev. Vedoucí Nový Bor mohl o postup teoreticky přijít zaháháním v souboji s o medaile bojujícími Litoměřicemi a Libštátem. Neponechal nic náhodě, litoměřičtí se snažili, 2:4 prohráli. A  Libštátu, stejně tak v neděli Jablonci, nedal šanci. Ústečtí bodovali naplno, 3x vysokým skore, bohužel jediná ztráta v celé soutěži z podzimu je odsoudila opět před brány extraligy. Litoměřice po velkém boji přišly o bronz s Buštěhradem. Teplice se posunuly do první poloviny tabulky. Soutěž opouští Sp.Ústí B z posledního místa.

 Hosté kvitovali pohostinost domácích a skvělé ubytování. Povedlo se závěrečné vyhodnocední v nádherném kinosále DDM. Zúčastnilo se 11 týmů z 12, kteří zatleskali nejlepším. Pořadatel sponzosky zajistil 10 losovaných cen a tak výhru získali i ti, co to vůbec nečekali, a v partiích třeba ani nevyhráli. 

 Tabulka  Foto: ŠK Teplice na Mírovém náměstí v Ústí n.L.

V 1.lize mládeže: Krajské derby o průběžné stříbro a bronz zvládli ústečtí

Na třech místech pokračovala 1.liga mládeže. V Praze uspořádal Smíchov v krásných prostorách zasedacího sálu úřadu Prahy 5 (foto) a postavil to nejsilnější, co měl i s Vinem, hrajícím jinak extraligu. Na áčko Ústí to však nestačilo, 2:4. Litoměřičtí rozdrtili ústeckou rezervu kanárem 6:0. Odpoledne B-tým ústeckých domácím vzdoroval, ale podlehl 2:4. V očekávaném soboji si po dramatické,m boji tři body přispsalo áčko Spartaku Ústí proti Slavoji Litoměřice.

100% zisk dvou bodů měli Pavel Šmíd, Dan Balín (Sp. Ústí) a ze Smíchova Tomáš Hrbek.

V Teplicích domácí porazili Karlovy Vary B 4,5:1,5 a Chodov těsně 3,5:2,5.

Poslední tři kola v dubnu hostí Sp.Ústí (všech 12 týmů). Tabulku vede N.Bor se tříbodovým náskokem a luxusním skore, jejich možná ztráta 4 bodů je hodně nepravděpodobná, ale postup do extraligy mohou slavit až po překročení cílové pásky, vše je ve sportu možné. Teplice i Litoměřice se již zachránily, Sp. Ústí B může ještě bojovat o naději, je však v závěru tabulky, sestupují tři. 

Tabulk,a výsledky

1. liga mládeže: 100% start ústeckých a Litoměřic, v tabulce na skóre za Novým Borem

Slavoj Litoměřice vytvořil moc hezké podmínky pro 12 družstev 1. ligy mládeže. Sjelo se všech 12 týmů na 4 kola a účastníci si pochvalovali ubytování i obědy. Hrací místnost byla oddělená od té odpočinkové a stravovací. Poděkování Jardovi Vydrovi s kolektivem a rozhodčímu Josefu Láchovi.

Na jaře (i často předtím) druzí, ústečtí, začali bez zaváhání, porazili i vloni extraligový Buštěhrad A. Domácí Slavoj také na plný plyn, v krajském derby zvítězil po dramatickém zápase s teplickými a i ostatní (mezikrajské) zápasy se mu povedly. ŠK Teplicím se tolik nedařilo, jediná výhra; Ovšem mají skvělé články od Lenky Stránské. Rezerva ústeckých, nováček, sbíral zkušenosti a jeden bod s Buštěhradem B.

Liga pokračuje na třech místech 25.11. Šlágr 5.kola bude v Ústí n.L. mezi vedoucím týmem a domácími.  

Tabulka, výsledky, podrobnosti

Foto: ''Tyhle dáme'', porada před zápasem.

1. liga mládeže: Spartak Ústí těsně druhý

O víkendu 22. a 23. dubna 2017 se konal v Teplicích poslední sraz 1. ligy mládeže 2016/2017. Tuto soutěž letos hrála 4 družstva z našeho kraje: Spartak Ústí, Slavoj Litoměřice a ŠK Teplice A a B.

O jediný bod za vítězem skončil na 2. místě Spartak Ústí, který o postup do Extraligy mládeže přišel v posledním kole nejtěsnější prohrou 2,5:3.5 s ŠK Karlovy Vary, který nakonec 1. ligu vyhrál. Druhý nejúspěšnější celek Ústeckého kraje se jmenuje Slavoj Litoměřice a patří mu 5. příčka. Teplické áčko skončilo na 1. příčce dolní poloviny tabulky, tedy na 7. Bohužel béčko stejného oddílu ze soutěže sestupuje. Číst dál »

Syndikovat obsah