Ligy mládeže

1. liga mládeže: Tepličtí stříbrní, ústečtí dobyli bronz

 V Liberci se hrála poslední tři kola ligy mládeže. O vítězi a postupujícím do extraligy bylo téměř rozhodnuto, suveréně se jím stal Unichess Praha.

Mladí šachisté ŠK Teplice po celou soutěž podávali naprosto skvělé výkony a s velkým náskokem předčili zbytek startovního pole. Stříbrné medaile na fotu jim sluší. Článek o týmu.

Spartak Ústí pustil dva hráče výše a v soutěži dával šanci širší soupisce. Z posledního místa po prvním srazu (1 bod ze 4 kol) nakonec dofinišovali ke bronzovým medailím.

Slavoj Litoměřice by si také zasloužil medaili, ale závěrečný sraz sympaticky bojujícím mladým litoměřickým příliš nevyšel. Páté místo. 

Postoloprtští, nováček soutěže, urvali jednu výhru a 2 remízy a patří jim předposlední, bohužel sestupová, 11. příčka. Číst dál »

1. liga mládeže: Prvá 4 kola v Karlových Varech

První říjnový víkend začaly dlouhodobé soutěže družstev mládeže. Hrála se první 4 kola na srazu v Karlových Varech. Náš kraj má v 1. lize mládeže (ve skupině A) čtyřnásobné zastoupení.

Nejvíce se dařilo družstvu ŠK Teplice (na snímku při polední siestě), které si do tabulky za 3 výhry připsalo 9 bodů a v průběžném pořadí mu patří 4. místo. Litoměřický Slavoj zaostává za teplickými o pouhé 2 body, což ještě stačí na první polovinu tabulky.

Naopak na sestupové příčce se ocitl Spartak Ústí, který vytěžil z víkendu jen 1 bod za remízu se Sokolem Buštěhrad. O něco lépe než ústeckým se víkendová klání povedla týmu DDM Postoloprty s dvěma vybojovanými body. Číst dál »

1.liga mládeže: Nový Bor postupuje do extraligy, Ústí stříbrné.

Závěrečný sraz v ústeckém Domě dětí a mládeže obstaral domácí klub pro všech 12 družstev. Vedoucí Nový Bor mohl o postup teoreticky přijít zaháháním v souboji s o medaile bojujícími Litoměřicemi a Libštátem. Neponechal nic náhodě, litoměřičtí se snažili, 2:4 prohráli. A  Libštátu, stejně tak v neděli Jablonci, nedal šanci. Ústečtí bodovali naplno, 3x vysokým skore, bohužel jediná ztráta v celé soutěži z podzimu je odsoudila opět před brány extraligy. Litoměřice po velkém boji přišly o bronz s Buštěhradem. Teplice se posunuly do první poloviny tabulky. Soutěž opouští Sp.Ústí B z posledního místa.

 Hosté kvitovali pohostinost domácích a skvělé ubytování. Povedlo se závěrečné vyhodnocední v nádherném kinosále DDM. Zúčastnilo se 11 týmů z 12, kteří zatleskali nejlepším. Pořadatel sponzosky zajistil 10 losovaných cen a tak výhru získali i ti, co to vůbec nečekali, a v partiích třeba ani nevyhráli. 

 Tabulka  Foto: ŠK Teplice na Mírovém náměstí v Ústí n.L.

V 1.lize mládeže: Krajské derby o průběžné stříbro a bronz zvládli ústečtí

Na třech místech pokračovala 1.liga mládeže. V Praze uspořádal Smíchov v krásných prostorách zasedacího sálu úřadu Prahy 5 (foto) a postavil to nejsilnější, co měl i s Vinem, hrajícím jinak extraligu. Na áčko Ústí to však nestačilo, 2:4. Litoměřičtí rozdrtili ústeckou rezervu kanárem 6:0. Odpoledne B-tým ústeckých domácím vzdoroval, ale podlehl 2:4. V očekávaném soboji si po dramatické,m boji tři body přispsalo áčko Spartaku Ústí proti Slavoji Litoměřice.

100% zisk dvou bodů měli Pavel Šmíd, Dan Balín (Sp. Ústí) a ze Smíchova Tomáš Hrbek.

V Teplicích domácí porazili Karlovy Vary B 4,5:1,5 a Chodov těsně 3,5:2,5.

Poslední tři kola v dubnu hostí Sp.Ústí (všech 12 týmů). Tabulku vede N.Bor se tříbodovým náskokem a luxusním skore, jejich možná ztráta 4 bodů je hodně nepravděpodobná, ale postup do extraligy mohou slavit až po překročení cílové pásky, vše je ve sportu možné. Teplice i Litoměřice se již zachránily, Sp. Ústí B může ještě bojovat o naději, je však v závěru tabulky, sestupují tři. 

Tabulk,a výsledky

1. liga mládeže: 100% start ústeckých a Litoměřic, v tabulce na skóre za Novým Borem

Slavoj Litoměřice vytvořil moc hezké podmínky pro 12 družstev 1. ligy mládeže. Sjelo se všech 12 týmů na 4 kola a účastníci si pochvalovali ubytování i obědy. Hrací místnost byla oddělená od té odpočinkové a stravovací. Poděkování Jardovi Vydrovi s kolektivem a rozhodčímu Josefu Láchovi.

Na jaře (i často předtím) druzí, ústečtí, začali bez zaváhání, porazili i vloni extraligový Buštěhrad A. Domácí Slavoj také na plný plyn, v krajském derby zvítězil po dramatickém zápase s teplickými a i ostatní (mezikrajské) zápasy se mu povedly. ŠK Teplicím se tolik nedařilo, jediná výhra; Ovšem mají skvělé články od Lenky Stránské. Rezerva ústeckých, nováček, sbíral zkušenosti a jeden bod s Buštěhradem B.

Liga pokračuje na třech místech 25.11. Šlágr 5.kola bude v Ústí n.L. mezi vedoucím týmem a domácími.  

Tabulka, výsledky, podrobnosti

Foto: ''Tyhle dáme'', porada před zápasem.

1. liga mládeže: Spartak Ústí těsně druhý

O víkendu 22. a 23. dubna 2017 se konal v Teplicích poslední sraz 1. ligy mládeže 2016/2017. Tuto soutěž letos hrála 4 družstva z našeho kraje: Spartak Ústí, Slavoj Litoměřice a ŠK Teplice A a B.

O jediný bod za vítězem skončil na 2. místě Spartak Ústí, který o postup do Extraligy mládeže přišel v posledním kole nejtěsnější prohrou 2,5:3.5 s ŠK Karlovy Vary, který nakonec 1. ligu vyhrál. Druhý nejúspěšnější celek Ústeckého kraje se jmenuje Slavoj Litoměřice a patří mu 5. příčka. Teplické áčko skončilo na 1. příčce dolní poloviny tabulky, tedy na 7. Bohužel béčko stejného oddílu ze soutěže sestupuje. Číst dál »

1.liga mládeže: O extraligu neporažení Ústí a K.Vary?

V 1. lize mládeže zbývá poslední trojkolo hrané koncem dubna v Teplicích-Srbicích.  Až v úplně posledním, 11., kole se střetnou mladí hráči Spartaku Ústí a K. Var, kteří zatím neokusili porážku, oba týmy ztratily jedinou remízu při 7 výhrách. Svým soupeřům se utrhly o 4 body, ústečtí po vysokých výhrách 5,5:0,5 a 5:1 s "B" a "A" Teplic stáhli ztrátu 1,5 bodu na skore a naopak nyní stejným rozdílem tabulku před K.Vary vedou. To zatím však nic neznamená, otazník v titulku nad bojem o postup je pro případ zaváhání, kdy "v závětří" čekají litoměřičtí, kteří mají karlovarské hned v úvodním kole trojkola (9. kole celkem).

Slavoj Litoměřice se totiž po dvou výhrách s Plzní "ŠK64" a "Petřín-Plzeň" 4:2 a 5,5:0,5 vyšivihl na bronzovou příčku. "Jakákoliv medaile by byla krásným historickým úspěchem litoměřických", řekl trenér týmu Jaroslav Vydra.

Nedařilo se oběma týmům Teplic. Velmi mladé béčko sbírá zkušnosti a je dobře, že ligu po postupu hraje, šance na záchranu jsou však v oblasti teorie. Áčko o zachování klidných středních vod tabulky nad "čarou ponoru" se jistě v domácím prostředí 8.-11.kola úspěšně pobije.

Tabulka, výsledky . Fota od Jiřího Šťastného  Foto v záhlaví: S Vladimírem Hadrabou se Pavol Kufel (na smímku) postarali parádně o sraz.

1. liga mládeže: Ústečtí porážejí vedoucí tým Litoměřic a jsou o skóre druzí

Po 4 kolech na plzeňsku měli 100% 12 zápasových bodů litoměřičtí. A tak šlágrem 2. srazu byl jejich zápas v derby se Spartakem Ústí (11 bodů). Ústečtí bez nemocného Kadlece neponechali nic náhodě a vyhráli 5:1. Litoměřickým vybojoval čestný úspěch Gusta Brejník s Bertikem Pavelkou na první desce.

Ústečtí porazili i Smíchov, litoměřičtí nestačili na Nový Bor. V Karlových Varech tepličtí byli úspěšní na 50%, porazili Chodov, nesupěli s "novým vedoucím" tabulky, K. Vary. Nadějní žáci rezervy Teplic se snažili, získávali zkušnosti.

S tříbodovým náskokem před ostatními vedou Karlovy Vary o skore před Sp. Ústí. Utkají se v posledním 11.kole v Litoměřicích, ovšem do té doby chybí ještě dalších 5 kol ve kterých se může mnohé stát.

Tabulka, výsledky, statistiky

Relax mezi koly dobytím kóty nad N.Borem ústeckými, foto..viz číst dále  Číst dál »

1. liga mládeže: Litoměřičtí na čele!

Do Nepomuku u Plzně pozval domácí nováček ligy ŠK Dvorec všech 12 týmů k úvodním 4 kolům. Pěkný velký sál, vedle restaurace s chutnými obědy a ubytování všichni cenili, byť jsme byli na třech místech.

Vloni se těsně zachránil, letos zahájil impozantně; Slavoj Litoměřice vyhrál všechny 4 zápasy. Na boj o prvenství má zálusk i ŠK Spartak Ústí n.L, ale mladíci SK Dvorce ukázali, že elo nerozhoduje a kdyby vedli rychle 3:1 s ústeckými, nikdo by se dle partií nedivil. Ústeckým se podařilo třetí bod uzmout pro sebe, ale poslední slovo stejně měli domácí. Oba týmy tak dělí zápasovými body 2.-4.místo s K.Vary se ztrátou jedné remízové "kytičky" na vedoucí tým. K.Vary nejlepší skore, Ústí třetí před domácími. Mladíci ŠK Teplice po velkém boji podlehli v derby litoměřickým, pak se pustili do domácích a byli blízko úspěchu. Pád praporku v remízové věžovce a nevyužití kvality v koncovce znamenal obrat a trošku mrzutou prohru po statečném boji. I takový je sport. Tepličtí však další dva soupeře deklasovali a drží pátou příčku. Rezervě Teplic je samotná účast úspěchem, mladší získávají velké zkušenosti.

Suma, sumárum, tři naší zástupci se úspěšně rvou s nejlepšími, béčko má v lize málokdo, ale hlavně dlouhých těžkých 7 kol je před námi.

Foto od J.Šťastného   Výsledky

Foto: Kapitán týmu Gusta Brejník (na fotu vlevo) a trenér Jaroslav Vydra z polabského královského města, po úvodní rozjížďce zakotvili svoji loď na průběžném prvním místě. Číst dál »

Mládež: Konec extraligy u nás v severních Čechách, Ústí prvoligové stříbro, Teplice bronz

Mnoho let úspěšně bojovaly mladé týmy Chess Mostu v extralize mládeže. Po dva roky jim sekundovali tepličtí a pak několik sezón Údličtí. Nyní se mostečtí rvali do posledního tahu závěrečného kola, ale soutěž již nezachránili.

V 1.lize byl letos bezkonkurenční ex-extraligový Buštěhrad, získal 100%. Ústečtí, kteří 7 kol drželi krok, se na něj chystali, ale jejich "hrad" nedobyli, byť na prvních dvou deskách vyhráli (2:4). V posledních třech kolech na pěkně uspořádaném srazu v Litoměřicích již Buštěhrad jen stvrdil postup. Sp. Ústí (na fotce od J.Štastného) získal stříbro s velkým náskokem 7 bodů před "pelotonem". Na jeho čelo vyspurtovali tepličtí za bronzem. Domácí Litoměřice se zachránily výhrou s Chodovem těsně nad čarou ponoru, devátí. To se nepodařilo posledním (12.) Lounům. Dramata se však odehrávala, fotky, čtěte dál... Číst dál »

Syndikovat obsah