Mistrovství Čech mládeže

Mistrovství Čech mládeže do 10 let: Linda Slívová mistryní Čech do 8 let

Ve dnech 15. - 19. 11. 2017 se v Harrachově konalo Mistrovství Čech HD10 a HD8.

V kategorii D8 (dívky do 8 let) bojovala o umístění na stupních vítězů Linda Slívová z ŠK Teplice. Linda dokázala uhrát 5 bodů a s náskokem celého bodu se stala mistryní Čech! Linda dokázala jako jediná získat pro Ústecký kraj medaili z podzimních mistrovských mládežnických akcí, a to hned zlatou. Lindu na MČech doprovázeli její trenérka Kamila Stránská a tatínek pan Slíva (všichni na snímku vlevo). Mezi H8 (chlapci do 8 let) nás reprezentoval Vojtěch Gorej z SK Děčín. Po celou dobu hrál na předních šachovnicích, získal 6,5 bodu, při slavnostním zakončení si došel pro cenu za výborné 4. místo.

Mezi "desítkami" měl náš kraj tři zástupce. Nejlépe skončil Vladimír Veverka z ŠK Most, získal 6 bodů bez jediné prohry. V kategorii chlapců obsadil 9. příčku a vybojoval postup do MČR mládeže H10. Skončil o 8 míst lépe, než určovalo jeho nasazení v startovní listině a bude hrát v této kategorii ještě příští rok. Aleš Krupka z ŠK UNION Louny dokázal zvítězit 4x a obsadil 35. místo, i on si polepšil oproti papírovému nasazení. Ondřej David z ŠK Spartak Ústí nad Labem uhrál 3 body a skončil 43. Číst dál »

Mistrovství Čech v Harrachově: Dva postupy i naděje

Po týdenních náročných bojích na harrachovském Rýžovišti se můžeme radovat. Naši mladí borci vyrýžovali dva postupy na fináové jarní mistrovství ČR. Honza Václavík z ŠK Teplice zopakoval svůj úspěch po dvou letech a stejně jako tehdy v desítkách i nyní postoupil ve dvanátkách. Pavel Šmíd ze Sp. Ústí dosáhl postupu dokonce jako mladší v kategorii (H16) a postoupil tak podruhé za sebou.

Viděli jsme zde další, mladší z našeho kraje, kteří jsou šikovní. Naděje, že při cílevědomé tréninkové práci jistě mnohé do budoucna mohou dosáhnout. 

Děvčata hrála dohromady s chlapci, vyhodnocena zvášť, finále MČR dívek otevřené.

Na finálové MČR se tak Honza s Pavlem přiřadí k Danovi Hong Wernerovi, který má přímý postup. A ještě budeme čekat, co za 14 dní nejmladší kategorie H10.
Pro srovnání, vloni z harachovských  H12-16 postup jediný, žádný přímý, potom další z H10 a jedna divoká karta. 

Po víkendu se k MČech zde vrátíme.

Foto: Honza Václavík s trenérem Honzou Rubešem při oslavě postupu.

Výsledky, partie a vše o akci.

Mistrovství Čech mládeže: Úvodní pozdrav z Harrachova

V pátek a sobotu dorazily klubové výpravy našeho kraje na Rýžoviště v Harrachově. Přestože počasí je podzimní zamračené, mnozí využívají horského vzduchu k procházkám i míčovým hrám na hřišti. K tomu k dispozici bazén i ping-pong.

 V náročných týdenních turnajích se hraje o 8 postupových míst 3 kategorií do 16, 14, 12 let. K počtu konkurentů bude pro každého z našeho kraje velkým úspěchem postup vybojovat. Obhájí loňský postup Adam Polanský a Pavel Šmíd, i když přešli do starší kategorie šestnáctek? Podaří se finalistovi z předlońskému cyklu Honzovi Václavíkovi, či dalším našim krajským borcům probít se na jarní finálový turnaj? Děvčata (vyhodnocují se zvlášť), jak uspěje Eliška a Lada?  Ukáže se někdo další kvalitními partiemi, který by v budoucnu mohl být ve špičce?  O tom rozhodnou mladí hráči během 9kolového turnaje za podpory příprav od trenérů. Účast na jarním finálovém turnaji má zatím za stříbro Dan Hong Werner. Dále se hrají openy A a B pro ty, kteří se neprobojovali do hlavních soutěžích a pro odrostlé.

Na relax musí být také čas (viz část foto), ale krom vážných partií probíhají rozbory a přípravy. K využití přednášky mistrů, simultánky.

Vše o akci, on-line partie, výsledky, bulletin, podrobnosti

Fotky z prvních dvou dní od autora článku

Foto v záhlaví: Hned po příjezdu výběh na Studenov, od rozcestníku pozdravují mladí sportovci Karel s Davidem.

Mistrovství Čech do 10 a 8 let: Dan Hong Werner postupuje na MČR, Vláďa Veverka bronzový

Do Harrachova po říjnových starších kategoriích se vypravili na 5 dní nejmladší žáci do 8 a 10 let. Velkého úspěchu v postupovém turnaji H10 dosáhl Dan Hong Werner (ŠK Spartak Ústí n.L), který vybojoval 6 bodů. S nejlepším pomocným hodnocením a druhým nejlepším B-H celého turnaje obsadil 7.místo z 66členného startovního pole. Postupuje na jarní finále MČR. Jan Souček (Sokol Údlice) získal 5 bodů a 29 místo. Marek Šíp a Nikola Hampl (oba Šachy Povrly) skončili se 4 body 42 a 44.

V "osmičkách" se hrálo rapidem za dva dny a v pelotonu 37 hráčů vybojoval nádherný svůj úspěch Vláďa Veverka (ŠK Most). Získal 6,5 bodu a bronz.

Na březnovém MČR tak bude mít náš krak dva zástupce, Pavla Šmída (H14) a Dana Honga Wernera (H10), oba ŠK Spartak Ústí n.L. "Osmičky" mají květnové MČR otevřené. 

Výsledky H10   H8 

 Jak se rodil Danův  postup a Vláďův bronz Číst dál »

Mistrovství Čech mládeže v Harrachově: Na finále MČR postupuje Pavel Šmíd

Velkého úspěchu v podobě postupu dosáhl Pavel Šmíd (na fotce) z ŠK Spartaku Ústí n.L., který si vybojoval 8.místem z šesti desítek účastníků jarní finálové MČR. Získal 6 bodů z 9 v kategorii do 14 let.

Do posledního kola o postup bojovali Jan Hubert Pavelka v kat. do 16 let a Adam Luboš Polanský ve čtrnáctkách (oba Sp. Ústí n.L.), po remíze resp. prohře získali oba 5,5 bodu z 9, chyběl půlbod k postupu 11. Hubertovi a bod 13. Adamovi.

V hezkém světle se ukázal devítiletý Dan Werner Hong (Sp. Ústí n.L.), také vybojoval 5,5 bodu z 9 partií, skončil 24. z 80, avšak hrál vyšší kategorii H12. Na "své" "destíky" pojede na stejné místo za tři týdny.

Na 5 bodů (29. v H12) se dostal Andrej Dunda, Slavoj Litoměřice. Všichni ostatní z krajské výpravy se snažili, někteří vůbec poprvé na mistrovství předváděli nadějné výkony, avšak přes 50% bodů se nikdo další nedostal. Číst dál »

Mistrovství Čech v Harrachově: Bronzový Jan Hubert Pavelka postupuje na finálové MČR

V Harrachově po týdnu bojů skončilo mistrovství Čech mládeže. 

V kategorii H16 vybojoval Jan Hubert Pavelka (Šk Spartak Ústí n.L.) bronz a postup na jarní finálové MČR. ˇUspěch o to větší,m že kategorii H16 může hrát i další sezónu.

Adam Luboš Polanský v H14 zaváhal ve vyhrané pozici již  prvním kole. Bojoval a v posledním musel dotáhnout asi vyhranou koncovku do výhry, nepovedlo se, remis ho odsunula do druhé desítky (5,5 bodu). Také je mladší v kategorii. 

Pavel Šmíd a Dan Balín z ŠK Spartaku Ústí n.L. (oba též mladší v kategorii) o postup do posledního kola bojovali. Danovi stačilo vyhrát v posledním kole k postupové osmičce, 6 bodů když odehrál celou špičku by mu stačilo. S velmi silným soupeřem měl černými lepší pozici, ale nedotáhl ji.

Gustu Brejníka (SK Litoměřice), který dlouho o postup bojoval, zlomila prohra v sedmém kole. Byl to opolsední jeho start v žákovských postupových soutěžích.

Velmi dobře si vedl Matyáš Černíček z Loun, vybojoval 5,5 bodu. Je mladší v kategorii do 14 let. Překvapil nejmladší teplický Jan Václavík ve dvanáctkách, po finiši 5,5 bodu je příslibem do dalších let. Další naši sbírali zkušenosti.

K akci se ještě vrátíme. Fotky od Miroslava Pavelky. Vše o akci.

Mistrovství Čech v Harrachově: V sobotu odstartováno

V sobotu začalo Mistrovství Čech v Harrachově. Ve 3 kategoriích do 16, 14, 12 let se hraje o postupy na MČR.

Z našeho kraje se probojovali a reprezentují:

H16: Gusta Brejník (SK Litoměřice), Marek Piskač (ŠK Teplice) Jan Hubert Pavelka, Hung Do a Mir. David (všichni Sp. Ústí)

H14: Adam Luboš Polanský, Radek Škuthan (oba Chess Most), Pavel Šmíd a Dan Balín (všichni Sp Ústí n.L.), Matyáš Černíček (Union Louny), Markéta Capová (Klášterec)

H12: Jan Václavík, Pavol Kufel (oba ŠK Teplice), Andrej Dunda (SK Štětí), Jakub Šťastný (Kadaň), Lada Semová (Chess Most), Nicol Balínová (Sp. Ústí)

Sledujte on-line. Aktuálně 2.kolo, na on-line Gusta Brejník, Jan Hubert Pavelka a Dan Balín. Výsledky, startovky, program, partie na stránce pořadatele k akci.

Foto: Raní výhled z balkonu na sluncem ozářené kopce. Číst dál »

Mistrovství Čech mládeže do 10 let: Lada Semová bronzová

Lada Semová z Chess Most získala na Mistrovství Čech mládeže v kategorii dívek do 10 let 3. místo. Další úspěšnou dívkou byla Eliška Jirotová z KŠ Stětí, která skončila mezi dívkami na 11. místě. Mistrovství se hrálo v Harrachově od 14. do 16. listopadu 2014 na 9 kol tempem 30 minut + 30 sekund.

V chlapecké kategorii do 10 let (H10) hráli z našeho kraje 4 hráči: Tomáš Dvorný vybojoval s 5 body 22. místo, Andrej Dunda se stejným počtem (oba KŠ Štětí) byl 24., Šimon Peroutka skončil s 4,5 body 27. a Maxmilián Kalužný (oba Sokol Údlice) s 4 body 37.

V kategorii chlapců do 8 let dorazil do Harrachova z našeho kraje jediný hráč Vojtěch Kufel (ŠK Teplice), který se zařadil se 4 body na 17. místo.

Kompletní výsledky turnaje na jeho stránce zde.

MČech mládeže: Martin Krutský a Adam Polanský postupují z Krkonoš do Jeseníků!

V sobotu skončilo Mistrovství Čech žáků v Harrachově. Velkého úspěchu dosáhli teplický Martin Krutský (v kat. do 16 let) a mostecký Adam Polanský (kat. do 12 let), kteří mezi 66 resp. 76 účastníky vydobyli "postupovou osmičku" a podívají se na finálové mistrovství ČR do Jeseníků, kam má přímý postup vicemistr ČR minulé sezóny Honza Vykouk z Mostu.

V posledním kole jsme měli 3 postupová želízka v ohni a dva s šancí teoretickou. Zmíněný Adam Polanský dokázal pozičně bílými soupeře přehrát, Martin Krutský získal potřebnou remízu černými. Dan Balín (H12 - Sp.Ústí) měl 5,5 bodu již po 7.kole a potřeboval bod, narazil na opravdu dva těžké soupeře a přes dobře rozehrané partie byli soupeři úspěšnější, skončil 13. Gusta Brejník (H16 - Sj. Litoměřice) mocně finišoval, poslední partii s osmým nasazeným nevyhrál a tak po remíze skončil s 5,5 body 15. I v případě výhry by nakonec byl jen náhradníkem. Pavel Šmíd poslední partii černými vyhrál, ale 6 bodů kvůli horšímu pom. hodnocení stačilo jen na nepostupové 12.místo. Číst dál »

Mistrovství Čech mládeže do 10 let: Jakub Šťastný a Lada Semová nejúspěšnější z našeho kraje

Od pátku 15. listopadu do neděle 17. listopadu 2013 bojovali malí šachisté a malé šachistky v Hrdoňově v hotelu Fontána u přehrady Lipno v prestižním Mistrovství Čech mládeže do 10 let. Z našeho kraje startovalo 6 hráčů a nejlépe se z nich umístili Jakub Šťastný (Střelnice Kadaň, na snímku vlevo) s 5,5 body na 20. místě v kategorii chlapců do 10 let a Lada Semová (Chess Most) se 3 body na 13. místě mezi dívkami do 10 let. Pavol Kufel (ŠK Teplice), který měl před poslední kolem šanci na postup do Mistrovství České republiky, skončil po prohře nakonec na místě 21.

Další informace (včetně kompletních výsledků turnaje a fotek) naleznete na této stránce.

Syndikovat obsah