VV

Konference ÚKŠS 2021: Posunutí termínu konání

VV ÚKŠS na schůzi 21. února 2021 rozhodl o přeložení termínu konference ÚKŠS 2021. Nový termín byl stanoven na 30. března 2021 v 18:00. Konference bude online nebo naživo, upřesněno bude podle situace.

Důvodem posunutí je nízký počet přihlášených delegátů. K prodlouženému termínu přihlášek do 21. února 2021 bylo delegováno pouze 11 delegátů z celkového počtu 26 klubů. Přihlášky delegátů měly být do 15. února 2021, prodlouženy byly emailem do 21. února 2021 do 12:00.

Delegáty na konferenci ŠSČR může zvolit krajský svaz tento rok prostřednictvím VV. VV ÚKŠS žádá kluby o písemné návrhy na delegáty na konferenci ŠSČR do 23. února 2021, emailem na milan.mascak@gmail.com. Rozhodnutí o delegátech na konferenci ŠSČR bude učiněno výkonným výborem ÚKŠS do 24. února 2021.

Nová pozvánka na konferenci ÚKŠS bude rozeslána předsedům klubů a již nominovaným delegátům do 28. února 2021.

Milan Maščák, předseda ÚKŠS

Konference ÚKŠS 2021: Pozvánky rozeslány

VV ÚKŠS naplánoval Konferenci Ústeckého krajského šachového svazu na 23. únota 2021 od 18:00 hodin. Z důvodu nouzového stavu se rozhodlo tuto Konferenci uskutečnit formou online přenosu. Připojení bude provedeno pomocí webového linku, který bude předsedům a delegátům oddílů zaslán (včetně hesla) do emailových schránek.

Předsedové oddílů do 15. února 2021 hlásí delegáty na emaily uvedené v pozvánce.

Více informací naleznete v pozvánce na stránce Konference

Milan Maščák Číst dál »

Termínový kalendář: Vyšly termíny na sezónu 2020/2021

Výkonný výbor ÚKŠS na svém výjezdním zasedání 22. srpna 2020 v Rumburku schválil termínový kalendář na sezónu 2020/2021.

Kalendář je umístěn na stánkách ÚKŠS v levém menu pod heslem Termínový kalendář. Obsahuje všechny termíny krajských dlouhodobých soutěží družstev dospělých (KP, KPIIA, KPIIB, KPIIIA, KPIIIB), mládežnických krajských turnajů, termíny akcí krajské TMK a další.

Do kalendáře byly zařazeny i termíny důležitých republikových akcí mládeže jako například Mistrovství České republiky mládeže a juniorů, Mistrovství Čech mládeže, polofinále MČR juniorů. Najít se v něm dají i významné jednorázové akce družstev mládeže a dospělých na republikové úrovni a mnoho dalších šachových turnajů a akcí.

Zpráva VV: Krajské šachové soutěže se rozeběhnou

Výkonný výbor Ústeckého krajského šachového svazu na své schůzi dne 20. května 2020 rozhodl na základě aktuálního stavu hygienických pravidel a další vlny rozvolňování přijatých opatření v souvislosti s epidemiologockou situací v České republice o dohrání všech rozehraných krajských soutěží družstev dospělých i mládeže. Sportovně technická komise ÚKŠS a komise mládeže ÚKŠS budou informovat v nejbližších dnech o přesných termínech dohrávání.

Dále bylo rozhodnuto o ukončení odkládání naplánovaných mistrovských krajských turnajů jednotlivců z důvodů uvedených v rozhodnutí VV ÚKŠS ze dne 12. března 2020, uvedeného v tomto článku.

Pro hraní a dohrávání soutěží sezóny 2019/2020 platí podmínky vydané Šachovým svazem České republiky, jejichž aktuální znění ke dni 21. května 2020 je na této stránce.

Za VV ÚKŠS Milan Maščák

Zpráva VV: Ústecký krajský šachový svaz mění banku

Ústecký krajský šachový svaz bude od 1. 3. 2020 využívat ve spojení s účetním programem Pohoda nízkonákladovou Fio banku, která pro potřebu všech plateb našeho svazu stačí (včetně pojištění vkladů). Důvodem je především úspora plateb za bankovní poplatky, které svazu účtoval nynější poskytovatel Moneta Money Bank.

K bankovnímu účtu u Fio banky je zřízena platební karta MasterCard Business. Banka nabízí až 5 výběrů z cizích bankomatů zdarma a všechny platby (příchozí, odchozí) také zdarma. Ke zrychlení všech plateb se bude využívat především mobilní aplikace, která dovoluje například okamžité generování QR kódů s platebními údaji a zaslání do emailu.

Nové číslo bankovního účtu je: 2701772774/2010. Číst dál »

Konference ÚKŠS: Po roce máme předsedu, zvolen Milan Maščák

15.2. proběhla konference našeho krajského šachového svazu. Již předtím jako host dvě schůze navštívil, šel s kandidaturou a pěknou prezentací na konferenci, Milan Maščák. Konference zvolila Milana Maščáka z Teplic předsedou VV.

Skvělá zpráva, při loňské volební konferenci bylo 6 kandidátů na 7 míst, jen na předsedu chyběl. Velké poděkování Janu Chudinovi, který jako místopředseda vykonával i řízení kraje.  

Schváleno hospodaření 2017 (v plusu 5tisíc), rozpočet 2018 (vyrovnaný), diskutovány zprávy komisí. Vše v materiálech ke konferenci, kam bude doplněn zápis po sepsání a ověření ověřovateli.

 Na republikovou konferenci (24.2. Havlíčkův Brod) zvoleni delegáti Milan Maščák, Michal Babička, Pavel Chrz. Záměry na rok i delší období  z diskuse, návrhů, usnesení konference představí VV po své schůzi, která se sejde v první polovině března. Současné složení: Milan Maščák (předseda), Jan Chudina (místopředseda),  Ivana Šlampová (sekretář), Petr Horák (hospodář), Jiří Křivský (STK - sportovnětechnická komise, soutěže ), Jiří Kalužný (KM), Pavel Chrz (TMK).  

Foto: Milana Maščáka zná celý kraj jako ředitele mezinárodního turnaje Tepice Open.

Termínový kalendář: Sezóna 2016/2017 připravena

Poslední červnový den vydal VV ÚKŠS krajský termínový kalendář na nadcházející sezónu. Jsou v něm obsaženy dlouhodobé soutěže družstev, mistrovské soutěže jednotlivců všech kategorií, trenérské akce a též zářijové školení rozhodčích. Dále jsou uvedeny i nemistrovské turnaje, jejichž pořadatelé o uveřejnění v kalendáři požádali.

Jako každoročně kalendář obsahuje důležité republikové události. Například podzimní Mistrovství Čech mládeže, únorovou Konferenci ŠSČR nebo Mistrovství ČR družstev v rapidu a blesku. Nemohlo být vynecháno ani Mistrovství České republiky juniorek a polofinále Mistrovství České republiky juniorů, které se letos budou konat v Ústeckém kraji v okrese Chomutov. Termínový kalendář 2016/2017 je umístěn na této stránce.

Konference ÚKŠS: Delegáti se sejdou v Mostě

Dne 12. února 2016 od 17:00 se v Mostě v hotelu Širák (na snímku vlevo) uskuteční řádná konference Ústeckého krajského šachového svazu.

Podklady ke konferenci (pozvánka s programem, zprávy komisí ap.) jsou na této stránce.

Konference je nejvyšším orgánem ÚKŠS. Každý oddíl ÚKŠS může na konferenci poslat jednoho delegáta s hlasem rozhodujícím. Každý delegát má hrazenu dopravu do místa konání dle Ekonomické směrnice ŠSČR a bude mu poskytnut příspěvek na občerstvení. 

Olympiáda dětí a mádeže: Olympijský oheň vzplál

Velmi pěkné a působivé slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže se odehrálo v neděli 17. 1. 2016 na zimním stadionu v Chomutově. Po představení všech sportů na ploše i kostce, představení videem 14 krajů, akrobatické ukázky, dále probíhalo vše dle olympijského protokolu. Nástup výprav, olympijské symboly, olympijský slib, oficiální zahájení a olympijský oheň, který zapálil děčínský rodák skikrosař Tomáš Kraus.

Následoval koncert Evy Farné, to již z hlediště byly děti pozvány na plochu k pódiu.

Pak již krajské výpravy odjížděly na ubytování. V hezkém hotelu Inge v Mistě u Chomutova nalezli útočiště šachisté, všech 14 týmů. Do Městského divadla, toho času olympijského domu, kde šachové soutěže probíhají, je budou vozit dva autobusy vyčleněny pro šachy. 

Před i během zahájení vše počlivě v sálech připravovali ředitel soutěže Jiří Kalužný s rozhodčími, syny Michalem a Matyášem. A samozřejmě zručný IT odborník Milan Maščák. Těšit se tak můžeme na přenosy všech šachovnic a webkamery v obou hracích sálech.

4 kategorie (po 1 zástupci každého ze 14 krajů) hrají švýcarem na 7 kol. Vybojují medaile, stejně tak v součtu krajské týmy.

Odkazy na on-line partie, přímý přenos ze 2 webových kamer, výsledky, historie a vše o celé olympiádě všech sportů - viz odkazy na této stránce.  První kolo startuje v pondělí 18. 1. 2016 v 9:30. Fotky na rajčeti z neděle.

Termínový kalendář: Sezóna 2014/2015 naplánována

Akce sezóny 2014/2015 včetně chystaných turnajů jsou naplánovány v termínovém kalendáři, který naleznete na této stránce.

Mimo jiné v něm naleznete termíny krajských dlouhodobých soutěží dospělých (KPI, KPIIA, KPIIB, KPIIIA a KPIIIB), dozvíte se v jakých termínech se budou konat všechny krajské přebory a též zjistíte kdy a kde se můžete proškolit novými pravidly šachu, které budou platit od 1. července 2014.

Prvními třemi událostmi v termínovém kalendáři jsou tři šachová soustředění. Dvě oddílová: jedno Spartaku Ústí a druhé Slavoje Litoměřice a KŠ Štětí. Posledním letním soustředěním je oficiální krajské letní soustředění v druhé polovině srpna v Rumburku, na kterém jsou ještě volná poslední místa. Jaká je na takovém soustředění pohoda, vyjadřuje šťastný výraz tváře praktikanta Michala Babičky z SK Děčín na snímku vlevo z loňska!

Syndikovat obsah