2. Česká liga dospělých a krajský přebor II. třídy: Jakub Tuma 4 ze 4 v lize na první desce!

Jaro bude obrovským ligovým bojem o záchranu většiny týmů. Všichni vzadu bodují, neuvěřitelně vyrovnaná tabulka po podzimní části. Poslední jsou se třemi body Dukla Praha a Děčín, kteří mají silné týmy a rozhodně nechtějí spadnout. Jen o bod více má sedmý celek a o tři body před posledním Děčínem je "na dostřel" pátý tým. 

Na špici bohužel padla doma Poštovní spořitelna B Litoměřice  s Karlovými Vary, kteří tak vedou tabulku. Za nimi Viamont Teplice, který rozdrtil v Praze favorizovanou Duklu 6,5:1,5 a junior Jakub Tuma, první hráč Teplic, má již 4 body ze 4 na první desce. Děčín podlehl nečekaně vysoko v Krásné Lípě 2:6, Ústí veze ze Sokolova bod za remízu 4:4,  chtělo oba, na pěti hraných deskách ještě  v šesté hodině remízu zachrańovalo. Skvěle si počíná Marty Baník Most, porazil těsně kladenské a je již čtvrtý. Pokračovaly i krajské přebory II.třídy, tabulky skupn vedou Sokol Údlice a Chlumec.

Na snímku (foto: Daniel Hanzlík) utkání KPII. Most D - Podbořany.

KPII. B (Petr Lasík): Dnešní 4.kolo v soutěži KPIIB neponechalo nic náhodě družstvo  TJ Chlumec "A" a nezaváhalo na půdě TJ Slavoje Litoměřice "B" a tím si zajistilo jako jediný družstvo plný počet bodů. Družstva Děčína, kteří se dělí o hrací místnost i v tomto duelu si rozdělili i body a oba jsou v těsném závěsu za Chlumcem. Na chvostu tabulky Bystřany přenechali Černého Petra družstvu ŠK MOSAD Česká Kamenice. Družstvo Bystřanských jezdců, které se  poprvé sešlo v plné sestavě, ale i tak nestačilo na družstvo Libouchce, které zvítězilo nejtěsnějším rozdílem.

KPII. A vedou bez ztráty Sokol Údlice a DDM Most C, který nemá zaznamenám včerejší výsledek - informace bude doplněna. 

Výsledky, tabulky, statistiky všech soutěží.

A jak ligové zápasy viděli přímí aktéři ?

Krásná Lípa - SK Děčín 6:2 (Zdeněk Janda):

SK Děčín zajížděl ve 4.kole  do Krásné Lípy, i když cesta autem předem vzbuzovala obavy, nakonec se jelo poměrně dobře.
Domácí podle mého očekávání poprvé nasadili IM Natsidise,což byla pro ně samozřejmě vítaná posila. Po rozehrání jsme nestáli špatně, ale vše jsme pokazili v časovkách. Dobré pozice pokazili Petr Reitinger a Jindra Papay , spolehlivě remizoval Marek Papay. Pak Valeš,na mou radu,odmítl remizu ,a po chybě nakonec prohrál. Natsidis postupně našeho Havránka umačkal. Velmi dobrou partii sehrál Sejkora , vyhrál , a je naším nejúspěšnějším hráčem. Já jsem sehrál zajímavou partii. Postupně jsem soupeře přehrál, a získal pěšce, za kterého soupeř nic neměl (nevěděl jsem,zda-li to byla oběť,nebo přehlédnutí) . Pak došlo ke kuriozní situaci v 36.tahu- mohl jsem zahrát 3 tahy, jeden vedoucí k lepší koncovce s pěšcem více (Vd6), druhý tah byl okamžitě vyhrávající (a5 !! - to by měl dobrý hráč vidět), a 3.tah prohrávající (Dd6 - přehlédl jsem hrozbu soupeře. A já si samozřejmě vybral ten jediný prohrávající. Budeme se muset po novém roce zlepšit, máme-li se zachránit.

TJ Tatran Podbořany : Nový Bor "C" 4 : 4 (Jan Libosvár):

Do Podbořan přijelo družstvo Nového Boru. Sice trochu se zpožděním, ale ne v nejsilnější sestavě a tak jsme dostali šanci uhrát dobrý výsledek. Na první šachovnici hrál Honza Balín a byl první kdo partii ukončil remízou se silnějším soupeřem ale s bílými figurami které mu dávaly šanci partii vyhrát.Jeho zhoršený zdravotní stav ale ovlivnil bojovnost a tak remíza byla zlatá. Opět se dařilo Radku Volkovi na šesté šachovnici, když partii černými figurami vyhrál.Svou první druholigovou výhru zaznamenal Lukáš Bandas, který svého silnějšího soupeře přehrál a upravil tak na 2,5 : 0,5 pro nás.Na čtvrté šachovnici ale prohrál Jindra Korsa a na 3 : 2 upravil remízou Míra Trnka. Po dlouhém boji s mírnou výhodou skončila i partie Romana Švarce remízou a za stavu kdy jsme vedli 3,5 : 2,5 se hrály zbývající dvě partie. Shodou okolností je dohrávali oba naši lékaři Petr Ráliš a Honza Červinka. Šachové štěstí se přiklonilo jen k Honzovi, který partii zremizoval a tak upravil na 4 : 3 a již jistou remizu. Ještě se Petr Ráliš pokoušel partii alespoň zremizovat a zápas tak vyhrát ale soupeř měl dva pěšce navíc a tak si vítězství nedal vzít. I tak je to pro nás vynikající výsledek,který nás po podzimní části posunul na osmé místo v tabulce před Ústí n/L.,Hexion Sokolov,Duklu Praha a poslední Děčín.