Czech Open Pardubice: Malé ohlédnutí krajské výpravy

Koncem července se sešla skupina malých i velkých šachistů (včetně rodičů) Ústeckého kraje v Pardubicích na největším šachovém turnaji světa Czech Open. V šachu naši získávali mnoho zkušeností se silnými soupeři, ale užili si i v doprovodných programech. Například úspěch v podobě potřetí obhájeného vítězství v mezinárodním turnaji fotbalových penalt (na snímku náš tým po večerním finále s poháry za roky 2008, 2009 a nyní i 2010).

Někteří bydleli v Lázních Bohdaneč i u příbuzných. Většina se tradičně ubytovala ve Středním odborném učilišti v Rybitví. Jezdíme sem moc rádi. Areál nabízí tělocvičnu, pingpongové stoly, hřiště, tenisové kurty. Vše jsme vydatně využívali.

V dopoledních hodinách jsme relaxovali, v sobotu před posledním kolem vyhrál Vašek Průša pingpongový turnaj Ústeckého kraje. Naši nejmladší zástupci Eliška Kalinová a Aleš Zahradník společně s maminkami podnikli řadu výletů do okolí. Výsledky šachového klání si můžete přečíst na www.czechopen.net. Chci vyzdvihnout výkony pana Karla Dudka (Karko Ústí n/L), který obsadil seniorské druhé místo (celkově 24. místo) v turnaji E.

Kromě šachů se řada z nás účastnila doprovodného programu. Dvě fotbalová mužstva se do finále sice nedostala, ale zato Ústecký kraj ve složení Honza Kovář, Matěj Kotrba, Vašek Průša, Honza Mikeš a Pavel Chrz vyhrál souboj v penaltovém rozstřelu. Vezeme domů třetí pohár (2008, 2009, 2010). Vašek a Vojta Průšovi hráli turnaj hráli turnaj ve stolním tenise.

Vašek obsadil 6. místo, Vojta se probojoval do finále, v něm bohužel prohrál a obsadil "až" druhé místo.

V "Pardubkách" se nám moc líbilo, příští rok pojedeme zase. Děkujeme Pavlovi Chrzovi za zajištění a organizaci.

Ivana Šlampová