Krajský přebor mládeže v rapid šachu: Máme 9 nových krajských přeborníků

Druhá lednová sobota byla dnem konání krajského přeboru mládeže v rapid šachu. Hrálo se v Chomutově v DDM a bojovalo se v devíti kategoriích.

Zde je galerie krajských přeborníků: Adam Luboš Polanský (SVČ Most) v kategorii H8, Eliška Mrišová (Slavoj Litoměřice) v kategorii D10, Jan Hubert Pavelka (Spartak Ústí) v kategorii H10, Tereza Ulrychová (MDDM Postoloprty) v kategorii D12, Jan Vykouk (SVČ Most) v kategorii H12, Karolína Žatečková (SK Děčín) v kategorii D14, Matyáš Kalužný (Sokol Údlice) v kategorii H14, Kamila Stránská (ŠK Viamont Teplice) v kategorii D16 a Jan Šlampa (Sokol Údlice) v kategorii H16.

Nejmladší účastnicí turnaje byla Eliška Mrišová, nejmladším účastníkem Martin Vydra (oba ze Slavoje Litoměřice na snímku vlevo). Celkem hrálo 66 hráčů a hráček z 11 oddílů našeho kraje. Nejpočetnější výpravu (16) přivezl pan trenér Antonín Rakušan ze SVČ Most, nejmladšího trenéra Vojtěcha Stránského měl ŠK Viamont Teplice, nejspokojenějším trenérem byl zase pan Bürgermeister z Šachů Povrly a nejvzdálenější výpravu dovezla paní Durdisová z KŠ Štětí.

Při zahájení (na snímku nahoře) a během turnaje proběhla oslava 18. narozenin trenéra z Teplic Vojty Stránského, s kterým si obětavě připil pan Miloš Toman (že to tam ale kopli, co říkáte?).

Turnaj proběhl hezky přesně podle časového harmonogramu. Tedy až na závěrečné vyhlášení, které bohužel začalo a skončilo o pět minut později, než dle proposic mělo.

Kompletní výsledky jednotlivých kategorií naleznete na stránce turnaje zde.

Pozor!!! Fotogalerii z turnaje naleznete zde!!!

Z historie

Krajský přebor mládeže v rapid šachu napsal v Chomutově své již desáté pokračování. 1. ročník se uskutečnil v roce 2002 v Mostě a, světe, div se, z oněch hráčů dnes již nikdo nenastoupil. Vyměnila se celá generace. Kdo že tedy tenkrát ve třech tehdy vypsaných kategoriích exceloval a vyhrál: v H10 Jiří Buchar z Povrlů, v H12 Václav Palík z Ústí nad Labem a v H14 Michal Jeníček z Litvínova.

Re: Krajský přebor mládeže v rapid šachu: Máme 9 nových ...

Děkuji Ivaně, předsedovi, Mirce, Milošovi a dalším za dort a další překvapení pro to naše osmnáctileté děcko. Diplom pro nejmladšího šachového vedoucího všech dob získal čestné místo mezi jeho trofejemi !