Na Velikonoční pomlázce ve Štětí: Jan Bělík s plným počtem bodů

V rámci seriálu pravidelných šachových turnajů kroužků litoměřického regionu uspořádal v sobotu 9. 4. 2011 Klub šachistů Štětí „Velikonoční turnaj“ v kulturním středisku ve Štětí. Turnaje se zúčastnilo 28 mladých hráčů. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, dle pravidel FIDE pro rapid šach.

Zkušená pořadatelsko-trenérská dvojice Monika Durdisová a Jana Šotolová vytvořila v prostorách kulturního střediska výbornou atmosféru a zázemí pro hráče a rodiče. K vidění a následné konzumaci bylo velké množství pekařských a cukrářských výrobků rodičů. Hitem se staly šachové figurky z marcipánu, z dílny paní Michaely Šmatlákové.

Celkovým vítězem se stal a dort si odnesl hráč domácího KŠ Štětí Jan Bělík se ziskem 7 bodů. Druhé místo si vybojoval Amir Maksoud ze ZŠ Ladova Litoměřice ziskem 6 bodů. Na třetím místě se umístnil Kryštof Janda ze Slavoje Litoměřice s 5 body. Stejné pořadí bylo i v kategorii starších žáků.

V kategorii mladších žáků se vítězství stalo kořistí nejstaršího ze sourozenecké trojice Václava Turka ze ZŠ Masarykova Litoměřice, který získal 5 bodů. Druhé místo obsadil Michal Turek a třetí Kryštof Vejražka z pořadatelského oddílu KŠ Štětí, když  oba získali shodně po 4 bodech.

Kategorii dívek ovládla Hana Turková ze Slavoje Litoměřice ziskem 3 bodů, druhé místo se stejným počtem 3 bodů získala Marcela Jánová ze ZŠ v Úštěku. Ziskem 2,5 bodu si třetí místo vybojovala Michaela Šmatláková ml. Umístnění ostatních viz výsledková listina níže v přiloženém souboru.

Další z šachových turnajů opět potvrdil výbornou spolupráci mezi trenéry a rodiči v popularizaci mládežnického šachu v litoměřickém regionu.