Okresní kola přeboru škol: V Teplicích se bojovalo více s chřipkou než na šachovnicích

Ve dnech 13. a 14. 12. se konalo teplické okresní kolo Přeboru škol v šachu 2010/2011. První den se sešli zástupci 1.-5. tříd a reprezentanti druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

V mladší kategorii tentokrát zvítězilo nachlazení společně s chřipkou. Zdecimované družstvo ZŠ Metelkovo náměstí nemohlo obhájit své tradiční vítězství mezi mladšími žáky. Vítězem turnaje jednotlivců se tak stal žák 4. třídy ZŠ Buzulucká Jan Podlucký.

Na snímku tmavovláska Kamila Stránská a blondýnka Lukáš Kauca, obě (vlastně oba) z vítězného Gymnázia Teplice A v kategorii 6.-9. tříd.

Větší konkurence se sešla v kategorii žáků 6.-9. tříd. Tady proti sobě zasedli oddíloví parťáci, tentokrát však soupeři Jan Rubeš a Marcel Tilgner. Prvenství v soutěži družstev a postup do krajského kola s přehledem získal tým Gymnázium Teplice A ve složení Marcel Tilgner, Kamila Stránská, Hynek Halakuc a Lukáš Kauca. Stříbrné skončilo družstvo ZŠ Metelkovo náměstí kapitána Jana Rubeše, bronz si odnesli šachisté Gymnázia Teplice B pod vedením Daniela Bobka. V kategorii jednotlivců byl nejlepším hráčem s plným počtem bodů Jan Rubeš, druhá skončila Kamila Stránská a třetí Marcel Tilgner. Nejlepším amatérem, tedy hráčem, který není členem žádného šachového oddílu, byl vyhlášen Lukáš Kauca, nejlepší dívkou Kamila Stránská.

Nejvíce šachovnic bylo obsazených při bojích v kategorii středních škol, 14. 12. se sešla čtyři družstva i s náhradníky. I tady s přehledem zvítězilo Gymnázium Teplice A ve složení Vojtěch Stránský, Jan Řebíček, Vít Rubeš a Jan Jodas. Stříbrnou příčku obsadili šachisté ze Střední průmyslové školy Teplice A vedeni kapitánem René Schuldesem. Bronz patřil Gymnáziu Teplice B, týmu Vojtěcha Hlavenky. V kategorii jednotlivců s přehledem zvítězil Vojta Stránský, druhý skončil Vítek Rubeš a třetí Jakub Rubáš. Medaili pro nejlepšího amatéra získal Petr Jiřík ze SPŠ, nejlepší dívkou byla Marcela Jandorová.

Na snímku vítěz kategorie jednotlivců a kapitán vítězného Gymnázia Teplice A v kategorii středních škol  Vojta Stránský.