Smíchovský turnaj O vánočního kapra: Přes medailová umístění kapříci nepřipluli

V sobotu 18. prosince 2010 se vydaly tři výpravy z našeho kraje (údlická, povrlská a štětská) na prestižní mládežnický turnaj v Praze na Smíchově - O vánočního kapra. Do reprezentativních prostor radnice Prahy 5 se sjelo přes sto účastníků z Prahy i jejího blízkého a vzdáleného okolí.

Výborného výsledku dosáhli hráči našeho kraje ve starší kategorii. Za vítězným Tadeášem Kleckerem (OAZA Praha) skončil druhý Matyáš Kalužný a třetí Jan Kovář (oba Sokol Údlice). Do první desítky se dostal i jejich oddílový kolega Ondřej Toman, který se umístil osmý. Na snímku údlické derby na 1. šachovnici starší kategorie Jan Kovář - Matyáš Kalužný 1:0.

V mladší kategorii, kterou vyhrál Jan Petr (Bohemians Praha), se z našich výprav nejlépe umístili Vít Svoboda (Šachy Povrly) na 15. místě, Gustav Brejník (KŠ Štětí) na 18. místě a Aleš Zahradník (Šachy Povrly) na 19. místě.

Dle tradice turnaje si měli medailisté vést domu živé vánoční kapříky. Žel letos pořadatelé tradici porušili, kapříky rozdávali jen čokoládové a keramické.

Kompletní výsledky: starší kategorie, mladší kategorie.