Vánoční poločas soutěžích dospělých: Litoměřičtí v 1.lize průběžně třetí, v KP bez ztráty DDM Most.

Poslední tah na šachovnici v podzimní části soutěžích družstev byl odehrán a kolotoč se opět roztočí po novém roce. V první lize udržela Poštovní spořitelna Litoměřice třetí příčku, když remízovala s vysoce favorizovaným Jičínem 4:4. Nastaly překvapivé výsledky, kterými vás dále provede Jan Bartoš, kapitán litoměřických.

Krajský přebor bez ztráty vede DDM Most, tentokrát deklasoval svádovské.

V KP III. A ztratil dva body za remízu MDDM Postoloprty s Magicem Žatec a na body je dostihl Jirkov C.

V KP III. B lídr soutěže družstvo KC Kaskáda Bílina zavítal na horkou půdu TJ Slavoje Litoměřice "C". Tento duel byl šlágrem kola. I když soupeř nastoupil bez dvou hráčů základní sestavy, přesto lehce přehrál hráče z Bíliny a nadělil si pod stromeček vedení v soutěži.

KP III. C vede bez ztráty Chlumec B.

V článku postřehy Jana Libosvára, Petra Lasíka a Jana Bartoše.

Foto: Svádov-Olšinky v čele s Jirkou Hlavatým "přetrpěl" podzim KPI. a již netrpělivě čeká až nastoupí po novém roce 2 "top-posily".  

Letošní 1. liga západ se vyznačuje velkou vyrovnaností: za 5 kol jen 1x 6,5, 1x 6, 4x 5,5, papírově nejsilnější Jičín plný velmistrů je s 5 body osmý, loňský medailista Pankrác poslední se 2 body. Poštovní spořitelna A v 5. kole remizovala s Jičínem, ale udržela 3. místo díky tomu, že hradečtí pronásledovatelé prohráli 3:5 s do té doby posledními Vršovicemi. Vedoucí Bohemians prohráli překvapivě s Vyšehradem a přenechali vedení Holdii.
Po podzimní části Holdia 13, Bohemians 12, Poštovní spořitelna 10 (nejlepší skóre!), v pásmu sestupu přezimují Vršovice 3, České Budějovice 3, Pankrác 2, jaro patrně karty zase přerozdá. Více o litoměřických na klubovém webu

V KP I. překvapivě Kadaň deklasovala béčko Viamontu Teplice (6:0 na 3.-8.š.) a stáhla ho tak na hranici sestupu a záchrany, sama si připsala první tři body. To se nepovedlo Litvínovu C ani Svádovu Olšinky, kteří tvrdě vysoko prohráli s Ústím B resp. DDM Most A, který si tak udržel vedení bez ztráty bodu před Jirkovem a ústeckými. Krok k záchraně udělali povrlští nečekanou těsnou výhrou v Lounech (i s V. Loučkem v sestavě). Zda je situace ztracená na bezbodové Litvínov C a Svádov se ukáže po Novém roce. Svádovští však posilují, doplnili duo Pletánek - Vozka.

KP III. A: Vedoucí celek MDDM Postoloprty remizoval s Magicem Žatec a  tak se na ně bodově dotáhl Slovan Jirkov „C“, který je zatím druhý (vyhrál v Opočně)  a Mag.Žatec třetí. Čtvrtý je  Klášterec „B“, který porazil svého souseda Střel. Kadaň, a ta je tím pádem poslední. Údlice prohrály doma s Louny, a tak jsou před nimi jen o skóre. Předposlední je Louny- Opočno. Po podzimní části nejlepší hráci: Ulrych R. 5/5 , Bidovský P. 5/5 , Zmeškal St. 4,5/5 , Tain L. 4,5/5 , Mayer D. 4/5, Vokřál P. 4/5.

V KP III. B lídr soutěže družstvo KC Kaskáda Bílina zavítal na horkou půdu TJ Slavoje Litoměřice "C". Tento duel byl šlágrem kola. I když soupeř nastoupil bez dvou hráčů základní sestavy, přesto lehce přehrál hráče z Bíliny a nadělil si pod stromeček vedení v soutěži. Hosté bojovali,  co jim síly stačily, ale bohužel z toho bylo jen 3x remis. Bystřanští jezdci "B", kteří měli volné kolo,  zůstávají i nadále bez bodu.

Chlumec B se v KP III. C střetl v přímém zápase o 1.místo s Děčínem C a vyhrál 3,5:1,5, beze ztráty vede tabulku.

Vše podstatné na: http://db.chess.cz/soutez.php