Vánoční turnaj Úštěk 2010

V sobotu 11. 12. 2010 uspořádala Základní škola v Úštěku Vánoční turnaj šachových kroužků litoměřického regionu, kterého se zúčastnilo 36 dětí ze 6 šachových kroužků. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol dle pravidel FIDE, tempem 2x15 minut na partii.

Celkovým vítězem se stal talentovaný Jan Bělík z KŠ Stětí se 7 body, druhý se umístnil Zbyněk John, jenž získal 6 bodů, a třetí místo obsadil Lukáš Holčák s 5 body, oba ze ŠK ZŠ Ladova Litoměřice. Vzhledem k tomu, že všichni tři jsou starší žáci, tak i tuto kategorii obsadili ve stejném pořadí.

V kategorii mladších žáků muselo rozhodnout pomocné hodnocení. Všichni tři medailisté totiž měli shodně po 5 bodech. Vyhrál Kryštof Vejražka z KŠ Štětí, druhý se umístnil Martin Vydra a třetí Tomáš Trejbal, oba ze ŠK ZŠ U Stadionu Litoměřice.

Dívčí kategorii ovládla Eliška Mrišová ze ŠK ZŠ Lovosice s 5 body, druhá skončila Kateřina Píšová z pořádajícího ŠK ZŠ Úštěk se 4 body a třetí místo obsadila Marcela Jánová taktéž ze ŠK ZŠ Úštěk s 2,5 body. Poděkování za kvalitní zázemí turnaje si zaslouží pořádající šachový kroužek Základní školy v Úštěku, zastoupený Mgr. Michaelou Gavurníkovou. Dále samozřejmě i rodičům, kteří pomohli vytvořit výbornou kulisu. Řízením turnaje  se zhostili Monika Durdisová a Jaroslav Vydra. Další akce šachových kroužků v litoměřickém regionu nás čeká v roce 2011 na velikonoční sobotu ve Štětí.