Grand Prix Povrly: Poprvé v historii seriálu ......

...... cože se to stalo poprvé v historii seriálu Grand Prix? Čtěte dál a dozvíte se!

Za krásného slunečního počasí vkročil v povrlské základní škole seriál Grand Prix do druhé čtyřiašedesátky 65. turnajem ve své historii. Ano je tomu tak, Jarní turnaj letos v květnu v Chomutově byl turnajem 64., čímž byla symbolicky završena celá šachovnice.

Vítězem Povrlského rapidu v kategorii mladších žáků se stal domácí Aleš Zahradník, v kategorii starších žáků vyhrál Matyáš Kalužný (Sokol Údlice) a v dorostencích se radoval Jan Mikeš (Spartak Ústí). Kompletní pořadí a další informace o turnaji naleznete na stránce turnaje.

Turnaj v Povrlech se letos proslavil vyhlašováním vítězů pod širým nebem, což se stalo v celé historii seriálu Grand Prix poprvé. Pořadatelé si zaslouží za takovéto zpestření veliké díky. Na snímku vlevo to vidíte v praxi při vyhlášení kategorie mladších žáků, kde stojí odleva vítěz Aleš Zahradník, 2. Pavel Zeman, 3. Eliška Mrišová, 4. Jan Hubert Pavelka a 5. Adam Luboš Polanský. Za nimi pak pořadatelký tým - paní Zahradníková a pan Bürgermeister. Níže jsou záběry z turnaje v Povrlech včetně onoho vyhlášení pod širým nebem.