Kniha o Jindřichu Traplovi: Slavnostní křest proběhl v Teplicích

Dne 23. 6. 2012 byla v Teplicích slavnostně pokřtěna knížka Mezinárodní mistr Jindřich Trapl.

Své vzpomínky sepsali nejbližší pana Trapla, tedy jeho rodina, dále pak přátelé, kolegové šachisté (například panové Kaválek, Hort, Štoček), svěřenci i jejich rodiče. Na některých kapitolách se podíleli i dorostenci z našeho kraje, třeba Honza Rubeš, Honza Kovář a Matěj Kotrba. V knížce najdete fotografie pana Trapla z úplných šachových začátků a dále i z mistrovství Evropy či světa. Uvidíte medaile z vrcholných soutěží, které měl ovšem skromně uložené v krabičkách a nikdy se jimi nechlubil. Dozvíte se, jak pan Trapl neuměl střílet ze vzduchovky, o čem přemýšlel na koncertech vážné hudby, nebo co pořád ztrácel při trénincích.

Pro šachisty budou jistě nejzajímavější  rozbory partií. Naši přední šachoví odborníci, v čele s Davidem Navarou a Jiřím Dufkem, analyzují zajímavé souboje i klání z korespondenčního šachu. Knihu doplňuje  přehled výsledků šachového mistra od juniorských let až po seniorské turnaje.

Z celé knížky je hlavně znát, jaký byl pan Trapl skvělý a jak ho všichni kolem měli moc rádi.

Veškeré informace o možnosti nákupu knížky najdete na stránkách ŠK Teplice. Kontaktní osobou je Lenka Stránská. Objednávky zasílejte na email knihajt@seznam.cz.

Na fotografii je pan Trapl se synem Jindřichem.

Lenka Stránská