Tréninkový kemp: Na Širáku 30 mladých šachistů.

Na Širáku jsme se připravovali nejen na Mistrovství ČR, ale i na druhé pololetí, tedy druhou polovinu sezóny. Nabídky využili všichni účastníci nadcházejícího MČR a další z listin talentů a nadějí a tak od čtvrtka 2. do soboty 4.2. trénovaly 3 desítky žáků a juniorů pod vedením Jana Balína, Vladimíra Hadraby, Jana Láchy a Pavla Chrze.

Nádherný hotelový komplex na samotě na kopci skvěle posloužil naší akci, díky vstřícným majitelům i za lidové ceny.

Přes akrtické, ale slunečné, počasí se povedl výlet na sousední kopec Hněvín, který přes počáteční nedůvěru, při pohledu na stupnici teploměru, nakonec všichni mladí šachisté rádi absolvovali (foto z výletu).

Večer se hrál týmový dvoboj v kuželkárně kuželky plus bleskové partie, na který se družstva z jednotlivých věkových košů losovala.

A jak to vše dopadlo - čtěte dále.

16 hodin tréninku během 48hodinového pobytu s rozdělením do tří skupin za účasti 4  trenérů proběhlo na Širáku. Obětavě přijížděl Jan Balín, vždy po odpolední šichtě v práci, měl na starost první skupinu, kdfe byli z dorostenců Míša Šaffová a jan Rubeš, k tomu nejlepších 9 žáků připravujících se na MČR, na chvíli ho střídali Vladimír Hadraba a Pavel Chrz. Ti společně s Janem Láchou se prostřídali o druhou nejpočetnější skupinu a třetí, kde byly nejmladší naděje.

 přes noční návrat z olympiády alespoň na poslední den dorazlia Eliška Mrišová a Honza Vykouk.

Na horách není pocitově takový mráz jako ve městě, tak když Ivava Šlampová s Pavlem Chrzem v roli průzkumníků pří mínus 15°C zjistili, že výlet není tak mrazivým, ani po ránu, vyrazila celá gruppa po obědě na sousední Hněvím, již při lepší teplotě, zmínění vedoucí tedy na druhé kolečko. Výhled z Hněvína byl nádherný.

Večer byl připraven dvojboj. Překvapení pro již předem sestavené/připravené  týmy bylo, že se členové družstev losovali (po vzoru vtipné písničky Pavla Dobeše).

Po dramatických bojích 6 týmů (6 barev) na 64 polích a třech drahách s 10 kuželky využil výhodu "domácího sněhového prostředí" Bílý tým : Jarda Říha, Martina Benešová, Bertik Pavelka, Radek Šktuthan a se střídáním Ivany Šlampové (kuželky) a Jana Láchy (šachy).  Především body v kuželkách dělal jak na běžícím pásu nejmladší člen týmu Radek, jehož koule sotva ke kuželkám sice doputovala, ale pak je většinu položila.

Škoda, že kvůli práci nemohl i kuželkářské umění předvést i Jan Balín, dřívější závodní hráč.

Legrace tedy byla, stejně tak náročný tréninkový program. Na závěrečném posezení před odjezdem  pozval hlavní vedoucí a autor článku všechny na poháry při oslavě svého malého jubilea.

Akce jistě splnila svůj cíl a kdo se zúčastnil, určitě nezaváhal.