Fotoreportáž 36. letního soustředění: Doksy navštívil i velmistr Martin Petr

Již od roku 1978 píší ustečtí historii šachových soustředění. Letos v létě tedy po 36. za učasti 37 žáků z Chlumce, Povrlů, Litoměřic, Udlic, Postoloprt, N.Boru a samozřejmě domácího Spartaku Ustí v oblíbeném nádherném areálu Termit na dohled Bezdězu, kde akce koncem sedmdesátých let začínaly. Hrál se fotbal, běhal se orienták, bojovka i spousta her a zcela poprvé na krásném hřišti s mantinely florbal. A samozřejmě šachový trénink. Mezi pozvanými na pár dní byl i reprezentant CR Martin Petr, který kromě tréninků sehrál i simultánku (na fotu za stavu 14:0 vyhrají Martin i Jarda na 14:2). Elitní skupina více trénovala a místo turnaje sehrála 4kolový zápas junioři x žáci: Jan Mikeš, Martin Vlasák, Jarda Ríha, Verča Valterová, Jirka Lysý proti Jirkovi Liškovi, Gustovi Brejníkovi, Vaškovi Soukupovi a Bertiku Pavelkovi. A jak to dopadlo? A také soustředění obrazem po 15 vybraných fotkách...

Z juniorů vždy jeden pauzíroval. V prvním kole bez Jardy Ríhy nebyli junioři papírově až takovým favritem, přesto dali žákům kanára 4:0. Pak ještě 3:1. Po "obrátce" po víkendu se žáci vzchopili a vyhráli 3:1 a poté co Jirka Liška sebral jediný půlbod Janu Mikešovi, tak vyhráli 2,5:1,5 čímž srovnali na 2:2. Hrálo se tempem 40 min + 30 vt ze zápočtem do nár. ela.

Ostatní hráli 7kolový turnaj, který vyhrál Vašek Turek z Litoměřic. Rapid se stal kořistí Jana Mikeše a blicák Jardy Ríhy.

Kromě stálých trenérů Emila Vlasáka, Pavla Chrze a batří Míši a Ríši Slivových (kteří jako učastníci dopoledne vedli skupinu), přijali pozvání na pár dní zmíněný Martin Petr, Vladimír Hadraba, Jiří Dufek a Kamil Balín.
Zdravotnicí byla dřívější žákyně našich soustředění z osmdesátých let Jana Jírková a dále vedoucími bývalí žáci Jirka Zemaník a Filip Vozáb.

Kromě šachového programu byl pestrý sportovně rekreační. Boje se odehrávaly na fotbalovém a také florbalovém hřišti. Oblíbená je velmi náročná bojovka týmů, trvající celou neděli. Vyhrál tým Ríši Slivy "ˇSmoulové" (J.Liška, M.ˇRehořek, V.Limr,  M.ˇCerníček, F.Růžička), stejně jako celotáborovou olympiádu o 14 sportech.

Hra na agenta po lonsku měla druhé pokračování. Mnoho disciplín bylo spojeno s orientací v terénu, i jeden delší profi orientační běh se konal.

Vše o soustředění na stránce k soustředění. Téměř všichni chtějí areál ponechat i na příští rok, tedy 27.6.-9.7.2014 nejspíš opět zde.

Jak to probíhalo, na 15 obrázcích:

Martin Petr při simultánce: Velmistr vyhrál 14 partií, v závěru uspěšní byli Martin Vlasák a Jarda ˇRíha

 

Lezecká dětská stěna a tým "ˇSampionů"

Všichni u oblíbeného bazenu areálu

Náročná bojovka začíná před sedmou raní doplávání nejodvážnějšího člena týmu pro petflašku s prvními ukoly Pokračuje logickými i šachovými ulohami a pak vyrazit za indiciemi do lesa dle mapy, skládat heslo a pak dobýt poklad.

Poklad našli všichni v rozmezí 14.30-17.30 odpoledne. Zasloužená odměna, třetí byli "Kamzíci", tým kapitána Jardy Ríhy.

Boje fotbalové

i florbalové

 

ale také bleskové...

Vašek Turek (vlevo v zeleném) při blicáku s Petrem Kaprasem. Vašek jinak vyhrál hlavní turnaj 2.-3.skupiny.

 

Junioři x žáci, 4zápas do ela: Před 1. utk., kdy junioři dají "kanára"; Verča V. porazí Jirku Lišku, Jirka Lisý Vaška Soukupa...

U táboráku na kytary Emil Vlasák a Martin Vlasák (příjmení jen shoda jmen), ostatní se přidali zpěvem.

Závěrečný večer: Při diskotéce nesmí chybět grillování, "chutná a čekáme na třetí přídavek".

Profesionální hřiště. Po týmovém turnaji vyzýváme tábor Sčvaku na tři mače. Naši (roč. 2000-03) vyhrávají 2:1 (8:7, 7:6 a 5:7)

...a také koupaliště a další sportoviště (lezecká i provazová stěna, fotbal, beatchvolejbal, tenis)

 

A na závěr jak vypadá nádherný oblíbený areál Termit na skvělých stránkách i s webkamerou

Pavel Chrz, hlavní vedoucí soustředění.