Mistrovství Čech mládeže do 10 let: Lada Semová bronzová, Daniel Balín mezi postupujícími na Mistrovství České republiky

Na březích lipenské přehrady v Hrdoňově o víkendu 16. - 18. listopadu 2012 probíhalo Mistrovství Čech nejmladších šachistů v kategoriích do 8 a 10 let. Ve výpravě našeho kraje byli Nicol Balínová a Lada Semová (obě v kategorii D8), Tomáš Seifert a Martin Kovář (oba v H8), Daniel Balín, Adam Luboš Polanský, Pavel Šmíd, Pavol Kufel, Martin Vydra (všichni v H10) a Hana Turková (v D10). Všichni na snímku vlevo.

Největšího úspěchu z našich representantů docílili Lada Semová (Chess Most) bronzovou medailí v kategorii dívek do 8 let a Daniel Balín (Spartak Ústí) 4. místem v kategorii chlapců do 10 let. Do posledního kola vstupoval Daniel dokonce z první posice a jeho vystoupení na turnaji bylo velice pozitivní a znamená zároveň i postup na Mistrovství České republiky, které se bude hrát v březnu 2013 v Koutech nad Desnou!

Umístění v první desítce vybojoval Tomáš Seifert (Sokol Litvínov-Lom) devátým místem v kategorii chlapců do 8 let.

Štěstí letos nepřálo Adamu Luboši Polanskému (Chess Most), kterému nevyšlo 5. a 6. kolo a závěrečný finiš mu již nestačil na první desítku. Šanci v kategorii dívek do 10 let na první místo měla Hana Turková (Slavoj Litoměřice), která se před posledním kole dělila o první a druhé místo. Tíha zodpovědnosti a únava z náročnosti třídenního turnaje udělala své. V rozhodujícím posledním kole její sokyně Kateřina Dudlová pouze remízovala a Hanka nestačila uniknout matové síti svého soupeře. Prohra jí odsunula na 5. místo v kategorii D10. 

Že může při šachu dojít i ke zranění se tentokrát přesvědčil Martin Vydra (Slavoj Litoměřice), který se pokoušel nosem pohnout balvanem před hotelem Fontána, avšak bez úspěchu, ale z viditelnými následky na tváři. 

Opět lze kladně zhodnotit výbornou spolupráci všech zúčastněných hráčů, rodičů a trenérů. Přítomnost pana Bohuslava Kořínka z Litvínova dodávala rodičům a trenérům více klidu a pohody při přípravě mladých hráčů.

Všem děkuji za vynikající přátelskou atmosféru a přeji vám hodně životních a sportovních úspěchu v následujících dnech.

Jaroslav Vydra

Výsledky a další informace na stránce turnaje zde.

Kompletní seznam postupujících na Mistrovství České republiky mládeže 2013 v Koutech nad Desnou:

  • Kategorie H10: Daniel Balín
  • Kategorie H14: Jan Vykouk, Gustav Brejník
  • Kategorie H16: Ondřej Toman, Matyáš Kalužný, Jiří Škuthan
  • Kategorie H18: Jan Mikeš
  • Kategorie D10, D12, D14 a D16: jsou otevřené pro všechny aktivní registrované dívky