MS mládeže Maribor: Jan Mikeš prokračuje v tradici.

Dnes odpoledne stratuje Mistrovství světa mládeže ve Slovinském Mariboru. Včera výprava dorazila do dějiště. Ve výpravě ČR reprezentuje, i náš kraj, Jan Mikeš (ŠK Spartak Ústí n.L.), mistr ČR do 16 let.

Již před čtyřmi lety Honza Mikeš překvapil celou republiku, když jako šestnáctý nasazený na MČR porážel největší favority a vybojoval titul vicemistra ve "dvanáctkách". Vydal se pak na cestu přes půl zeměkoule do Vietnamu. Odstartoval tím úspěchy našich krajských reprezentantů v podobě postupů na světové šampionáty. 2009 Honza Rubeš (ŠK Teplice), zlatý ze čtrnáctek, letěl do Turecka a vloni Jan Vykouk (Chess Most), stříbrný z dvanáctek, se podíval až do Brazílie. Všichni na MS získali 5 bodů (jen Honza Vykouk místo obvyklých 11, jen z 9 partií; V nejtěžší světové konkurenci je tzv. "+1" pro Čechy úspěchem).

Letos "vlítnul" Jan Mikeš do MČR fantastickými 5 výhrami a náskok, ikdyž těsně, udržel. Trénérem Honzy je již třetím rokem Jan Balín - na fotu spolu po zisku titulu mistra ČR. Sledovat, fandit můžeme Honzovi i celé výpravě ČR zde - stránky pořadatele. Podrobnosti průběžně s odkazem na výsledky na stránkách ŠK Spartak Ústí n.L.