Podzimní tréninkový kemp: Západ vítězí v exhibičním zápase 21:11!

Tradiční exhibiční zápas podzimních tréninkových kempů skončil opět vítězstvím Západu nad Východem, tentokrát 21:11. Stalo se tak v sobotu po 18. hodině 29. 9. 2012 v penzionu Pod Lanovkou u Jáchymova, kde se sešli mladí šachoví talenti Ústeckého kraje na víkend od pátku 28. do neděle 30. 9. 2012.

Během kempu se hlavně trénovalo, což byla jeho hlavní náplň. Vydařený byl také sobotní odpolední výstup na Klínovec, kam nejrychlejší účastníci z penzionu dorazili za 90 minut. Za odměnu si někteří pak cestou zpět dali jízdu sedačkovou lanovkou.

Po již zmíněném exhibičním zápase, hraném na dvě kola na 16 šachovnicích tempem 5 minut + 3 vteřiny na tah, se v sobutu večer hrál 11kolový bleskový turnaj (tempem 3 minuty + 2 vteřiny na tah). Vítězem se stal trenér Vladimír Hadraba, před mistrem České republiky do 16 let Janem Mikešem a hlavním trenérem kempu Janem Balínem.

Kompletní výsledky exhibice Východ - Západ a bleskového turnaje naleznete na stránce kempu zde.

Foto: 29 účastníků a 5 vedoucích dorazilo pěšky na vrchol Klínovce (převýšení přes 600m). Překvapilo, že po občerstvení 15 členná skupina si chtěla užít seběhu dolů místo pohodlnější lanovky. Páteční sporty a sobotní výlet byl rovnováhou k téměř 20 tréninkovým hodinám.