TMK: Listiny talentů a plány po nejúspěšnějším roce

Právě skončený rok 2012 byl nejúspěšnější v desetileté historii našeho kraje z pohledu úspěchů mládeže. Naši mladí reprezentanti přivezli z mistrovství ČR zlato stříbro, bronz (Jan Mikeš, Ondra Toman a Jan Vykouk) a Honza Vykouk (na fotu) vybojoval stříbro na Mistrovství Evropské Unie v Rakousku.

Trenérsko-metodická komise společně s komisí mládeže na svém prosincovém zasedání prodiskutovala plány dalších let. Medaile jsou krásné, ale vyšším "levelem" bude cíl jak připravit  talentované dorostence na mety mezinárodních titulů (FM, směrem k 2400 a normám IM). Cíl nelehký, není otázkou jednoho roku, ale musí se na něm  pracovat. Smysluplná práce není ukončena dorosteneckým věkem a součtem cenných kovů, ale má své logické pokračování.

Akce (kempy, školení), k listině talentů a další ze schůze TMK a KM viz  číst dále, v příloze pak listina talentů a nadějí k 1.1. 2013 a pozvánka na zimní kemp 31.1.-2.2. (bude doplněna večer 3.1.).

Aktualizováno 17.1.: přihlášky těsně před uzávěrkou - příloha.

Během 10ti leté práce s mládeží našeho kraje se podařilo náš kraj dostat ze 13.místa na cca 4.-6. Tři medaile se nikdy do letoška přivézt nepovedli a třešní na dortu bylo stříbro z MEU. Odměnou nejlepším byla účast v Rakousku, Praze, Miriboru i Istanbulu na mistrovstvích i Olympiádě. Vše je zásluhou především žáků a jejich trenérů, kteří s nimi celoročně pracují, za podpory rodičů a klubů. Krajská komise TMK k tomu přidávají možnosti soustředění, kempů, finanční podpory tréninků, školení a semináře trenérů, to vše také z nelehko sháněných grantů a dotací. Trenéři kraje pak účast a odbornou přípravu na těchto tréninkových akcích. Prostě zastřešení celého systému v našem kraji. Komise mládeže pak podnícení a motivaci zájmu stovek mládežníků na svých masových akcích.   

Samozřejmě dobře fungující systém netřeba měnit, ale vždy dobré každoročně přidat něco navíc, uspokojení stavu bývá poklesem zájmu, výsledků.

Dlouho v našem kraji se nepodařilo, aby z mládeže vyrostl hráč dosahující k elu 2400 či atakující normy mezinárodního mistra. Pozornost bude věnována mladým juniorům ročníku 95-97 a to těm, kteří mají předpoklady toho dosáhnout a kteří chtějí na sobě opravdu pracovat, opakuji, kteří chtějí na sobě opravdu pracovat. Na trenérském zajištění, konkrétní podpoře, shánění grantů, vytipování talentů a dalších částí systému se bude pracovat v prvním čtvrtletí roku. Uvedené je vyšším levelem odborné práce komise.

Další z prosincové schůze TMK a KM.

Akce:

31.1.-.2.2.

Tréninkový kemp nejen pro přípravu účastníků MČR, ale i pro celou listinu talentů a nadějí. Šéftrenér: Jan Balín. Vedoucí akce: Pavel Chrz.

16.-25.8.

Krajské soustředění v Rumburku. Hlavní vedoucí Petr Kučera, hlavní trenér Vladimír Hadraba. Pro listinu talentů a nadějí a případně další pozvané.

27.-29.9.

Krajský tréninkový kemp.

28.6.-11.7. nejen pro ústecké: 36. šachové soustředění pořádané ŠK Spartak Ústí n.L. v areálu Termit v Doksech.

Listina talentů:

Po diskusi schválena jednomyslně - viz příloha.

Vzhledem k tomu, že listina slouží k systematické práci s talenty, pozvaní na akce se při neúčasti do termínu přihlášek omluví. Listina rozhodně neslouží jen ke slevám na G-P. S tím byli všichni srozuměni a při uvedení na listinu podepisovali. Mgr. Ivana Šlampová připraví na příští schůzi vyhodnocení účastí jednotlivých talentů na akcích během let 2010-2013.

Školení a seminář trenérů:

Dle zájmu a potřeb bude připraven na léto, diskuse a projednání na konferenci a přizimním kempu. Do konce čtvrtletí budou kluby, trenéři, zájemci informováni.

Web

Z TMK zprávy jsou pravidelně na webu, upravena i sekce TMK, kde jsou ještě rezervy v systému sekce TMK na stránkách, pracuje se na tom.

Rozpočet

Schválen návrh TMK pro VV, po projednání ve VV bude jako podklad konference zveřejněn.

Grant

Bohužel za celá léta se nenašel nikdo v našem kraji, kdo by se postaral o sehnání peněz z Grantů či jinak. Supluje stále TMK, celkem se již z gratů zdařilo sehnat přes třista tisíc. Není to za ta léta moc, ale pomůže a  alespoň na třicet tisíc ročně spoléháme, což se daří. TMK podá žádost i v roce 2013.  

PřílohaVelikost
13_UKSS_listina_talentu_2013.xls29 KB
13_TMK_kemp_zimni_.doc40 KB
13_kemp_zimni_prihl_16.xls39.5 KB