1. Liga mládeže: Závěrečný velký sraz v Ústí n.L.

Čtvrtý Chess Most B, šesté ŠK Teplice i osmý Slavoj Litoměřice si zachovali ligovou příslušnost i pro příští rok. 10. ŠK Spartak Ústí sestupuje stejně jako poslední 12. Chess Most C. Ústečtí však nezávahali účastí B-týmu v krajském přeboru, tak by mohli být vidět i oni znovu v lize.

  Zatímco první týmy bojovaly tvrdě o medaile a zvítězil Buštěhrad před Chodovem a Domažlicemi. Většina našich krajských zástupců se pohybovala v klidném středu tabulky. Litoměřice se celou sezónu rvali o záchranu, kterou pečetili výhrou s Mostem C. Spartak Ústí prohrál v sobotu obě utkání (s Chodovem a Smíchovem) a tak je ani výhra s Litoměřicemi od sestupové příčky nezachránila. Nejúspěšnější byli tepličtí, kteří 2x vyhráli a jednou remizovali, Most B dvakrát vyhrál při jedné prohře.

 Vše se hrálo v krásném Interhotelu Bohemia, rozhodovali a o průběh se skvěle postarali junioři Michal a Richard Sliva. Velká většina týmů zůstala na vyhodnocení, nazaváhaly, pořadatelé z ŠK Spartak Ústí n.L. měli pro každého diplom, pro medailisty medaile a poháry a pro další více losovaných cen. Viz krátká fotoreportáž .....

Krásné šachové poháry zajistili z dotace ŠSČR ústečtí pořadatelé.

Medaile dostal každý z 1.-3. týmu (8 medailí na družstvo).

Vítězný tým, postupující do extraligy Sokol Buštěhrad. Námět pro další? K úspěchu se třemi děvčaty!

Druhý tým, Sokol Chodov. V Chodově mládežnický šach roste rychle do počtu i výsledků

Z derby Spartak Ústí - Sj. Litoměřice (Dan Balín vpravo - Michal Pospíchal)

Rozbory, sál pro trenéry a ti co dohráli, prostě příjemné prostředí Interhotelu Bohemia. Do tohoto sálu zvou pořadatelé na večírek při 90 letech klubu - Ústeckém festivalu (17.5. večer).

Zajímavost na závěr: Na schůzce vedoucích se všichni vyslovili, že by se na soutěžích, turanjích mělo zůstat až do konce na vyhodnocení, nejenom protože to říká soutěžní řád (s tím se nedá než jen souhlasit). Díky losovaným cenám pořadatelů byli odměněni na zakončení i ti co nic jinak nevyhráli.

Poděkování IH Bohemia za skvělé podmínky pro hru, ubytování, stravu.

Krajská stránka soutěže

1.liga ve výsledcích.