Memoriál Antonína Drvoty: Máme 6 nových krajských přeborníků

V sobotu 10. května 2014 se v Teplicích konal již XXIV. ročník Memoriálu Antonína Drvoty. Turnaj na počest předčasně zesnulého skvělého teplického šachisty se hrál zároveň jako Krajský přebor ÚKŠS v rapid šachu mužů, žen, juniorů a juniorek v kategoriích D18, D20, H18 a H20. Do Domu kultury přijelo celkem 110 účastníků, z toho 108 hráčů z českých a moravských klubů, jeden zástupce Běloruska a jedna reprezentantka Ukrajiny.

Celkovým vítězem se stal FM Jakub Tuma, stříbrnou příčku obsadil Mikhail Kuznetsov ze Spartaku Ústí a bronz zůstal doma zásluhou Jana Rubeše. Nejmladším účastníkem byl Matyáš Černíček z Loun, nejstarším pan Bohuslav Kořínek z Litvínova. Jejich věkový rozdíl je 68 let!

Krajským přeborníkem se v kategorii mužů stal Mikhail Kuznetsov, cenu přebornici žen si převzala jeho oddílová kolegyně Marie Bažantová (na snímku uprostřed). Zlato v kategorii H20 patří Janu Rubešovi, nejlepším dorostencem do 18 let se stal Ondřej Toman ze Sokola Údlice. Vítězkami dívčích kategorií se staly Michaela Šaffová (Sokol Litvínov-Lom) v D20 a Martina Benešová (CHESS Most) v D18. Kompletní výsledky na stránce turnaje zde.

Účastníky turnaje přišla pozdravit i sestra  Antonína Drvoty, paní Božena Macková.

re Pavel

I já bych chtěl zde poděkovat teplickým přátelům za krásný turnaj. Mají kliku na hezký šachový prostor,kde máme vše " u nosu". K Pavlovi - ačkoliv jsem dnes nevytáhnul paty z domu,a nikde neposeděl s přáteli,při pohledu na Tvou miniaturku ji vidím dvojmo ?! :-). Se svými zážitky u partií jsem se podělil s našimi na děčínských stránkách http://bandicrash.webnode.cz/

opr

jj ok, dík, opraveno, bylo omylem zkopčeno dvakrát. Hezký článek na stránkách Děčína.

Nádherný turnaj

Děkujeme pořadatelům za skvělý turnaj a nádherné prostředí.Našim zástupcům se opakovaně zde daří. Více v klubovém článku i s fotkami na celkové stupně vítězů Memoriálu, KP mužů a KP žen.