Polofinále MČR juniorů: Stříbro Rubeše, bronz Vykouka, máme tři finalisty! Kamila v republikové desítce.

Neuvěřitelným a historickým úspěchem pro náš kraj skončilo před pár minutami polofinále MČR juniorů hrané týden v Havlíčkově Brodě. 10. nasazený Jan Rubeš z ŠK Teplice šel nekrompromisně za svým cílem, postoupit, a přidal si k tomu nádherné stříbro. Teprve třináctiletý talent Chess Most Jan Vykouk, nasazený jako 17., porážel starší a podstatně silnější juniory, od začátku byl ve špici a horším pomocným hodnocením za Honzou Rubešem skončil na naprosto zaslouženém a nádherném bronzovém stupínku v H20 a druhý v H18. Obě kategorie vyhrál Jan Petr z Prahy.

Tak náš kraj bude mít na pouze 12členném uzavřeném finále MČR (H20+H18) v březnu 2014 celou čtvrtinu zástupců, tři, "tři Honzy" (Přímý postup má Jan Mikeš z Ústí nad Labem).

Zároveň se hrálo finálové MČR juniorek. Kamila Stránská (foto) z ŠK Teplice v posledních dvou kolech skočila přes hranici 50% a v D18 (jako mladší ročník) obsadila 9. místo. Být v desítce v republice a jako mladší je velmi slušný výsledek v juniorkách. V kategorii D20 byla celkově 11.

Velké poděkování vedoucímu krajské výpravy, trenérovi Pavlu Paganikovi (foto na další stránce).

 Že kategorii 1995 - 1997 máme nabytou (3x účast na MS, 3x ME, opakovaná na MEU), víme léta. Ale jak to chodí, po přechodu do dorostu mnozí končí, přestávají hrát nebo poklesne zájem o tréninkovou práci. O tom bychom mohli za kraj nebo já za Ústí dlouze vyprávět.

Jenže, teď to vypadá, že tato generace naopak zařadila na vyšší rychlostní stupeň. Nechť to vydrží. A když výsledky pomůže v soutěži pro tento věk náš výjimečný talent Jan Vykouk (roč. 2000) je z toho úspěch, který překovává nejsilnější kraje republiky.

Zůstaňme však na zemi, terénujme o to více, ať to vydrží.

Úspěch Honzy Rubeše a Honzy Vykouka je především zásluhou vlastní píle a snahy o co nejlepší výsledek za podpory rodičů, poděkování patří též samozřejmě trenérům Honzy Vykouka Markovi Vokáčovi (trvale i v místě) a Pavlu Miškovskému.

Krajská výprava.

Více želízek v ohni měl náš kraj, další dorostenecké naděje, kteří se prali o postup. Matyáš Kalužný a Ondra Toman z Údlic byli vůbec poprvé, jako nejmladší v jun. kategorii. Honza Šlampa z Údlic a ústecký Jarda Říha o rok starší. Pro Údlického Aleše Horáka skvělá příprava po postupu ve "svých" šestnáctkách. Pro děčínského Michala Babičku velký úspěch samotného  postupu a každého bodu (3,5 - paráda); Šachy začal hrát později a věnuje se i všemu dění kolem šachu. 

Ale byla zde tvrdá, těžká konkurence postupového turnaje. Proto se to hraje. To prostě není jako hrát letní open proti byť papírově silnějším (než zde) dospělým.

Možná naši další si přáli více, např. třetí náš nejlepší, stříbrný ze šestnáctek, Ondra Toman 17., všichni se snažili a nyní je potřeba podívat se, co udělatm, aby se příště o postupy hrálo. Třeba Jarda Říha, který remizuje s jakkoliv silným v 2.lize dospělých, aby neremizoval s "náctistovkovými", přes které se během turnaje do vyšších pater vůbec nedostal.

O celou výpravu se staral a připravoval krajský trenér Pavel Paganik z Údlic, který oslavil během turnaje významné jubileum.

 

 

 

 

Naši šachisté na stránkách ŠSČR

Jména našich úspěšných medailistů Honzy, Honzy a Kamily včetně jejich klubové příslušnosti najdete i v článku na hlavní stránce ŠSČR:http://www.chess.cz/www/aktuality/aktuality-ze-sezony-2013-2014/aktuality-z-domova/mistrovstvi-ceske-republiky-dorostenek-a-juniorek-a-polofinale-mcr-dorostencu-a-junioru-2013.html

Další informace a fotografie

Článek o výpravě z ŠK Teplice na Vysočinu a k tomu 111 fotek najdete na www.skteplice.cz 

Re gratulace

Honza Vykouk si to samozřejmě do stanoveného termínu v klidu rozmyslí. Mluvil jsem o tom, gratuloval, s jeho maminkou a trenérem.

Gratulace

Gratuluji oběma Honzům k medailím!!A jakou kategorii bude vlastně v Koutech nad Desnou hrát Honza Vykouk? Má postup v H14 i v H18 (postup do H16 mu těsně utekl)? A obě kategorie se s největší pravděpodobností budou hrát ve stejný čas na stejném místě!

komentář

Tak to se dodatečně  připojuji k blahopřání Pavlovi Paganikovi ke kulatinám , moc mu přeji,aby si ještě dlouho užíval všech radostí,nejen těch šachových, a hlavně toho zdravíčka :-). Blahopřání i medailistům , já doufal,že náš Michal udělá alespoň 50%. Až odstraní zbrklost, z které pramení hrubé chyby,pak dosáhne vyšších met. Zkusíme na tom zapracovat. Škoda,že neviděl jednoduchou výhru s libereckým  Braunem,kdo ví,jak by se to dále  vyvíjelo. Když si vzpomenu na svá dorostenecká léta,tak o těchto turnajích se nám mohlo jen zdát,o "divokých" kartách ani nemluvě :-)).

Re Lenka

Děkuji Lence za postřehy z místa, chybky opraveny.Klidně během týdne může napsat Lenka nebo Michal na stránky článek se zajímavostmi z akce a dalšími informacemi o kterých z domova nevíme.Velké blahopřání Pavlu Paganikovi kromě výsledku i k jubileu.PS: Nojo, když nějaký chytrák na nss psal o ochraně dat kvůli dt narození a svaz je smázl (jen ročník zbyl).  Jak to má člověk vědět, aby popřál. Hloupost, za stovku si necháte kdekoliv vytisknout celý panelák SVJ dokonce se všemi celými rodnými čísly majitelů a nikdo se vás na nic neptá.

Doplnění informaci

1) vítězem turnaje není Martin Petr (ten už nepatří do kategorie juniorů), ale Jan Petr z TJ Bohemians Praha 2) ještě jednou gratuluji Pavlovi Paganikovi ke kulatému jubileu, které oslavil během turnaje, o naše šachisty se po celou dobu obětavě staral i Miloš Toman 3) trenérem dívčí části výpravy našeho kraje byl Martin Vlasák, kterému za všechno moc děkuji! 4) do Ústeckého kraje putuje ještě jedna medaile, Kamila získala zlato v kategorii dívek do 16 let v doprovodném turnaji v rapidu 5) teplické šachisty alespoň na dálku podporovala paní Zdenka Traplová 6) turnaj byl perfektní, cenový fond nevídaný, děkuji panu Václavu Paulíkovi a celému týmu pořadatelů!!!

Poprvé

Ondřej Toman hrál polofinále i vloni. Matyáš Kalužný hrál polofinále v roce 2008.