TMK: Semináře pro trenéry, vedoucí kroužků, chessbase i pro mladé talenty

TMK ÚKŠS pořádá další semináře, jak již bylo avizováno na stránce TMK. Ten na chessbasi je nejen pro trenéry, ale i pro talenty kraje (cca od ročníku 2001). V pátek od 17.30 hodin se v počítačové učebně DDM dozvíme co vše program chessbase nabízí a ve druhé části jak využít při tréninku. Lektorem bude šachista a počítačový odborník, kterého si najal i V. Topalov pro zápas o mistra světa, Jiří Dufek z Ústí n.L. Trenéři, vedoucí kroužků, ale i talenti (k tréninku potřeba i studium knih, ale práce se šachovým programem je nezbytným doplňkem), jsou zváni.

Republikový svaz konečně po 20 letech přemýšlení vydává edici pracovních sešitů pro začátečníky. K tomu do ČR přichází i úspěšné odzkoušené dílo tamních škol v překladu z Belgie. Jak vše vypadá, co možné doporučit, jak dostupné a další zkušenosti k tréninku začátečníků a mírně pokročilých si povíme týž den od 16. hodin po vedením lektora Pavla Chrze.

Přihlašte se do 13.2., s potřebnými údaji,  na adresu v propozicí, příloha.

Foto: Seminář z malé poč. klubovny v bývalém DDM z roku 2007 pod vedením J.Dufka; Dnes moderní velká klubovna.

Jednou z priorit TMK ÚKŠSje vzdělávání trenérů, vedoucích kroužků. V 90 letech běžný stav v republikovém šachovém svazu. A byly dělány velmi dobře Bohužel za posledních deset let neproběhl snad žádný. Proto se náš kraj nespoléhá co republikový svaz a pro své trenéry připravuje semináře na různá témata. Zve trenéry, kteří mají něco za sebou, předvedli úspěchy v tréninku mládeže.

Loňský a letošní přelom ledna a února byl seminář s Michalem Konopkou (nové poznatky v tréninku zahájení, resp. propočet dle Dorfmana), v září s Evženem Gonsiorem o nových poznatcích přípravě žáků ve světě a v říjnu  s Martinem Petrem také o současných trendech úspěšného trénování, jak to vidí velmistr. Jeden seminář jsme si formou moderované diskuse okoučovali lektorsky sami. V případě zájmu, můžeme v daném pokračovat.

V příloze propozice, druhou přílohou i zpráva pro dnešní (7.2.) krajskou konferenci za TMK.

Zároveň připravujeme na první dva víkendy září (6.-7. a 13.-14.9.) školení III. třídy, pokud je zájem, což měli zjistit předsedové klubů nebo delegáti, aby se mohlo rozhodnout o konání po dnešní konferenci.

 

Po proškolení na chessbasi to pak bude s počítačem sranda...

 

PřílohaVelikost
14_TMK_seminare_unor.doc30 KB
14_tmk_konference.doc34.5 KB