Dvojakce v Chlumci: Suverénní mladíci Chess Most, přeborníky ŠK Teplice

Podruhé za sebou byl vyzkoušen v našem kraji model "dvojakce" a tak již možno konstatovat, že jedině to zachránilo dříve skomírající a na čas i zrušený KP družstev v rapidu dospělých, kterého se tehdy účastnilo jen 3-5 týmů. ŠK Spartak Ústí po loňské Větruši umístil Velkou cenu Ústí n.L. žákovských družstev a KP v rapidu dospělých družstev do Domu kultury v Chlumci a sjelo se 15 mládežnickým a deset dospělých týmů.

Bezkonkureční byli ve Velké ceně mladíci Chess Most, kteří získali 27 bodů z 28. Stoprocentní Jan Vykouk a Dan Kadlec, Dan Kastl, šest ze sedmi uhrál na čtvrté Radek Škuthan. Zvýrazněnou trojku v "all little stars" doplnil na 4.š. Honza Hung Do ze Sp.Ústí (6,5 z 7), ml. žák (2002 a ml.) Pavel Šmíd (6 ze 7) a nejlepší dívka Markéta Capková (Klášterec). Výsledky.

V krajském přeboru potvrdili roli nasazené jedničky hráči ŠK Teplice (vždyt měli až na čtvrté šachovnici Vladimíra Hadrabu), od první hrál Jan Rubeš, Tomáš Vaněk, Lukáš Klement. Výsledky  Podrobnosti, fotky (aktualizováno) viz číst dále....

Foto na titulce: ŠK Teplice s prvním hráčem Janem Rubešem suvereně vyhrály přebor, na pódium pouštěly jen své momentální soupeře. Nejvíce se natrápily s nejtěsnější výhrou s Sp. Ústím; Vláďa Hadraba (sice vyhrál), ale o partii s nejmladší účastnicí dospělých Eliškou Kalinovou by mohl vyprávět...:)) 

  Ve Velké ceně se svedl tak boj o druhé místo, které pro sebe získali domácí mladíci ŠK Spartak Ústí n.L. A před ŠK Teplice. Sokol Údlice v posledním kole dofinišoval na 4. místio, když předstihl rezervu domácích, která tak byla nejlepší z B-týmů. 

  V krajském přeboru stříbro vybojoval Sokol Údlice o bod před bronzovým Chess Most. Cenu za nejlepší neligový tým obdržely Šachy Povrly na 4.místě.

 Turnaje pod patronací obce Chlumec za spolupráce s Chlumeckým ŠO, rozhodovali Petr Novák, Richard Sliva, Michal Švarha. O bufet se postarali manželé Hozdovi (David dříve z Mostu, nyní ŠO Chlumec). 

Zdržení při postupném vydávání řízků (ačkoliv jsme měli objednáno dlouho dopředu "na klíč" od DK, mělo být provedeno jinak, omlouváme se účastníkům, příště zabezpečíme sami) se však podařilo díky rychlosti rozhodčích se zpracováním průběžných i konečných výsledků stáhnout tak, že závěr zakončení byl 2 minuty před plánovaným časem. Zato svému kolektivu velmi děkuji. A tak návazné doporučené autobusové spoje na Ústí a na Teplice všichni v poklidu stihli. Ještě doplním, že při další akci nejen v Ústí, ale i při pořádání ústeckými v Chlumci, bude zajištěn mikrofon, přeci jen s ním se řídí lépe, již víme z ústeckého kulturáku či z Větruše.

Děkujeme všem účastníkům, týmům, kapitánům, rodičům, za účast. Věřím, že příště přijedou i děčínští, kteří nakonec (jak z komentáře "hlavní duše" klubu jinde vyznělo) odjížděli z vytouženého hlavního města republiky otrávení, když mu dali přednost před věrností akcí našeho kraje :))

Fota, krásné momentky, od Lenky Stránské na rajčeti

   Pavel Chrz, ředitel dvojakce
PS: Příští akce pořádajícího klubu: Rapid jednotlivců do FIDE ela, 2.ročník předsilvestrovského turnaje, neděle 28.12. (13.-19. hodin), DDM Ústí n.L.

Jasně, Zdeňku....

Jasně Zdeňku něco je pod patronátem STK republikové, které já jsem členem, něco pod patronátem krajské STK, které si Ty členem. Křížilo se, vím, rozhodli jste se a bez vás v klubu (Tebe, Jindry, Michala), nikdo neodjede. To je tak, bohužel, v téměř každém klubu, chápu.  Jinak v Ústí námi pořádané akce vždy on-line výsledky  jsou, v Chlumci se nám nezdařilo, byly týž den večer na webu pro Ty co tam nebyli, sorry za pár hodin. Jinak (ad článek o kempu) spisovatel ani češtinář nejsem, snažím se psát zajímavosti, více jak nečtivá suchá fakta, jistě se prohřešky proti ČJ vyskytnou.

re Pavel

No, Pavle.1) Byli jsme na akci, kterou zaštiťuje Svaz , tak jako expředseda svazové STK bys měl mít pochopení. Navíc, v tomto GP je o co " hrát". Z KP 4 členných družstev se nikam nepostupuje , není to pro mne již atraktivní. A já již vyhledávám jiné hráče. Ty z kraje dokonale znám...Ale třeba se toho ujmou v budoucnu naši mladíci , všechno zajišťovat do nekonečna s Jindrou nebudeme...2) Když jsme jeli z Prahy,tak jsme se chtěli podívat na výsledky dvojakce  na CHR , a ono nic (stejně jako z Kbel). V moderní počítačové době podstatný nedostatek : :-(((3) A Pavle - když jsem si prošel Tvůj text "Kemp pod Klínovcem " - tak jsem si pomyslel, že kdyby žil Jirásek,tak by umřel podruhé :-)))