Open Teplice: Jubilejní X. ročník

Zahájení jubilejního X. ročníku mezinárodního šachového turnaje Open Teplice proběhne v sobotu 13. června 2015 od 16 hodin. Účastníky turnaje, zástupce sponzorů i diváky přijde pozdravit sám primátor statutárního města Teplice pan Jaroslav Kubera. Na startovní listině najdeme v tuto chvíli 176 hráčů z 23 šachových federací, z toho 14 GM a jednu WGM. Turnajovou jedničkou bude reprezentant Arménie Sergej Movsesjan, nejvýše nasazenou ženou je zástupkyně Islandu Lenka Ptáčníková, již tradiční účastnice teplického turnaje (na snímku úplně vlevo).

Open Teplice se hraje zároveň jako krajský přebor ÚKŠS v praktickém šachu v kategoriích mužů, žen, juniorů a juniorek v kategoriích H20, H18, D20 a D18. Z šachistů našeho kraje najdeme na startovní listině nejvýše domácího Jana Rubeše.

Online přenosy z prvních šachovnic můžete sledovat ze stránky turnaje zde, kde najdete i další informace o turnaji. Pro vítěze turnaje jsou  letos připraveny zlaté hodinky. Na všechny účastníky čeká překvapení při slavnostním zahájení, během partií nápoje zdarma, vstřícný tým pořadatelů a pohodový šachový týden v lázeňském městě. Konečné výsledky teplického svátku šachu se dozvíme v neděli 21. 6. 2015.

Lenka Stránská