Open Teplice: Zlaté hodinky poletí na Island

Mezinárodní šachový turnaj Open Teplice 2015 přilákal do našeho kraje celkem 165 hráčů z 22 zemí. Šachisté bojovali o tituly a ceny do posledního kol. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v neděli 21. června 2015. Reportáž z turnaje bude odvysílána v červencovém pořadu V šachu.

Celkovým vítězem se stal reprezentant Islandu GM Hannes Stefansson, druhé místo obsadil GM Evgeny Postny z Izraele a bronz si odvezl do Ruska GM Aleksandr Rakhmanov. Mezi ženami byla nejúspěšnější WIM Bianka Havanecz, v juniorských kategoriích získali nejvíce bodů Mariola Wozniak a IM Jorden Van Foreest. Nejstarší účastník pan Vojtěch Kympergr se narodil v roce 1932, nejmladší Oskar Oglaza je ročník 2005. Skokanem turnaje a novým šťastným majitelem plyšového skokana zeleného (na snímku vlevo) se stal Clemens Keiman z Nizozemí, nejlepším seniorem byl vyhlášen Avigdor Bykhovsky.

Turnaj se hrál zároveň jako krajský přebor ÚKŠS v praktickém šachu. Nejlepší juniorkou do 18 i 20 let se stala Eliška Mrišová z Lovosic, zlato v kategoriích H18 i H20 vybojoval Jan Vykouk (Chess Most). Cenu pro nejlepší ženu našeho kraje si do Ústí nad Labem odvezla Marie Bažantová. Krajským přeborníkem v kategorii mužů byl vyhlášen Radomír Volek z Unionu Louny. Stříbro zůstalo v Teplicích zásluhou Jana Rubeše, třetí místo mezi muži obsadil nejlepší z juniorů Jan Vykouk.

Zástupci ÚKŠS byli úspěšní i v dalších kategoriích, nejlepším hráčem s FIDE ELO do 1700 byl Adam Luboš Polanský (Chess Most), nejúspěšnějším v kategorii FIDE ELO do 2100 byl nový krajský přeborník Radomír Volek.

Jubilejní desátý ročník turnaje Open Teplice byl skvělou týdenní oslavou šachu v lázeňském městě v našem kraji, akci osobně podpořil i primátor města pan Jaroslav Kubera.

Kompletní výsledky jsou na stránce turnaje zde. Na snímku vlevo představení zlatých hodinek pro celkového vítěze.

Lenka Stránská