Krajské kolo škol: Přeborníky ZŠ Školní Štětí, Gymnázium Jateční Ústí a Gymnázium Teplice

Na republikové kolo přeboru škol, které se hraje v červnu ve Zlíně, přeborníky doprovodí stříbrní: ZŠ Povrly, ZŠ Sady Pionýrů Lovosice a Podkrušnohorské Gymnázium Most. Bronz dobyli mladí šachisté Buzulucké Teplice, Gymnázia Dr. Šmejkala Ústí n.L. a SPŠ Chomutov (vše psáno v pořadí I., II. stupeň, střední školy).

V Domě kultury se sešlo rekorních 38 týmů, což soutěž od obnovy krajů na počátku století nepamatuje. Velký sál však poskytl příjemné podmínky, k dispozici byl menší sál pro odpočinek a prostor s bufetem.

Bojovalo se na všech stolech, ať mezi mladými zkušenými borci znající již atmosféru MS, ME, tak mezi skvělými šachovými nadšenci. Průběh zpestřil on-line přenos. Přes náročnost počtu týmů v kombinaci se zadáváním jmen do on-line přenosu ředitel turnaje Pavel Chrz ohlásil poslední ze tří losovaných cen, čímž zakončil turnaj, s úderem 15:30, přesně dle harmonogramu. Poděkoval za průběh všem účastníků a doprovodu, tak i svému štábu, rozhodčím Danouši Pletánkovi, Miroslavu Körchnerovi, Luboši Bakajsovi. A za všemožnou přípravu studentům Michalu a Richardu Slivovi. 

Akce by se neobešla bez sponzorského zajištění, poděkování patří firmě Esa logistika, která podporuje i krajské tréninkové akce s TOP ČR trenéry. Další podporou byl grant na podporu mládeže Domu dětí a mládeže. Výsledky na www.skoly.chessul.org. Dále nejlepší jednotlivci.

Ceny byly pro členy a pedagogický doprovod prvních tří celků všech tří kategoriií i nejlepší jednotlivce na šachovnicích.

Vyhodnocení nejlepších na 1.-4 šachovnici (obdržely zlaté medaile "all little stars").

První stupeň: Šimon Peroutka (Duhová cesta Chomutov ), Milan Synek (ZŠ Postoloprty), Eliška Jirotová, Lukáš Lev (ZŠ Školní Štětí). 

Druhý stupeň: Jan Hubert Pavelka, Pavel Šmíd (oba Gymnázium Jateční Ústí), Filip Stehlík (Gymnázium Dr. Šmejkala), Matěj Tomášek (Sady Pionýrů Lovosice)

Střední školy: Jan Šlampa,  Aleš Horák (oba Gymnázium Chomutov), Daniel Kastl (Podkušnohor. gymnázium Most A), Šimon Šatra (Podkrušnoh. gymnázium Most "B").

Pořadatel zajistil pro školy šachový materiál (s rezervou 85 ks), za půjčení patří poděkování klubům: Litvínova, ŠK Mostu, ŠK Teplice (on-liny!), Chlumci, Povrlům a domácímu DDM a Sp. Ústí n.L.

Fotky budou  28.1. v 8:15  zde