Krajský přebor mládeže: Sedm nových krajských přeborníků

Sobota 4. a neděle 5. 6. 2016 se v chomutovském Domečku hrál krajský přebor mládeže. 67 hráčů a hráček bojovalo v sedmi kategoriích o tituly krajkých přeborníků a o postupová místa na Mistrovství Čech mládeže, které se bude konat na podzim 2016 v Harrachově v Krkonoších.

Krajskými přeborníky se stali Linda Slívová (ŠK Teplice) v kategorii D10, Jan Souček (Sokol Údlice) v kategorii H10, Lada Semová (Chess Most) v kategorii D12, Šimon Peroutka (Sokol Údlice) v kategorii H12, Daniel Balín (Spartak Ústí) v kategorii H14, Markéta Capová (TJ Klášterec) v kategorii D16 a Marek Piskač (ŠK Teplice) v kategorii H16.

Na snímku vyhlášení dívčí kategorie do 10 let: zleva 1. Linda Slívová, 2. Marie Capová, 3. Kateřina Kalynčuková, 4. Alexandra Gauchet, 5. Tereza Vraná.

Kompletní výsledky jsou na stránce turnaje zde.

Na Mistrovství Čech mládeže postupují z kategorie H10 hráči na prvních třech místech. Jana Součka tedy doprovodí i Marek Šíp a Nikola Hampl (oba z Povrlů). Krajský přeborník v kategorii H12 Šimon Peroutka měl již na MČech vybojován přímý postup ze seriálu Grand Prix. Z krajského přeboru s ním postupují Werner Hong Quan Dan a Andrej Dunda. Z H14 si postup vybojovali Daniel Balín a Jakub Šťastný a z H16 Radek Škuthan a Daniel Mašek, když vítězný Marek Piskač měl postup přímý z Grand Prix. Kompletní seznam postupujících (včetně přímých) je na stránce krajského přeboru zde. Dívky mají Mistrovství Čech mládeže otevřené.