MČR žákovských družstev na Seči: 54. ročník legendárních Zaječic

Turnaj pořádaný od roku 1963 na hřišti v Zaječicích, s obdrženým puncem Mistrovství ČR začátkem 90. let, přemístěný do sportovního přírodního areálu Železných Hor u Sečské přehrady v tomto století, měl své 54. pokračování. Na startu se sešla kvalitní a početná konkurence 60 6člených týmů, včetně většiny z extraligových. K tomu 45 dvojiček mladších žáků do 9 let a stejný počet jednotlivců v opnu dospělých.

Náš kraj reprezentovaly pouze týmy ŠK Spartaku Ústí n.L. Áčko po odchodu 4 hráčů loňské úspěšné sestavy, která dosáhla tehdy 6.místa, mělo i v mladším složení ambice na přední pozice. Ovšem více zkušeností chybělo, k tomu pár nevyužitých šancí či chybek. 12.místo je slušný průměr pro tento klub, dobře pro další trénink, že žáci chtěli více. Reprezentovali: Jan Hubert Pavelka (4 z 9), Adam Luboš Polanský (7,5), Pavel Šmíd (6), Daniel Balín (4), Eliška Mrišová (5), Jan Toman (6). B-družstvo obsadilo 47.místo.

Ve dvojičkách ovšem se předvedli skvěle Dan Werner Hong a Karel Bureš 8.místem...

Dvojice do 9 let obehrála čelo tabulky, blízko bodu byli s bezkonkureční Wroclaví (Polsko) a když na závěr remízovali s BŠS Frýdek A, dobyli skvělé 8.místo. V kombinované dvojici mimo soutěž ještě nastupoval Ondra David s pražským Danielem Polákem. 

Sestava 6 čl. B-týmu Sp. Ústí: Jirka Rojt (5 z 8), Filip Stehlík (2 z 7), Pavel Vobruba 4,5 z 7, František Sysel (4 z 7), Míra David (5 z 7), hostující Eliška Jirotová (3 z 9), David Nguyen Huy (2 z 9).

V jednotlivcích skončil Miloš Mrišo z Lovosic 17. z 45.

Zatímco vloni byli přímými aktéry ústečtí v boji o medaile v posledním kole, letos jen z povzdálí přihlíželi, jak se mění pořadí kolo po kole i na prvním místě. Nakonec překvapivě vyhrála BŠS Ftýdek-Místek "B" (pátý nasazený, o 200 nižší průměr než áčko), před Polabinami a Lokomotivou Brno.

Dvojice do 9 let vyhrála Wroclav (POL) před skvělým výsledkem týmu ze sousedního kraje, Libštátem a BŠS B. Open jednotlivců mistr ČR Vojta Plát, který byl zde i v roli trenéra.

Nádhernou akci se setkáním konkurence z celé republiky i pár týmy zahraničními mohu doporučit na závěr příští sezóny i dalším klubům (3.-4.6.).

MČR 6čl. družstev výsledky

2čl družstva do 9 let výsledky

Vše o historii "Zaječic"