Memoriál Antonína Drvoty: Trojnásobné vítězství Jana Vykouka

V sobotu 14. května 2016 se v Domu kultury v Teplicích konal již XXVI. ročník Memoriálu Antonína Drvoty. Zavzpomínat si na tohoto výborného teplického šachistu přišlo celkem 92 hráčů nejen z našeho kraje, ale i ze středních, západních a východních Čech i Prahy. Na startovní listině byl i jeden zástupce Španělska a jeden reprezentant Běloruska.

Slavnostního zahájení se zúčastnili vzácní hosté, sestra Antonína Drvoty paní Macková s pětiletým vnukem Martinem. Rozhodčím byl po jednadvacáté pan Danouš Pletánek. Letošní ročník přinesl změnu v tempu. Díky tomu se hrálo se na devět kol. V přísalí fungoval perfektní bufet (na snímku vlevo).

Celkovým vítězem se stal obhájce loňského zlata GM Petr Neuman. Stejný bodový zisk, ale nižší pomocné hodnocení, měl stříbrný FM Serrano Salvador Eduardo a bronz získal nejlepší zástupce z Ústeckého kraje, FM Jan Vykouk z Chess Most.

Turnaj se hrál zároveň jako Krajský přebor mužů, žen, juniorů a juniorek v rapid šachu. Vítězem KP se stal Jan Vykouk, druhé místo obsadil domácí Jan Rubeš a třetí příčku pak mostecký FM Michal Horák. Krajskou přebornicí v kategorii žen se stala Marie Bažantová z Ústí nad Labem.V kategoriích H18 i H20 obsadili medailové pozice Jan Vykouk, lounský Tomáš Hons a litoměřický Gustav Brejník. Kategorie D18 i D20 zůstaly neobsazené.

Nejmladším účastníkem byl domácí Jan Václavík, cenu pro nejstaršího hráče si převzal Bohuslav Kořínek ze Sokola Litvínov-Lom. Cenu za umístění na jubilejní, tedy 26. příčce si odvezl mostecký Martin Kameník.