Mistrovství Čech v Harrachově: Bronzový Jan Hubert Pavelka postupuje na finálové MČR

V Harrachově po týdnu bojů skončilo mistrovství Čech mládeže. 

V kategorii H16 vybojoval Jan Hubert Pavelka (Šk Spartak Ústí n.L.) bronz a postup na jarní finálové MČR. ˇUspěch o to větší,m že kategorii H16 může hrát i další sezónu.

Adam Luboš Polanský v H14 zaváhal ve vyhrané pozici již  prvním kole. Bojoval a v posledním musel dotáhnout asi vyhranou koncovku do výhry, nepovedlo se, remis ho odsunula do druhé desítky (5,5 bodu). Také je mladší v kategorii. 

Pavel Šmíd a Dan Balín z ŠK Spartaku Ústí n.L. (oba též mladší v kategorii) o postup do posledního kola bojovali. Danovi stačilo vyhrát v posledním kole k postupové osmičce, 6 bodů když odehrál celou špičku by mu stačilo. S velmi silným soupeřem měl černými lepší pozici, ale nedotáhl ji.

Gustu Brejníka (SK Litoměřice), který dlouho o postup bojoval, zlomila prohra v sedmém kole. Byl to opolsední jeho start v žákovských postupových soutěžích.

Velmi dobře si vedl Matyáš Černíček z Loun, vybojoval 5,5 bodu. Je mladší v kategorii do 14 let. Překvapil nejmladší teplický Jan Václavík ve dvanáctkách, po finiši 5,5 bodu je příslibem do dalších let. Další naši sbírali zkušenosti.

K akci se ještě vrátíme. Fotky od Miroslava Pavelky. Vše o akci.

Doplnění

K článku je třeba doplnit, že v kategorii H12 representoval náš Ústecký kraj Jakub Šťastný ze Střelnice Kadaň. A skončil na 17. místě, tedy na lepším umístění než v článku zmínění hráči Spartaku Ústí.

SK Litoměřice

Oddíl SK Litoměřice neexistuje.

Mladší v kategorii

Pro upřesnění musím napsat, že Matyáš Černíček není mladší v kategorii jak uvádí autor článku!!!!!!!!