Olympiáda dětí a mádeže: Olympijský oheň vzplál

Velmi pěkné a působivé slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže se odehrálo v neděli 17. 1. 2016 na zimním stadionu v Chomutově. Po představení všech sportů na ploše i kostce, představení videem 14 krajů, akrobatické ukázky, dále probíhalo vše dle olympijského protokolu. Nástup výprav, olympijské symboly, olympijský slib, oficiální zahájení a olympijský oheň, který zapálil děčínský rodák skikrosař Tomáš Kraus.

Následoval koncert Evy Farné, to již z hlediště byly děti pozvány na plochu k pódiu.

Pak již krajské výpravy odjížděly na ubytování. V hezkém hotelu Inge v Mistě u Chomutova nalezli útočiště šachisté, všech 14 týmů. Do Městského divadla, toho času olympijského domu, kde šachové soutěže probíhají, je budou vozit dva autobusy vyčleněny pro šachy. 

Před i během zahájení vše počlivě v sálech připravovali ředitel soutěže Jiří Kalužný s rozhodčími, syny Michalem a Matyášem. A samozřejmě zručný IT odborník Milan Maščák. Těšit se tak můžeme na přenosy všech šachovnic a webkamery v obou hracích sálech.

4 kategorie (po 1 zástupci každého ze 14 krajů) hrají švýcarem na 7 kol. Vybojují medaile, stejně tak v součtu krajské týmy.

Odkazy na on-line partie, přímý přenos ze 2 webových kamer, výsledky, historie a vše o celé olympiádě všech sportů - viz odkazy na této stránce.  První kolo startuje v pondělí 18. 1. 2016 v 9:30. Fotky na rajčeti z neděle.