Slavný velmistr v Teplicích

Krajský přebor Ústeckého krajského šachového svazu v praktickém šachu mužů, žen, kategorií H20, H18, D20 a D18 proběhne tradičně v Teplicích v rámci XI. ročníku mezinárodního šachového turnaje Teplice Open 2016. Vítěz obdrží tentokrát 5.000 Kč. Titul přeborníka bude obhajovat Radomír Volek z ŠK Union Louny. Pokyn k zahájení turnaje dá IA Vladimír Talla 11. června 2016 v 16:30 v Estrádním sále teplického Domu kultury (sál na snímku vlevo).

Na startovní listině Teplice Open jsou zatím hráči z 29 zemí. Přihlásilo se 16 velmistrů, z nichž má 6 rating přes 2600 ELO a 18 mezinárodních mistrů. Startovku vede Evgeny Postny z Izraele, kterého následují  Sergej Movsesjan a Martyn Kravtsiv. Loňské vítězství v turnaji se pokusí obhájit Islanďan Hannes Stefansson.

Mezi velmistry je také slavný  Alexandr Beliavsky, který v roce 1983 hrál čtvrtfinále mistrovství světa s Garry Kasparovem. Přes svoji dlouhou a bohatou šachovou kariéru v naší zemi hraje poprvé. O turnaj mají zájem hráči z tak vzdálených zemí, jako jsou  Indie, Jižní Korea, nebo Singapur. Přihlásili se GM Xue Zhao z Číny, GM Axel Bachmann z Paraguaye a WIM Ni z USA. Z českých velmistrů uvidíme Jiřího Štočka, z mezinárodních mistrů, Vojtěcha Pláta, Cyrila Ponížila, Lukáše Černouška a Pavla Šimáčka. Letošní obsazení turnaje slibuje opět zajímavé partie, které můžete sledovat denně od 16 hodin v živém přenosu na osmi šachovnicích ze stránek turnaje. Turnaj podporuje již několik let známý holandský šachový mecenáš pan Bessel Kok.

IM Shagar Shah o turnaji zde a zde.

Pavel Kirs