Teplice Open: Rekordních 180 hráčů

Hlavním městem šachu jsou v naší republice právě teď lázeňské Teplice. Na XI. ročník Teplice Openu přijelo rekordních 180 hráčů z 30 zemí. Kromě Evropy tu má své zástupce i Asie, Amerika a Austrálie. Na startovní listině najdeme patnáct GM, dvě WGM, jednadvacet IM a dvě WIM. Nejvýše nasazeným je GM Sergej Movsesjan, reprezentant Arménie. Hlavní favoritkou mezi ženami je GM Zhao Xue z Číny. Největším adeptem na ocenění v kategorii S60 je GM Alexander Beliavsky. Z českých hráčů je nejvýše nasazený GM Jiří Štoček.

Turnaj se hraje zároveň jako Krajský přebor ÚKŠS v kategoriích mužů, žen, juniorů a juniorek. Z hráčů našeho kraje mají nejvyšší rating Jan Rubeš, Ondřej Toman (na snímku vlevo) a Jan Mikeš.

Po čtvrtém kole jsou zatím stoprocentní tři GM, Jorden vam Foreest, Axel Bachmann a Jiří Štoček, z šachistů Ústeckého kraje mají zatím nejvíc bodů Václav Valeš a Jan Šlampa.

Hrací kola začínají každý den v 16 hodin, jen v poslední den turnaje, v neděli 19. 6. 2016 se startuje už v 9 hodin. Chcete-li vidět naživo světové hráče, sledovat partie velmistrů a potkat se s šachovou elitou, přijeďte se v těchto dnech podívat do Teplic. A komu to nevyjde, může na stránkách turnaje sledovat on-line partie turnajové špičky nebo číst na www.nss.cz reporáže IM Tadeáše Kriebela.

Lenka Stránská