Velmi smutná zpráva: Zemřel Miroslav Havránek

Šachový oddíl SK Děčín s lítostí oznamuje, že jeho řady opustil po krátké, těžké nemoci výborný kamarád, velmi dobrý hráč a dlouholetá opora A družstva Mirek Havránek. Ohlédnutí za šachovým životem připravuje Zdeněk Janda a bude publikováno na stránkách SK Děčín ve čtvrtek 11.02. 2016  kolem 20 hod. na odkazu http://bandicrash.webnode.cz/  (Z.J.)

Pro všechny šachisty je to obrovská ztráta především ve vynikajícím a skromném člověku. Za celý náš kraj vyjadřujeme upřímnou soustrast celé jeho rodině.

vzpomínka

Tak to je mi líto, takový prima člověk. Mám na pana Havránka jen ty nejlepší vzpomínky. Vyčnívá z něj především ta, že hrál výborně mariáš. Na přelomu 80.-90. let minulého století pořádal tehdejší krajský šachový svaz v Duchcově trenérský kurz, kterého jsem se jako mladík také účastnil. Byl několikadenní a v jeho průběhu jsme po večerech trávili volné chvíli mmj. hraním mariáše. Tam jsem dostal od Mirka sqělou školu, pravidla jsem znal, ale teprve od něj jsem se naučil jak na to. V mariášovém světě z toho čerpám dosud, obzvláště volba čtyřky "po staromariášnicku", tu používám dosud a spoluhráči už zaznamenali, že musí dávat větší pozor. Upřímnou soustrast.