Krajský přebor družstev a Velká cena: Z Velkého Března double pro Teplice

V krásném areálu velkého sálu a zahrady restaurace Tivoli ve Velkém Březně, pod patronací obce a starosty Mgr. Michala Kulhánka, uspořádal na Svatého Václava ŠK Spartak Ústí n.L. ve spolupráci s DDM Ústí n.L. krajský přebor 4čl. družstev dospělých a Velkou cenu družstev žáků. Žákovskou soutěž podpořila Esa logistika a KP dospělých Pivovar Velké Březno.

V obou soutěžích si shodně titul odváží ŠK Teplice před ŠK Spartakem Ústí a Slavojem Litoměřice.

V krajském přeboru (8 týmů) se odpoledne dostali hráči Teplic po vlažnějším začátku do vedení, náskok zvyšovali a o dva body vyhráli. Druzí jsou pořádající ústečtí. Teplické před koncem přibrzdili, když s nimi hráli 2:2 a pak v posledním kole v bojujícím "pelotonu" o medaile vyrovnali s finišujícím Děčínem z 0:2. Obhájce titulu Sokol Údlice tentokrát padl v posledních dvou kolech 1:3 (0:6 na 2.-4.šachovnici) a to ho odsunulo až na 5.místo. Prohra v posledním kole znamenala senzačmí finiš pro jejich přemožitele, SK Litoměřice se tak radují z bronzu. Čtvrtí skončili děčínští, ovšem berou cenu za nejlepší neligový tým.

  Ve Velké ceně (15 týmů) šli od prvního kola za vítězstvím mladí z Teplic. Sekundoval jim pouze ŠK Spartak Ustí n.L. (své tři nejlepší hráče poslal do dospělých), jako jediní vítězům sebrali remízu 2:2. Z uchazečů o bronz vyšel nejlépe, opět bronzem, až osmý nasazený, Slavoj Litoměřice. Výsledky...

Krajský přebor: Tabulka, výsleky jednotlivců

Velká cena: Viz stránka k Velké ceně  (pořadí, výsledky jednotlivců i fotky celé akce od J.Šťastného).

Nejlepší na šachovnicích (dle SŘ počet bodů, vzáj. zápas):

KP: Jan Rubeš, ŠK Teplice (na první desce 100%! 7 z 7), Danijel Krušelj ŠK Sp. Ústí n.L. (na druhé 5 z 7), Pavel Chrz, ŠK Sp. Ústí n.L, (na třetí 5 z 6),  Tomáš Havránek, SK Děčín (na čtvrté 5,5 z 7).

Velká cena: 1.š. Marek Piskač (5,5), 2.š. Radek Škuthan (5,5), 4.š. Pavol Kufel (6,5) všichni ŠK Teplice, 3.š. Dan Hong Werner (6).

Nejlepší dívka: Lada Semová, ŠK Teplice B (5 na druhé šachovnici), nejlepší ml. žák Jan Václavík, ŠK Teplice (6), nejlepší ml. dívka Eliška Jirotová, host Povrly kombi (4,5 na první šchovnici) 

Pořadatelé a účastníci zavzpomínali na zdejšího obětavého předsedu Jaroslava Buldru, který zde do poloviny 90.let pořádal turnaje i mezinárodní. Bohužel poté zemřel a klub od konce 90. let zde již nikdo neobnovil. 

ŠK Spartak Ústí zajistil materiál pro všechy, i díky zapůjčení Svádovem, Chlumcem a ŠK Mostem. Prostředí, kdy se za sluného dne dalo vyjít ven na zahradu restaurace, se líbilo, obědy s výběrem ze 3 jídel. Plán byl dodržen, jen protažen o 5 minut (před posledním kolem chtěli někteří delší přestávku), Tak snad všichni byli spokojeni.

O turnaj se nejvíce postarali v roli ředitele turnajke a rozhodčích Michal Sliva a Richard Sliva.

Velkou cenu předáváme již za 14 dní Miroslavu Körschnerovi a ŠK Most. A na dvojakci zase za rok.