MČR dětí do 8 let: Vladimír Veverka a Vojtěch Gorej v první desítce

Ve dnech 13. a 14. května 2017 se v Malenovicích konalo Mistrovství České republiky dětí do 8 let v šachu. Dvou samostatných turnajů se zúčastnilo celkem 98 chlapců a 29 dívek. Tři zástupce měl na této akci i náš kraj.

V kategorii chlapců hráli oba naši reprezentanti po celou dobu turnaje na předních šachovnicích. 7 bodů z devíti získal Vladimír Veverka z ŠK Most, obsadil výborné 6. místo. Děčínský Vojtěch Gorej vybojoval 6 bodů a patří mu devátá příčka. Oba členové ÚKŠS se vešli do první prestižní desítky. Vláďa si na pódium pak došel i pro cenu za 6. příčku. Vojta může tento turnaj hrát ještě i příští rok.

Dívčí turnaj si zahrála teprve pětiletá Lucie Očenášová z ŠK Teplice. Při své premiéře na mistrovské akci vybojovala i ona výborný výsledek, 3,5 bodu! Lucka může hrát D8 ještě dvě následující sezóny. Lucii na MČR doprovodila její trenérka Kamila Stránská (obě na snímku u článku).