Seriál Grand Prix mládeže: XV. ročník skončil

Seriál Grand Prix mládeže pro sezónu 2016/2017 skončil jeho šestým pokračováním 29. dubna 2017 v Chomutově Jarním turnajem. Celkově v seriálu startovalo 213 účastníků, z toho bylo 22 dívek. Nejvíce lákala kategorie mladších žáků s účastí 102 hráčů, z toho 17 dívek. Ve starších žácích se zúčastnilo 82 šachistů, šachistek bylo mezi nimi 5. Nejstarší kategorii odehrálo 29 dorostenců. Loňské počty byly: 141 mladších žáků, 73 starších žáků a 24 dorostenců. Dvě kategorie tedy zaznamenaly vyšší účast.

Letošní vítězové seriálu, mladší žák Dan Werner (Spartak Ústí), starší žák Nikita Koval (ŠK Teplice) a dorostenec Gustav Brejník (Slavoj Litoměřice). dosáhli svého úspěchu poprvé ve své kariéře a tím budou mít i poprvé ve svém ročním držení putovní pohár. Trojnásobní vítězové pak získávají putovní pohár do trvalého vlastnictví.

V mladších žácích skončili za Danem Wernerem povrlský Marek Šíp a Eliška Jirotová z KŠ Štětí. 2. místo ve starších žácích obdadil oddílový kolega Nikity Kovala Jan Václavík a třetí byl Daniel Balín (Spartak Ústí). Všichni tři na snímku u článku. Loňský vítěz mezi dorostenci Tomáš Hons (Union Louny) skončil letos na 2. místě. 3. místo patřilo litoměřickému Michaelu Pospíchalovi.

Stránka seriálu s odkazem na pořadí po jednotlivých turnajích.